Reklama HEG

Stanisław Czerczesow: W sobotę musimy zagrać inną piłkę

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

04-03-2016 / 10:53

(akt. 07-12-2018 / 16:52)

- Każdej drużynie na świecie zdarzają się przegrane. Musimy z tej porażki z Termaliką wyciągnąć wnioski i pokazać w sobotę w spotkaniu z Górnikiem zupełnie inną grę. To musi myć nasza mocna i szybka reakcja. Wiem, że w Zabrzu zmienili trenera, ale to nie zajmuje mi głowy, ja odpowiadam za Legię, a nie za Górnik. Taka zmiana to często zastrzyk motywacji dla piłkarzy, ale nam przecież z nikim nie jest łatwo, każdy się na nas maksymalnie mobilizuje - mówi przed sobotnim starciem z Górnikiem trener Legii, Stanisław Czerczesow.

- Póki co Radosław Cierzniak z nami nie trenuje, nie dołączył do zespołu. Ćwiczy z nami za to Michaił Aleksandrow, przygotowuje się. Będziemy mu się przyglądać, zobaczymy jak będzie wyglądał, sprawdzamy jego wyniki z treningów - na razie wypada całkiem dobrze. Zobaczymy ile czasu mu będzie potrzebował by zacząć walczyć o pierwszy skład - na razie trudno to określić.


- Co się stało w Niecieczy? Powiem szczerze, bo zawsze jestem szczery. Kontrolowaliśmy grę od początku, mieliśmy sytuacje, trafiliśmy w poprzeczkę. Nie wykorzystaliśmy wielu akcji i w dodatku sami sprokurowaliśmy sytuację bramkową dla Termaliki. W drugiej części meczu próbowaliśmy się odegrać, doprowadzić do wyrównania, ale wyszli z kontrami, strzelili gola i to cała tajemnica tego co stało się w Niecieczy. To jasne jak boży dzień. Niby kontrolowaliśmy przebieg meczu, ale nie wywieraliśmy takiej presji i nie zrobiliśmy wszystkiego, by piłka do siatki gospodarzy jednak wpadła. Nie potrafiliśmy postawić kropki nad „i”.

Komentarze (50)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~dyniunio.
 • 0 / 0
wpadki i najlepszym się zdarzają patrz:( Bayern przegrał mecz ostatnio z Mainz 2-1) i mam nadzieję ze to była taka nasza jednorazowa wpadka która już się nie przytrafi.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Kuriozalny gol rozwalił drużynę. Malarz dał ciała. Rada dla obrońców. Wpierd... piłkę po autach i nie zawracać sobie głowy bramkarzem
~Bary
 • 0 / 3
Legia jest piłkarsko słaba kondycją i siłą nie zawsze da się wygrać trzeba myśleć na boisku .
Marszałek Polski
 • 2 / 0
taaaa?
~beton ale z techniką
 • 0 / 0
Nasze skrzydła nie funkcjonują - Kucharczyk ? szkoda gadać, te dwa występy na początku były kompletnym przypadkiem... Gui ? dyskretne występy na wiosnę... wobec braku skrzydeł trzeba koniecznie grać 3-5-2.. Misza też mówi zę na OP potrafi grać..

Malarz(Cierzniak) - Jędza,Lewczuk,Pazdan(Rzeźnik) - Bereś(Broź,Misza),Gui(Vranjes),Jodła(Borysiuk),Duda,Hlousek(Brzyski,Kucharczyk) - Prijo(Hama),Niko(Niezgoda)

Jodła z Borysem nie mogą grać razem - zbyt defensywnie, a i tak TBB strzeliła 3 bramki... więc ilość graczy def./ofens. się nie przekłada na wynik.

A trójka obrońców czy jak kto woli piątka to nie jest defensywne ustawienie, to tylko pozory.

A więc Jędza jak już to tylko stoper, Lewczuk i Pazdan stoperzy, Bereś i Hlousek idealne parametry na wahadła (wobec niedyspozycji któregoś z nich Kucharczyk awaryjnie może zagrać) .
Środek pomocy koniecznie Gui i Duda i jeden defensywny (Jodła lub Wizir)
Ewentualnie na zmianę za Dudę/Guja Vranjes. Przy ultra ofensywnym nastawieniu (np. nasz najbliższy mecz - to Hama może na pomocy grać; wiem ma kontuzję-ale na przyszłość...)
~klop
 • 0 / 1
Każdemu się zdarza(patrz Bayern) Jutro trzeba tylko udowodnić,że był to wypadek przy pracy;)
~2014(L)
 • 0 / 0
Nie mogę zrozumieć wytłumaczenia -" Bo oni pierwsi strzelili nam gola" !!!!! Przytoczę tylko ostatnie przykłady dopiero co świeżutkie.
Korona !!!! Mecz z Pogonią do przerwy 2:0 do przodu - wynik 3:2 dla "portowców".
Mecz z Łęczną _ 2:0 do przerwy ; 3:2 dla Górnika !!! Można? Można!

Zagraliście źle.wprost katastrofalnie i musicie zawsze to brać na siebie. Nawet po takiej wpadce macie obowiązek podziękować kibicom za wsparcie,mimo nie pochlebnych opinii o waszym występie

Mając nadzieję że to był tylko wypadek przy pracy i nieprofesjonalne podejście ( bo boję się myśleć o nadmiernym przeciążeniu) czekam na odrobienie strat i szacunku nawet do samych siebie
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Ty Stasiek kombinuj, bo Górnik jutro ustawi się dokładnie tak samo jak Termalica. Obrona Górnika może popełni jakiś błąd, a może nie. Musisz mieć plan jak przebić się przez zasieki chociaż raz.
Cóż, wypada liczyć, że mecz w Niecieczy był wypadkiem przy pracy.
jeżeli jednak nie wygracie z Górnikiem, to będzie szerszy problem... :(
Generał broni
 • 0 / 0
To nie był wypadek przy pracy, indolencja w ofensywie i niecelne podania to znak markowy tej drużyny, jeśli nie uda zdominować przeciwnika fizycznie lub szybko strzelić, takie kwiatki będą się zdarzać nadal.
Kapitan
 • 0 / 0
@Zenek - zgadzam się że wszystkim, co napisałeś, poza jednym: to BYŁ wypadek przy pracy. Na naszą ligę nie trzeba umieć prostopadle podawać:) Nie zmienia to faktu, że nie mamy ofensywnego potencjału w pomocy. Może Duda, teraz przystaje gwiazdorzyć...
Z innej beczki. Jeśli wisła odwoła się do UEFA i jakimś cudem udowodni, że Legia i Cierzniak złamali przepisy, to jakie kary nam moga grozić ? Chodzi mi głónie o to, czy będą to kary mające wpływ na lige (tabele) Czy UEFA lub PZPN moga dac np. minusowe punkty za takie przewinienie ?
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 0
Piłkarz miał prawo podpisać z nami kontrakt obowiązujący od lipca.
Póki co nie podpisał kontraktu, który mógłby go uprawniać do gry już teraz.
W tym momencie żadne przepisy nie zostały złamane.
A przypuszczam, że Legia, zanim zakontraktuje Cierzniaka zasięgnie wszelkich możliwych opinii, żeby uniknąć jakichkolwiek ewentualnych kar.
No dobra, ale załużmy jednak, że nie będzie coś po naszej myśli. Jaka kara może być ? Chodzi mi czy mająca wpływa na tabele naszej ekstraklasy, czy raczej finansowa lub zakaz transferowy, ewentualnie jedno i drugie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nic nam nie grozi. Do puki wyrok nie będzie prawomocny Legia nie podejmie żadnych ruchów. Wiadomo że Wisła już się odwołała. A instancji do których może się odwołać jest jeszcze ze 3. Może się tak skończyć że do lipca będzie zawodnik tułał po różnych Lozannach.
Oczywiście miało być *ZAŁÓŻMY* wkradł mi się błąd, a nawet wielbłąd ;) Dzięki za odpowiedź :)
Chorąży
 • 0 / 0
w takim przypadku Wisła może zażądać samolotu i my musimy jej ten samolot dać, bo to jest taka piłkarska tradycja ;-)
~TMR
 • 0 / 1
Spytajcie Ostrowskiej. Jest biegla w przepisach.
Ekstradycja:)
~Lubiepiwo
 • 0 / 0
A fure?
~yu
 • 0 / 0
I furę też będą musieli oddać. To stara tradycja, jeszcze z początków lotnictwa...
www.inbrief.co.uk/football-law/football-player-under-contract-approach-clubs.htm

- Kara finansowa dla klubu oraz odebranie trzech punktów w zawieszeniu
- Kara finansowa dla agenta zawodnika
- Kara finansowa dla agenta
- Kara finansowa dla agenta i odebranie mu licencji menedżerskiej

Udowodnienie "bezprawnego podejścia" jest jednak bardzo trudne. Ostatnią w miarę głośną sprawą były przedwczesne rozmowy Evertonu z zawodnikiem Nottingham Forest Lascellesem w 2010, za co ukarani zostali... w 2014 roku. Otrzymali karę w wysokości 45 tysięcy funtów, ukarany został także ówczesny agent piłkarza (10 tysięcy funtów).

Wisła straci czas, pieniądze, a i tak nic nie zdziałają, ale pewnie narobią jeszcze trochę szumu i potupią nóżką. Co im innego zostało? Widocznie stać ich na prawników i latanie do Szwajcarii, żeby poodbijać się od drzwi do drzwi przez rok czy dłużej.

Możemy jedynie przyglądać się tej farsie.
Poprawka: Kara finansowa dla piłkarza, zamiast tej drugiej dla agenta.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
JohnoQ
popraw tego byka ;);)
Chorąży
 • 0 / 0
gorzej, bo Wisła może poprosić o pomoc "Komisję Wenecką" i wtedy trzeba oddać trzy fury (bo jest trzech właścicieli) a kto wie, może nawet trzy gondole
Marszałek Polski
 • 0 / 0
poproszą tez Franciszka, by poświęcił te ich puste łepetyny przed spadkiem do 1 ligi
~PAW
 • 0 / 0
Moim zdaniem trzeba przyznać, że wpadki się zdarzają i to nawet tak frustrujące jak w Niecieczy nawet najlepszym. Uważam też, że z drugiej strony lepiej, że pękł balon "nadludzkiej" Legii, jaki pompowano w prasie, może to zablokuje "sodówkę" lejącą się do głów naszych piłkarzy. Moim zdanie wcale rewelacyjnie nie grali wcześniej, choć znacznie lepiej niż w poprzedniej rundzie. Pewnie cieszyłem się, że był komplet wygranych, pewnie chciałbym mieć Legię, która miażdży w 100% meczy, ale do tego trzeba dojść, zawodnicy muszą troszkę ze sobą pograć, a wydaje mi się, że jesteśmy na początku tej drogi i z każdym meczem będzie lepiej.
A wracając konkretnie do przegranego meczu, to nie oceniając indywidualnie, brakowało mi kreatywnego środka, który jak nie idzie tą drogą to zagra inaczej, to coś zmieni, tempo, może z dystansu więcej uderzy etc. i tu też troszkę winię trenera, ale jestem cierpliwy i widzę ogromny krok do przodu, jaki Legia poczyniła względem poprzedniego sezonu, a to zasługa i trenerów i zawodników i przede wszystkim właścicieli, którzy obrali moim zdaniem dobry (i kosztowny) kurs.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Czy może ktoś wie co się dzieje z Hamalainenem?
Niepotrzebnie na niego gwidali, chłopak się przez to usztywnił i coś sobie naciągnął.
Kur..., jutro znowu Fin nie zagra. Dziś nie brał udziału w treningu. Popełniliśmy błąd, że nie wzięliśmy Rado..
~Reku
 • 0 / 0
Jakiś szklany ten hama jest :/ długi kontrakt i dobre pieniadze. To po co zaciskać zeby
Ciekawi mnie tylko jedno. Czy po meczu piłkarze szukali okruszków na podłodze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mnie natomiast, czy niedźwiedzie były wypuszczone z klatek? :)
~krzych1916
 • 0 / 0
Tylko zwycięstwo, Panowie, i to dosyć wysokie, odkupcie winy, choć tak naprawdę to MP i PP Wam pomoże to zrobić, to może zapomnę o "występie" w Niecieczy
Zacznijmy od przesunięcia Gui do środka i wystawienia na skrzydle kogoś kto potrafi dośrodkować w pełnym biegu. Może Bereś? Oprócz tego broń Boże nie zmieniać obrońców, nawet nie spoglądać w stronę Rzeźniczaka! Dać chłopakom szansę rehabilitacji, jestem pewny, że drugi raz taki mecz jak z TBB się nie powtórzy. Myślę, że pomoc w składzie Jodłowiec-Gui-Borysiuk będzie odpowiedni na te śląskie przecinaki, Duda jest zdecydowanie za delikatny.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Wlasciwie wystarczy ktos kto w ogole potrafi dosrodkowac. Pelny bieg nie jesy wymagany :)

A moze Hlousek na lewej i Kuchy na prawej? Hlousek ma te centry naprawde fajne.
~Roud
 • 0 / 0
a ja uważam, że Pazdan powinien odpocząć. Za dużo błędów i w zasadzie w każdym meczu na wiosnę mial jakąś obcinke. Jedrzejczyk tez chyba za pewnie się poczuł, a akurat na jego pozycji jest dobra alternatywa.
~wladekkk
 • 0 / 0
Gwidon?
~skurminator
 • 0 / 0
Właśnie chodzi o to, że Bereś nie do końca umie dośrodkować, podobnie w Bułgarii pisz o tym Aleksandrovie. Także cała nadzieja w Broziu.
Chorąży
 • 0 / 0
Bereś i dośrodkowanie, chyba się Kamasutry naczytałes
~Thru
 • 0 / 0
Pazdek i Jodła po 1 połowie powinni zejść z boiska. Ot i cała tajemnica. O Malującym babole nie wspomnę, bo nie było lepszego zmiennika.
~hart L
 • 0 / 0
no i nic sie nie stało a myslalem , że chłopaki z Warszawy przywitają przed północa autokar
~AM (L)
 • 0 / 0
Wojna !!!
===========
Jedno jest pewne - w sobotę LEGIE czeka walka z Górnikiem na noże (ze względu na relacje między klubami i ostatnie wydarzenia).
Strata punktów dla jednej i drugiej drużyny będzie ogromnym wstrząsem. Dla Górnika strata kolejnych punktów znacznie przybliża ich do 1 ligi, dla LEGII gorącą atmosferę - brak spokoju.

Czuję, że będzie dużo kartek i nie tylko żółtych.

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
~dgttd
 • 0 / 0
to co zaprezentowaliście w Niecieczy to się nazywa radosny futbol. Gram w lidze 6-tek nawet u nas wiemy że się nie atakuje tak na hurra bo to zawsze skończy się 3-4 zero.

Wyciągnij Pan wnioski i to szybko.
~sdi
 • 1 / 0
Popełniliście wszystkie wasze stare grzechy: zlekceważenie przeciwnika, brak zaangażowania, gwiazdorzenie, a po stracie gola nieradzenie z presją, totalna improwizacja, zero taktyki i na huurra. Powiem jak na wsi, z takiej mąki to chleba nie będzie.Niestety.
~Czaro1987
 • 1 / 0
Do Redakcji. Co z Finem ? Urwało mu ta łydke ?
~domino
 • 0 / 0
Było,minęło i gramy dalej!Tak się czasem układają mecze jak ten w NIecieczy i nic nie poradzimy.Teraz liczę na zwycięstwa z Górnikiem,Cracovią i Lechem!!
~bo
 • 0 / 0
W telegraficznym skrócie tak można ten mecz opisać. Jednak ogromny wstyd
pozostaje. Oby się okazało, że to rzeczywiście był tylko splot nieszczęśliwych przypadków.
~poL
 • 1 / 0
Plama na HONORZE za Niecieczę została i smród jeszcze długo będzie za nami szedł..........Tylko MP i PP ukoi nasz ból......
~mr_wuwua
 • 0 / 0
I wygrana Ligi Mistrzów?! Bez przesady, nawet Barcelonie przytrafiaja sie porazki. Chłopaki odrobia to w meczu z Górnikiem.