Jakub Kisiel Esteban Orozco

Rezerwy: Wygrana z Zawiszą, grali zawodnicy z "jedynki" i Orozco

30.07.2022 20:30

(akt. 30.07.2022 21:55)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał na wyjeździe 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz w sparingu przygotowującym do sezonu 2022/23. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Karol Noiszewski i Rafał Maciejewski (testowany).

W sparingu rywalizowali m.in. Dominik Hładun, Jakub Kisiel, Ramil Mustafajew i Esteban Orozco, który od początku tygodnia jest na testach w Legii. Reprezentant Gwinei Równikowej pokazał się z bardzo dobrej strony – był pewny w obronie, wygrywał większość pojedynków, miał spokój przy wyprowadzeniu piłki. Zagrali też Igor Korczakowski, Dominik Skiba oraz Rafał Maciejewski (są na testach w "dwójce"; więcej TUTAJ i TUTAJ). Nie było innych testowanych, czyli Juliena Tadrowskiego i Joela Mpiki (wystąpili w środowym meczu towarzyskim z Jagiellonią II).

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Tuż po przerwie na prowadzenie wyszedł Zawisza – wówczas Wojciech Mielcarek oddał skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka. Warszawiacy zdołali odwrócić losy rywalizacji i między 72. a 76. minutą zdobyli dwie bramki. Do wyrównania, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego, doprowadził Karol Noiszewski, a wynik sparingu ustalił Maciejewski.

Ostatecznie Legia II wygrała kontrolnie 2:1 z Zawiszą w Bydgoszczy.

Sparing: Zawisza Bydgoszcz – Legia II Warszawa 1:2 (0:0)
Mielcarek (50. min.) – Noiszewski (72. min.), Maciejewski (76. min.)

Legia: Hładun – Kisiel (Wnorowski), Noiszewski (Ziółkowski), Orozco (46’ Gładysz) – Konik (Czajkowski), Korczakowski (46’ Laskowski), Rejczyk (Knera), Jędrasik (46’ Pacek) – Mustafajew (46’ Maciejewski), Kamiński (Skiba), Majchrzak (Sobociński)