News: Sekcyjny weekend: Nogal 9. na MŚ, nowe drużyny waterpolistów

Sekcyjny weekend: Nogal 9. na MŚ, nowe drużyny waterpolistów

Anna Szmelak

03.03.2015 01:11

(akt. 08.12.2018 02:45)

Artur Nogal zajął dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Świata w Astanie. Niestety ostatni tydzień nie był najlepszy dla naszych sekcji. Porażki ponieśli koszykarze i hokeiści. Zakończyła się również runda zasadnicza rozgrywek II ligi w siatkówce. Legioniści zajęli siódme miejsce i będą musieli walczyć o utrzymanie w barażach. Poniżej szczegóły.

Hokej:

Hokeiści Legii rozegrali w miniony weekend dwa mecze z PPWSZ-em Podhalem Nowy Targ. Pierwszy z nich po wyrównanej walce przegrali 5:6. Po pierwszej tercji było 0:0, dlatego nikt nie spodziewał się aż takich emocji. Jednak po strzale Dymitrija Paramonowa rozpoczęła się fala goli dla miejscowych, legioniści przełamali się dopiero pod koniec drugiej tercji, a do remisu doprowadzili minutę przed końcem trzeciej części gru. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy w dogrywce zdobył Dawid Olchawski.

Niedzielne spotkanie kończyło dla warszawiaków sezon. Przyjezdni wygrali na wyjeździe z PPWSZ-em 2:1. Bramki dla Legii zdobywali Patryk Wąsiński i Rafał Solon. Gola dla gospodarzy pod koniec trzeciej tercji zdobył Maxim Kondrashov. "Wojskowi" zakończyli rozgrywki na 7. miejscu w tabeli I ligi.

Sobota (28.02): PPWSZ Podhale Nowy Targ – Legia Warszawa 6:5 (0:0, 4:1, 1:4, 1:0 d.) (I liga)
Niedziela (01.03): PPWSZ Podhale Nowy Targ – Legia Warszawa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) (I liga)

Koszykówka:

Koszykarze Legii przegrali na wyjeździe ze Spójnią Stargard Szczeciński 66:73. Legioniści stracili przewagę nad piątym w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Najlepszym zawodnikiem Legii był Łukasz Wilczek, który zdobył 16 punktów dla zespołu Piotra Bakuna.

Niedziela (01.03): Spójnia Stargard Szczeciński – Legia Warszawa 73:66 (13:17, 27:15, 15:12, 18:22) (I liga)

Siatkówka:

Zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek II ligi siatkówki. W marcu i kwietniu odbędą się mecze o awans i utrzymanie w lidze. Legia zajęła 7. miejsce w tabeli, przez co będzie musiała walczyć o pozostanie na tym poziomie rozgrywek. Przeciwnikiem "Wojskowych" będzie SKS Hajnówka. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 7 i 8 marca w hali przy ulicy Polnej.

Łyżwiarstwo:

W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Świata w Astanie, w których dziewiąte miejsce w biegu na 500 metrów zajął Artur Nogal, który był najlepszy z Polaków. Legijny panczenista był bliski pobicia swojego życiowego rekordu. W drugim biegu uzyskał czas 35,27, tylko o 0,1 sekundy gorszy od swojego rekordu życiowego.

Piłka wodna:

Warszawiacy w rozgrywkach I ligi waterpolo (drugi poziom rozgrywkowy) wystawili dwa zespoły - Legię II, w której wystepują juniorzy oraz Legię Masters, gdzie swoje umiejętności prezentują amatorzy oraz byli gracze.

Legia II Warszawa zmierzyła się w niedzielę z dwoma łódzkimi drużynami. W obu przypadkach warszawiacy okazali się lepsze. Pierwsze spotkanie z UKS Neptun II Łódź zakończyło się  remisem 13:13 (3:2, 2:4, 4:2, 4:5), drużyna ze stolicy wygrała dopiero w karnych (4:2). Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Durjasz. Drugi mecz legioniści wygrali 11:10 (1:1, 2:4, 2:3, 6:2) z ŁSTW II Uniwersytet Łódzki, a MVP konfrontacji wybrano Patryka Przybysza.

Niestety gorszym wynikiem zakończył się mecz „Mastersów”, którzy zmierzyli się z UKS-em „Syrena” Pałac Młodzieżowy. Legioniści przegrali go 10:12. W drugim spotkaniu nasza drużyna stanęła naprzeciwko zwycięzców rozgrywek I ligi z poprzedniego roku. UKS „Neptun” Łódź pewnie pokonał Legię aż 19:5 (5:2, 3:0, 7:2, 4:1).

Strzelectwo:

W miniony weekend na strzelnicy przy Łazienkowskiej odbyły się otwarte zawody Sekcji Strzeleckiej. W większościkonkurencji pierwsze miejsca zajmowali zawodnicy Legii Warszawa.