Szymon Włodarczyk

Rezerwy: Wysoka wygrana Legii II!

23.10.2021 15:52

(akt. 23.10.2021 17:35)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 4:0 z Ursusem Warszawa w 15. kolejce III ligi. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Szymon Włodarczyk, a po jednej - Bartłomiej Ciepiela i Rui Gomes. W sobotnim spotkaniu zadebiutował 19-letni pomocnik z Arabii Saudyjskiej, Osama Mubaireek.

Szkoleniowiec Legii II, Marek Gołębiewski, powołał 17 piłkarzy na sobotnią grę. W kadrze pojawiło się trzech zawodników z "jedynki": Szymon WłodarczykBartłomiej Ciepiela oraz Jakub Kisiel. Na liście był też pierwotnie Jurgen Celhaka, lecz Albańczyk nie wystąpił ostatecznie w spotkaniu III ligi. W składzie zabrakło Patryka Pierzaka, który ma zerwane więzadło w kostce. Hubert DerlatkaJehor Macenko i Kacper Gościniarek znaleźli się poza kadrą, z kolei Wiktor KamińskiJakub Kowynia oraz Jakub Kwiatkowski zagrali w wyjazdowym meczu juniorów starszych z Lechem Poznań (2:1).

Początek - mimo pojedynczych akcji - okazał się w miarę spokojny. Szansę miał m.in. Patryk Kamiński, lecz jego mocny strzał z pola karnego został dobrze zablokowany przez Karola Noiszewskiego. Już w 13. minucie doszło do pierwszej zmiany. Patryk Konik zastąpił kontuzjowanego Kacpra Skwierczyńskiego, który poczuł ból w mięśniu dwugłowym, schodził do szatni kulejąc. Była to o tyle pechowa sytuacja, że "Skwara" miał zagrać 45 minut, a potem znaleźć się w kadrze "jedynki" na spotkanie z Piastem w Gliwicach.

Rywale mieli przewagę optyczną, ale legioniści – między 20. a 23. minutą – zdecydowanie się rozkręcili i zdobyli dwie bramki! Dawid Dzięgielewski popędził lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Włodarczyka. Napastnik Legii, który był tyłem do bramki, odegrał na 18. metr do Ciepieli, a ten oddał świetny, skuteczny strzał z prawej nogi. Chwilę później było 2:0. Ciepiela miękko zagrał do Ruiego Gomesa, który dopadł do futbolówki, minął golkipera i skierował piłkę do siatki po uderzeniu z ostrego kąta.

Potem tempo gry spadło, lecz przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych, mieli też dwie niezłe sytuacje. Strzał Dzięgielewskiego z bocznego sektora "szesnastki" okazał się trochę niedokładny, a uderzenie Tomasza Nawotki, z 16. metra w kierunku dalszego słupka, wybronił golkiper. Legia wrzuciła wyższy bieg w końcówce pierwszej połowy i... strzeliła dwa gole! Gomes dokładnie zagrał do Włodarczyka, który pojawił się po prawej stronie pola karnego, oddał strzał, a piłka odbiła się od Krystiana Kalinowskiego i wpadła do siatki. Później Ciepiela płasko podał w kierunku "Włodara", który – będąc pod presją przeciwnika – przechwycił futbolówkę, a następnie zwiódł Kalinowskiego i trafił do pustej bramki.

Parę chwil po przerwie Legia mogła podwyższyć rezultat. Nawotka miękko zagrał z prawej strony "szesnastki" na 14. metr do Ciepieli, którego mocny strzał przy bliższym słupku przeleciał nieco obok bramki. "Wojskowi" starali się kreować kolejne sytuacje: dwukrotnie na bramkę Kalinowskiego uderzał Gomes, lecz pierwszy strzał został wybroniony, a drugi - zablokowany. Po godzinie rywalizacji, w drużynie gości doszło do dwóch zmian. Dzięgielewskiego zastąpił Arkadiusz Ciach, a Gomesa zmienił 19-letni pomocnik, Osama Mubaireek, dla którego był to debiut w "dwójce". Tuż po wejściu na boisko, zawodnik z Arabii Saudyjskiej mógł trafić do siatki, ale oddał niecelny strzał z 9. metra, po dograniu Konika z lewej flanki. Kwadrans przed końcem spotkania, zawodnik Ursusa dopadł do centry z lewego skrzydła na bliższy słupek i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo piłkarz, który dośrodkował, był na spalonym.

W 80. minucie ciekawą, szybką akcję stworzyli zmiennicy. Ciach bez przyjęcia podał na prawe skrzydło do rozpędzonego Nikodema Niskiego, który wbiegł w "szesnastkę", uderzył w kierunku dalszego słupka, lecz futbolówka przeleciała obok bramki. W końcówce meczu miejscowi przycisnęli, wykreowali kilka okazji, chcieli strzelić gola honorowego, ale im się to nie udało.

Ostatecznie, rezerwy Legii wygrały 4:0 z Ursusem, a za tydzień (30.10, godz. 11:00) zmierzą się u siebie z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Ursus Warszawa – Legia II Warszawa 0:4 (0:4)

Ciepiela (20. min.), Gomes (23. min.), Włodarczyk (38. min., 42. min.)

Legia: Kikolski - Nawotka (76' Niski), Astiz, Noiszewski, Widejko (76' Wiśniewski) - Gomes (60' Mubaireek), Ciepiela, Kisiel, Skwierczyński (13’ Konik) - Dzięgielewski (60' Ciach), Włodarczyk