Sekcyjny weekend: Historyczny wyczyn Bargiela

Kamil Gieroba

Źródło: Legia.Net

27-07-2015 / 05:54

(akt. 07-12-2018 / 21:49)

Nie tylko dla piłkarzy Legii Warszawa miniony tydzień był udany. Także inne sekcje mogą pochwalić się świetnymi osiągnięciami. Historycznego wyczynu dokonał Andrzej Bargiel, ale nie zabrakło też kolejnych sukcesów w jeździectwie i tenisie. Z kolei siatkarze poznali już swoich przeciwników w nowym sezonie.

Himalaizm:


Andrzej Bargiel jako pierwszy w historii zjechał na nartach z Broad Peak. 27-letni zakopiańczyk na co dzień nie kryje swojej sympatii do Legii Warszawa, której jest ambasadorem - zawsze zabiera ze sobą koszulkę "Wojskowych". Wspinaczka na szczyt  z bazy numer III ośmiotysięcznika trwała osiem godzin, a zjazd trzy godziny. To trzeci ośmiotysięcznik zdobyty przez Bargiela. Asekurowany był przez 56-letniego warszawiaka Dariusza Załuskę. Warto dodać, że obaj włączyli się w poszukiwania zaginionego w w paśmie Karakorum Aleksandra Ostrowskiego, który mógł wpaść w szczelinę lodową.

 

Jeździectwo:


W Machnicach odbyły się ogólnopolskie zawody skoków przez przeszkody. Drugie miejsce w konkusie konkursie klasy CC - Finał Rundy Diamentowej zajął Krzysztof Mazur startując na klaczy Allilah.

 

Tenis:


Reprezentant Legii Warszawa Kacper Żuk w parze z Konradem Fryze wywalczyli złoty medal w deblu na mistrzostwach Europy do lat szesnastu w Moskwie. W finale polscy tenisiści ograli rosyjski duet Artem Dubrivny i Michaił Sokolowski 6-3, 4-6, 10-6.

 

Siatkówka:


Męska sekcja siatkówki poznała swoich przeciwników w nadchodzącym sezonie II ligi. Legioniści zagrają w grupie czwartej, a rywalami będą: BAS Białystok, SKS Hajnówka, MUKS Huragan Wołomin, UKS Centrum Augustów, MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, AZS UWM II Olsztyn. UMKS MOS Wola, Czołg AZS UW oraz KS Metro. Rozgrywki rozpoczną się 26 września. Poprzedni sezon Legia zakończyła na siódmej pozycji.

fot: Jacek Prondzyński/Legia.com

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094