Jakub Kwiatkowski

Rezerwy: Zadecydował gol Kwiatkowskiego. Legia wygrała z Sokołem

01.06.2022 19:50

(akt. 01.06.2022 22:02)

Rezerwy Legii wygrały na wyjeździe 1:0 z przedostatnim w tabeli Sokołem Aleksandrów Łódzki w 35. kolejce III ligi. Jedynego gola, w 77. minucie meczu, strzelił Jakub Kwiatkowski, któremu asystował Kacper Skwierczyński.

W składzie "dwójki" zabrakło m.in. Szymona Bednarza (zerwanie więzadła krzyżowego), Wiktora Kamińskiego (zgrupowanie kadry Polski U-18), a także Nikodema Niskiego, Patryka Pierzaka i Arkadiusza Ciacha (nadmiar żółtych kartek). Na ławce zasiadło paru zawodników, którzy w ostatnich tygodniach występowali w Centralnej Lidze Juniorów. Jednym z nich był Kacper Wnorowski, który w 23. minucie zastąpił kontuzjowanego Filipa Laskowskiego i pierwszy raz wystąpił w rezerwach. W drugiej połowie w III lidze zadebiutowali również Maddox Sobociński, Marcel Krajewski oraz Dawid Kiedrowicz.

Warszawiacy od początku starali się narzucić swój styl gry, częściej przebywali na połowie miejscowych. W jednej z pierwszych akcji Jordan Majchrzak główkował ze środka pola karnego, lecz bramkarz Sokoła przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po chwili Dawid Dzięgielewski huknął z 13. metra, ale nieco obok celu. Legioniści prowadzili grę, mieli więcej do powiedzenia w ofensywie, często otrzymywali rzuty rożne, po których dośrodkowywali na ogół na bliższy słupek, lecz niewiele z tego wynikało. Stołeczny zespół zagroził parę razy skrzydłami, płaskimi podaniami w "szesnastkę", ale brakowało konkretów. Wiatr robił Kacper Skwierczyński, oddając trzy uderzenia, które miały miejsce po wcześniejszych, udanych dryblingach i zbiegnięciach do środka. Kwadrans od rozpoczęcia rywalizacji zdecydował się na strzał z 18. metra, który okazał się nieznacznie niecelny. Potem "Skwara" huknął z lewego i prawego sektora pola karnego, lecz najpierw bramkarz gospodarzy był na posterunku, a później piłkarz "dwójki" został zablokowany.

W 37. minucie rezerwy mogły objąć prowadzenie. Kacper Gościniarek skutecznie doskoczył do rywala, co sprawiło, że Dzięgielewski dopadł do piłki na 12. metrze, uderzył płasko, na dalszy słupek, ale minimalnie się pomylił. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego kilkukrotnie przedostał się pod bramkę Jakuba Trojanowskiego, lecz nie był w stanie poważniej zagrozić.

Start drugiej odsłony nie przyniósł zbyt wielu emocji. Na jej początku Dzięgielewski uderzył z "szesnastki", ale golkiper Sokoła nie dał się zaskoczyć. Przeciwnicy odpowiedzieli strzałem Marcina Pękały z rzutu wolnego, lecz Trojanowski spokojnie złapał futbolówkę. Od 70. minuty ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego grała w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Jakub Mamełka. Parę chwil później rezerwy wyszły na prowadzenie po kontrze. Skwierczyński zbiegł do środka, przełożył rywala i podał na lewą stronę pola karnego do Jakuba Kwiatkowskiego, który znalazł się na 6. metrze i oddał skuteczny, płaski strzał na dalszy słupek.

W końcówce miejscowi podkręcili tempo, mieli parę szans, ale wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie "dwójka" wygrała na wyjeździe 1:0 z Sokołem, a w najbliższą sobotę, 4 czerwca (godz. 12:00) zmierzy się w LTC z KS-em Kutno.

III liga: Sokół Aleksandrów Łódzki – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)
Kwiatkowski (77. min.)

Czerwona kartka: Mamełka (70. min, Sokół, za dwie żołte)

Legia: Trojanowski – Noiszewski, Konik, Widejko – Kwiatkowski, Laskowski (23' Wnorowski), Gościniarek, Czajkowski (63' Krajewski) – Dzięgielewski (63' Sobociński), Majchrzak (78' Kiedrowicz), Skwierczyński