Patryk Konik

Rezerwy: Wysoka porażka Legii II na koniec sezonu

20.06.2021 17:52

(akt. 20.06.2021 21:04)

Drugi zespół Legii Warszawa przegrał 0:5 z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim w 36. kolejce III ligi. Dla "Wojskowych" to ostatni mecz w tym sezonie.

Trener rezerw, Tomasz Sokołowski II, powołał na niedzielne spotkanie 15 piłkarzy. W kadrze znalazł się bramkarz, Antoni Wodzicki, który na co dzień występuje w zespole do lat 16 i 17. W składzie zabrakło Mikołaja KwietniewskiegoDamiana Warchoła (poobijany po meczu pucharowym), Lionnela Negou (w trakcie rehabilitacji), Kamila Kurowskiego (kontuzja w spotkaniu z MKS-em Przasnysz), Patryka Pierzaka (lekki uraz) i Dawida Barnowskiego (uraz pleców). Poza tym, Bartłomiej CiepielaWiktor Kamiński Kacper Skwierczyński przebywają aktualnie na obozie z "jedynką". Na liście powołanych pojawiło się czterech graczy, którzy na co dzień występują w Centralnej Lidze Juniorów: Kajetan StaniszewskiJerzy MunikIgor Strzałek oraz Jordan Majchrzak.

Przeciwnicy z przytupem rozpoczęli pierwszą połowę - objęli prowadzenie już po kilkudziesięciu sekundach. Bramkę dla miejscowych zdobył Bartłomiej Urbański, który w przeszłości występował w barwach "Wojskowych". W 34. minucie rywale przeprowadzili groźną akcję - po miękkim dośrodkowaniu w pole karne, jeden z rywali oddał strzał z głowy, ale Maciej Kikolski wybronił jego uderzenie. Chwilę później było 2:0 dla Pogoni. Po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego, piłkę w siatce umieścił inny były piłkarz Legii, Michał Gładysz, który umieścił futbolówkę w siaytce po uderzeniu z głowy.

W końcówce pierwszej połowy padło trzecie trafienie dla klubu z Grodziska Mazowieckiego. Michał Strzałkowski dobiegł do piłki, która spadła na 15. metr, uderzył płasko, w kierunku dalszego słupka, i pokonał Kikolskiego. Tuż przed przerwą Pogoń podwyższyła wynik. Strzałkowski skutecznie główkował po centrze z prawego skrzydła.

W 64. minucie było już 5:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z prawej strony na dalszy słupek, piłkę w siatce, po uderzeniu z głowy, umieścił Michał Wrzesiński. Ostatecznie, Legia II przegrała 0:5 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w ostatnim meczu sezonu. Rezerwy "Wojskowych" zakończyły rozgrywki na 7. miejscu w tabeli.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa 5:0 (4:0)

Urbański (1. min.), Gładysz (35. min.), Strzałkowski (41. min., 44. min.), Wrzesiński (64. min.)

Legia: Kikolski – Kwiatkowski, Pruchnik, Konik – Cichocki, Gościniarek, Cielemęcki, Czajkowski (46' Munik) – Niedźwiedzki (46' Strzałek), Majchrzak (65' Staniszewski), Wojtysiak