News: Sparing: Legia Warszawa - Odra Opole 1:0 (1:0)

Sparing: Legia Warszawa - Odra Opole 1:0 (1:0)

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

17.11.2018 13:40

(akt. 02.12.2018 11:21)

Podobnie jak w trakcie poprzednich przerw na mecze reprezentacji, piłkarze Legii Warszawa rozegrali sparing. Tym razem rywalem była Odra Opole. Mistrzowie Polski wygrali 1:0 po trafieniu Carlitosa. Szanse na gole mieli jeszcze Kante, Radović i ponownie Carlitos, ale dobrze bronił bramkarz. W drugiej połowie doszło do zmian w składzie i miały one wpływ na poziom sportowy. Goście mieli swoje okazje, ale wynik nie uległ zmianie. Sparing był zamknięty dla mediów i kibiców.

W poprzednich sparingach w przerwie na mecze kadry "Wojskowi" remisowali 0:0 z Bruk-Betem Nieciecza oraz 1:1 z Dynamem Brześć. Tym razem przeciwnikiem była prowadzona przez Mariusza Rumaka pierwszoligowa Odra Opole. Na ławce w stołecznej drużynie zasiadło m.in. pięciu zawodników występujących na co dzień w rezerwach: Radosław Pruchnik, Mateusz Leleno, Mateusz Bondarenko, Michał Bajdur oraz Amos Shapiro-Thompson. Trener Ricardo Sa Pinto nie mógł skorzystać z dziewięciu reprezentantów, a także kontuzjowanych Eduardo da Silvy, Łukasza Turzynieckiego i Mikołaja Kwietniewskiego. Gotowy nie był trenujący indywidualnie Michał Pazdan. Chwilę wytchnienia otrzymał z kolei Andre Martins

Legioniści najlepiej radzili sobie w pierwszej połowie. Mistrzowie Polski zaczęli od mocnego uderzenia, gdyż w 4. minucie do siatki trafił Carlitos. Hiszpan zdobył także jedynego gola w poprzednim sparingu z Dynamem Brześć. Potem atakujący miał jeszcze okazje, ale kolejnej bramki nie zdobył. Próbowali za to Miroslav Radović czy najwyżej wysunięty Jose Kante. Portugalski szkoleniowiec chciał również przetestować wracająćego po kontuzji Mateusza Hołownię. Z tego powodu 60 minut na prawej stronie defensywy spędził Adam Hlousek. Potem, gdy młodzieżowiec zszedł, Czech wrócił na swoją pozycję, a na prawej stronie biegał Bajdur.

Spotkanie na głównej płycie stadionu przy Łazienkowskiej zostało rozegane - jak poprzednie - za zamkniętymi drzwiami. Po przerwie na kadrę mistrzów Polski czeka ligowy mecz z Zagłębiem w Lubinie. Spotkanie 16. kolejki Ekstraklasy zaplanowano na godzinę 15:30 w niedzielę 25 listopada.

Legia Warszawa - Odra Opole 1:0