Jan Ziółkowski Julien Tadrowski Minas Vasiliadis

Rezerwy: Wysoka wygrana z Bronią w LTC

16.03.2024 13:50

(akt. 16.03.2024 18:34)

Legia II wygrała w LTC aż 4:0 z Bronią Radom w 21. kolejce III ligi (grupa I). Bramki zdobyli Julien Tadrowski, Jakub Żewłakow, Minas Vasiliadis i Patryk Konik.

W wyjściowym składzie Legii II znalazło się trzech zawodników z pierwszej drużyny, czyli Wojciech Banasik (bramkarz), Jan Ziółkowski (stoper) i Filip Rejczyk (środkowy pomocnik). W kadrze zabrakło m.in. Szymona Grączewskiego (naderwane więzadła w kostce) i Igora Korczakowskiego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Legioniści od początku starali się przeważać, utrzymywać przy piłce, zagrywać prostopadle i zakładać wysoki pressing, dzięki któremu mieli odbiory na połowie gości – po jednej z takich akcji byli bardzo blisko objęcia prowadzenia. W 4. minucie Wiktor Puciłowski przejął futbolówkę i płasko podał w pole karne do Michała Kucharczyka, ten wycofał do Aleksandra Wańka, który w pierwszym kontakcie uderzył z 13. metra w słupek. Chwilę później Minas Vasiliadis oddał niecelny strzał z 20. metra.

W kolejnych minutach tempo spadło, gospodarze nie tworzyli dogodnych szans, a po pierwszym kwadransie lepszy moment mieli przyjezdni. Zespół z Radomia posłał nieco górnych podań, ale gdy parę razy wydawało się, że wypracuje niezłą okazję, to np. był łapany przez "dwójkę" na spalonym. Broń próbowała też zaskoczyć po wrzutach z autu (bez większego zagrożenia) czy strzałach z dystansu, lecz oba okazały się niecelne.

Po pół godzinie gry "dwójka" stopniowo odzyskiwała rytm z początku meczu, co zapoczątkował Jakub Żewłakow, który oddał techniczny, choć trochę niedokładny strzał z 13. metra na dalszy słupek. Miejscowi, poza wysokim pressingiem, odbiorami czy zagraniami prostopadłymi, mieli także kilka górnych podań i dośrodkowań – jedno z nich zamienili na bramkę. W 36. minucie Damian Byrtek wypatrzył Patryka Konika, ten dograł z lewej flanki w pole karne, a Julien Tadrowski sfinalizował akcję na wślizgu, z bliskiej odległości.

W końcówce pierwszej połowy Legia II próbowała podwyższyć wynik. Dwie szanse miał Żewłakow. Najpierw młodzieżowiec ładnie zamarkował strzał, dzięki czemu położył obrońcę, ale z jego uderzeniem z 5. metra uporał się Jakub Kosiorek. Potem "Żewłak" przyjął piłkę na 14. metrze, lecz huknął na wślizgu nad poprzeczką.

Legia II świetnie weszła w drugą połowę, o czym świadczył fakt, że w 55. minucie prowadziła już 3:0. Najpierw Vasiliadis odebrał piłkę na własnej połowie i posłał górne podanie na środek boiska, gdzie Kucharczyk wygrał pojedynek fizyczny, umiejętnie się zastawił i prostopadle zagrał do Żewłakowa, który wbiegł w pole karne i skutecznie strzelił z 7. metra, od dalszego słupka. Chwilę później "Kuchy" dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, do Tadrowskiego, ten główkował, bramkarz gości interweniował, ale "Tadro" zdołał jeszcze dograć wzdłuż linii do Vasiliadisa, który dostawił lewą nogę i trafił do siatki z najbliższej odległości.

Kolejny kwadrans był lepszy w wykonaniu Broni, która wypracowała trochę szans, miała nieco dośrodkowań. W 57. minucie Tadrowski zablokował groźny strzał z "szesnastki", później Kacper Banaszkiewicz niedokładnie główkował po centrze z rzutu rożnego.

W końcówce tempo znowu podkręciła Legia II. Najpierw Waniek został zablokowany, potem Kucharczyk niecelnie uderzył z dystansu po podaniu prostopadłym od Sebastiana Kierasia, a w 78. minucie "dwójka" znowu odskoczyła. Mateusz Możdżeń trafił z rzutu wolnego w słupek, a Konik skutecznie dobijał z bliska, pod poprzeczkę, ustalając rezultat.

Rezerwy wygrały 4:0 z Bronią, a w przyszłą sobotę, 23 marca (godz. 12:00), zmierzą się na wyjeździe z Concordią Elbląg w 22. kolejce ligowej.

21. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – BROŃ RADOM 4:0 (1:0)
Tadrowski (36. min.), Żewłakow (49. min.), Vasiliadis (55. min.), Konik (78. min.)

Żółte kartki: Pchełka, Tadrowski – Partyka, Buczek

Legia: Banasik – Tadrowski, Byrtek (79' Wnorowski), Ziółkowski – Puciłowski, Rejczyk (46' Możdżeń), Waniek, Konik – Vasiliadis (58' Pchełka), Kucharczyk (79' Radaszkiewicz), Żewłakow (72' Kieraś)

Broń: Kosiorek – Cuch, Dwórzyński, Wrześniewski (60' Banaszkiewicz), Olpiński, Szymczak (74' Kłosowicz), Buczek (60' Timite), Kobiera, Owczarek, Partyka (46' Kwiencer), Piwowarczyk (46' Kowalski)

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)