Stanko Svitlica: Jestem przekonany, że Vuković chciał transfery zupełnie innych piłkarzy

Maciej Ziółkowski

Źródło: Sport.pl

24-09-2020 / 11:00

(akt. 24-09-2020 / 10:34)

- Jestem przekonany, że Aleksandar Vuković chciał transfery zupełnie innych piłkarzy. Chciał skrzydłowego - nie dostał. Chciał solidnego obrońcę - nie dostał. I to samo z pozycją nr "dziesięć" – mówił Stanko Svitlica, były napastnik Legii, w rozmowie z serwisem sport.pl.

- W tym klubie trener niestety nie może się cieszyć zaufaniem. Tak samo było w przypadku Jacka Magiery, któremu nie dano szansy, a jestem przekonany, że pracowałby przy Łazienkowskiej do dziś i to z dobrymi wynikami. Prezes Dariusz Mioduski owszem, kocha Legię, chce dla niej jak najlepiej, zna się na zarabianiu pieniędzy, ale ostatnio nic dobrego z tego nie przychodzi. Jak można zatrudnić Sa Pinto i pozwolić na wprowadzenie rządów totalnych, na wprowadzenie swojego trenera bramkarzy, gdy w klubie jest człowiek instytucja - Krzysztof Dowhań, który dla Legii zarobił więcej niż ktokolwiek inny. Nie rozumiem również, czemu to prezes Mioduski w momencie kryzysu udziela wywiadów, a nie wypowiada się dyrektor sportowy Radek Kucharski. Przecież właśnie ten człowiek powinien odpowiadać za wyniki sportowe w podobnym stopniu co pierwszy trener.

- Sprowadzenie Boruca jest w porządku, bo to legenda klubu. Ale ja znam Vuko i wiem, jaki ma charakter i jestem przekonany, że nie dostał piłkarzy, których chciał! I nie chodzi tu o lokalny patriotyzm i bronienie Serba - Jacka Magierę po tamtym zwolnieniu też broniłem, bo nie powinien opuszczać klubu. Tu chodzi o piłkarzy, którzy przyszli do najlepszego klubu w kraju. Kapustka jest solidnym zawodnikiem, ale on dopiero musi się odbudować, nie jest jeszcze gotowy na walkę o europejskie puchary. To samo Valencia, przecież on praktycznie nie grał w poważną piłkę po transferze do Anglii. Generalnie jestem przekonany, że jutro, w weekend i w następnych dniach Legia będzie już grać zdecydowanie lepiej. I grałaby tak zarówno, gdyby został Vuko jak i teraz, gdy trenerem jest Czesław Michniewicz.

- Powtarzam - jestem przekonany, że Vuković chciał transfery zupełnie innych piłkarzy. Chciał skrzydłowego - nie dostał. Chciał solidnego obrońcę - nie dostał. I to samo z pozycją nr dziesięć. Może dyrektor sportowy Legii powinien zadzwonić do legend klubu - Czarka Kucharskiego, Miro Radovicia czy nawet do Michała Żewłakowa, którzy się na piłce znają, mają Legię w sercu i przede wszystkim, co potwierdza kariera "Żewłaka", są szanowani i znani w europejskiej piłce i mają super kontakty. Może właśnie oni pomogliby Radkowi Kucharskiemu poszukać wartościowych piłkarzy. Może warto porozmawiać z inną legendą Legii, Jackiem Zielińskim, który na pewno ma swoje przemyślenia na temat budowy klubu.

Całą rozmowę można przeczytać na sport.pl

Komentarze (85)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stanko, być może w twoim stwierdzeniu kryje się cała prawda o Legii Mioduskiego. Kupujemy każdego piłkarza, który jest wypychany ze swojego klubu. Bierzemy starców i piłkarzy do odbudowy (jakiej?). Nie ma piłkarza o normalnym poziomie wyszkolenia technicznego, dlatego lagi i wrzuty. Dlatego baty i kompromitacje. Od lat e-klapa pikowała sportowo w dół, Legia też tyle, że wolniej dlatego udawało się jakoś te tytuły zdobywać. Tylko, co one są warte jak leje nas piłkarski zaścianek. Wyraźnie widać, że z Legii Mioduskiego nic nie będzie.
Generał broni
 • 0 / 0
Stanko trochę po koleżeńsku rozlicza Vuko.
Z tej informacji najważniejszym newsem jest to, że Svitlica jeszcze żyje.
Ciężko się oglądało drużynę - może poza meczem w PP.
Niestety mimo wielu wzmocnień i prawie w ogóle „zbytków” z pierwszego składu, gra była zła, a nawet fatalna.
Niestety Legia jest klubem, który ma zawsze grać, wygrywać i kontrolować spotkanie. Niestety od meczu z Jagą takiej Legii nie widziałem
Podporucznik
 • 2 / 0
I to mi się podoba. Jugol stoi za swojakiem murem. Nawet jeśli przy okazji bredzi.
Generał
 • 2 / 2
Te panie TAKIE pitu pitu to po fakcie można naiwnym wmawiać.
s**ja muchy bedzie wiosna... pierdzenie o niczym i wybielanie Vuko a druzyna grala jak grala
Vuko chyba był przez moment niezadowolony bo wytknal Mioduskimu, że transfery wychodzące dały 20 mln € A do Legii 3,5 mln
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No Pan Mioduski musi zasypywać dziurę budżetową. No cóż, za chwile będzie taka, że tylko bankructwo. Może to i dobrze bo skończy się era takiego dziadostwa, że zęby bolą!
Plutonowy
 • 3 / 2
Stanko trochę nie jest w temacie.Chce żeby prezes zadzwonił do Zielińskiego a przecież on pracuje w Legii....
Każdy jest mądry jak nie musi o niczym decydować i wydawać swoich pieniędzy.
Stanko chyba nie widział żadnego meczu bo jeśli Vuko nie dostał tego czego chciał to czemu ci z ubiegłego roku też nic nie pokazali. Trochę to naciągane przecież w pucharach znowu zaczął grać tak jak rok temu.
Stańko, ale dokopałeś rodakowi!
Twierdzisz że Vuko jest "miękkim chu...em robiony" (za F. Smuda) i pozwolił aby ktoś inny skompletował mu zespół? I w dodatku ktoś mu ustalał skład? Bo skoro nie chciał tych zawodników to jakim cudem grali w pierwszym składzie od pierwszych meczów?
Czyli według Stanko, zupełnie nie nadawał się na trenera...
Sierżant
 • 3 / 3
Przez takie wypowiedzi człowiek traci sympatie do Vuko. Można wywnioskować z tego że uparcie trzymał się stołka. Chociaż nie wierzę w to co opowiada Stanko. Na pewno zarys polityki był przedyskutowany znacznie wcześniej. Możliwe że nie wszystkie transfery udało się załatwić.
Kazdy ma prawo do wlanego zdania i przekonania. To jego opinia i nie musi byc wcale glupia.
Major
 • 3 / 2
Niestety musi, zdanie ma każdy własne tak samo jak dupę i ta wypowiedź właśnie taka była, dostał zawodników których nie chciał, błagam, każdy zespół w naszej lidze zabił by za każdego zawodnika którego sprowadziliśmy. Vuco stosował taktykę rodem z lat 90, więc i gra się nie kleiła. Wszyscy widzieliśmy jak gra Pekhart i każdy tutaj pisał że ten gość nadaje się na ostatnie 20 minut, Kulenovicia pewnie też Miodek i Kucharski wstawiał do składu. Vuko ma jeszcze braki w wykształceniu i musi dużo jeszcze wody upłynąć zanim będzie mógł nazywać się trenerem, nie ma co się obrażać nie od razu Rzym zbudowano.
To ze Vuko ma braki to inna sprawa. Nawet najlepszy trener zawsze sie uczy, zawsze poprawia.
Svitlica tyle znaczy w świecie futbolu, że nawet jego aktualnego zdjęcia nie ma.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Zdjęcia nie ma, ale rację ma.
Vuko zrobiono taką samą krzywde jak kiedyś Jackowi Zielińskiemu...Sam jacek po latach przyznał że chyba za wcześnie dał się wsadzić na takiego konia.Pewnie to potem zdecydowało o jego trenerskiej karierze...Fajnie że odnalazł się w nowej roli...Vuko tylko życzyć by sobie to poukładał i wyciągnął wnioski może kiedyś.....
Magiera już o tym mówił,że chciał Stępińskiego,i kilku innych Polaków...a dostał Sadiku,Hildeberto,Pasquato i Phillipsa.
Chorąży
 • 3 / 4
oj Stanko Stanko.... spowiadal Ci Vuko? czy tylko takie gadanie dla gadania?
Chyba sam Vuko ewentualnie powinien sie wypowiedziec na ten temat, a nie teraz bedzie mlenie jezorem..
Pułkownik
 • 4 / 1
Kilkakrotnie o tym pisalem..
Vuko powinien publicznie dać do zrozumienia ze nie dostaje oczekiwanych zawodników i ewentualne zagrozić dymisją
Bylby dziś zupełnie inaczej postrzegany.
Chęć pozostania na stanowisku spowodowała ze odchodzi jako nieudacznik.
Moim zdaniem on nigdy nie powinien zostać 1 trenerem ze względu na brak doświadczenia i warsztatu.
Ale za wielką chęć bycia Legionistą należy mu się szacunek.
Mimo wszystkich popełnionych błędów.
I dlatego właśnie, że był tzw. Legionistą, nie powiodło mu się. Trener musi mieć dystans do klubu i przede wszystkim do swojej funkcji. Tak jak ma go Michniewicz.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Chciał być lojalny wobec klubu, prezesa, właściciela... Nie chciał "sr.ać w swoje gniazdo". Ot, ma nauczkę.
Generał broni
 • 2 / 4
Co do Kucharskiego już napisałem, jest porażką, owszem ściąga zawodników, czasem niezłych, ale nigdy na te pozycje, na które potrzebujemy najbardziej, co oznacza, że jest marionetką managerów i po prostu płynie z prądem. Natomiast śmieszy mnie zdanie, że Wukowicz chciał innych zawodników w transferach niż dostał. Jeśli to prawda, to jest drugim Magierą, zwykłym chłystkiem a nie odpowiedzialnym za drużynę trenerem.
Kapitan
 • 5 / 0
R..Kucharski zaimowal sie przed Legia scautingiem dzieci i mlodziezy.
Nie ma zadnych kontaktow to kazdy wie.
Svitlica nic odkrywczego nie mowi.
Podporucznik
 • 0 / 0
Co to znaczy mieć kontakty? Załatwiać po znajomości jak Żewłakow hasiego? Dyrektor sportowy to powinien mieć umiejętność interpersonalne, osobowość i jakąś wizję. Jeśli kucharski nie ma kwalifikacji to dalsza dyskusja nie ma sensu. Każdy zostaję przy własnym zdaniu.
Generał dywizji
 • 6 / 1
Co fakt to fakt, nasz dyrektor powinien udzielić jakiegoś wywiadu - wyjaśnić to i owo. Skoro jest tak źle, trener został zwolniony to Pan Kucharski powinien się wypowiedzieć.

Moim zdanie Żewłakow że swoimi kontaktami bardzo przydałby się w klubie.
Podporucznik
 • 0 / 0
Myślę, że kwestia "poradził sobie - nie poradził" jest też sprawą chwili. Żewłakow radził sobie dobrze w Legii (nawet jeśliby jego jedyną zasługą był Vadis), a nie poradził sobie w Zagłębiu.
Plutonowy
 • 6 / 2
Nie ze wszystkim się zgadzam, ale trzeba przyznać, że Stanko ma ewidentną rację co do Radka Kucharskiego. Na tym stanowisku trzeba kogoś kto zjadł zęby na piłce, siedzi w tym od dłuższego czasu, ma znajomości, mówiąc kolokwialnie - po prostu jest "ogarnięty"
Generał dywizji
 • 4 / 2
Dlatego Kucharski nie może być pewien swojej posady ! Dlatego Płatka sondowali . Mi też nie podoba się praca Kucharskiego ! Więcej fotek i gadania niż efektów ! Gdzie jest nasz dział skautingu?
Dział skautingu został jakiś czas temu rozwiązany ze względu na jego nieopłacalność. Przecież jak widać na załączonym obrazku można działać bez niego
Generał dywizji
 • 0 / 0
To jak teraz szukamy młodych, gniewnych, wartych w przyszłości miliony euro?
Kapitan
 • 5 / 10
Svitlica a wiesz ze Jacek Zieliński to jest w Legii. Gadanie dla gadania.
Generał dywizji
 • 6 / 0
Jest w Legii ale w Akademii...
Generał dywizji
 • 11 / 5
Generalnie w wypowiedzi Svitlicy przebija wyraźna krytyka metod prowadzenia klubu przez Mioduskiego. W odniesieniu do pierwszej drużyny całkowicie uzasadniona, niestety.
Porucznik
 • 6 / 4
I z tą krytyką ciężko się nie zgodzić.
Vukovic niestety nie był gotowy na prowadzenie takiego klubu jak Legia, ale to nie jego wina, a tego, który go zatrudnił. Należało po przegranym mistrzostwie w 2019 roku zatrudnić fachowca z prawdziwego zdarzenia, czasu było dużo, żeby się za kimś solidnym rozejrzeć, a nie jak to w stylu Mioduskiego brać pierwszego lepszego z łapanki. Chytry dwa razy traci, a żyruje te wszystkie pożyczki za jego błędy klub Legia Warszawa.
Przypomnę że w zeszłym sezonie Legia z Vucovicem zdobyła MP.
Podporucznik
 • 11 / 3
A ja ci przypomnę że z Klafuriciem też zdobyła a jaki to trener to każdy wie. Prawda jest taka że dwie kolejki więcej i żadnego mistrzostwa by nie było w tym roku. Nie można grać piachu przez pół roku jak to było w wykonaniu serbskiego dresika, nawet w wielu mniejszych klubach facet by został zwolniony bo poprostu drużyna prezentowała się i prezentuje wręcz żałosnie a nawet z meczu na mecz coraz gorzej.
To prawda, tylko w jakim stylu, 10 (słownie dziesięć) porażek. Przyznaje, że Legię od meczu z Lechem do marca grała bardzo dobrze dobrze,, ale jak przyszły trudne mecze czyli grupa mistrzowska, to podobnie jak przed rokiem był dramat. W takich meczach potrzebna jest taktyka i pomysł, tego Aco zabrakło. .Przez grzeczność nie wspomnę o przegranych eliminacjach do LE (dlaczego Carlitos z Rangersami nie zagrał ani minuty?) i odpadnięcie w kiepskim stylu z PP z Cracovią. Podsumowując Vuko to dobry trener na spokojną jesień. Inna sprawa, że nie jestem entuzjastą chwili w której go zwolniono, a tym bardziej jego następcy
Plutonowy
 • 9 / 1
Legia przestała grać od momentu kontuzji Vesovicia, który jak się okazało stanowił 50% zespołu. Brak charyzmatycznego lidera poskładał drużynę i taktycznie i mentalnie. Jakby z Lecha wypadł teraz Tiba, to pewnie byłoby z nimi samo. Jest to chore, ale taki jest stan faktyczny... Trochę szkoda mi Vuko, że sobie nie poradził, ale to inteligentny facet i trzymam za niego kciuki w dalszej karierze trenerskiej.
Po zaklepaniu MP przypomnę Legia odpuściła ligę wystawiając młodzież i drugi skład na ostatnie dwa mecze. Chyba tylko tu ludzie którzy podobno kibicują Legii potrafią obrzydzać i poniewierać każdy jej sukces.
Plutonowy
 • 3 / 0
No, ale jeszcze przed zaklepaniem mistrzostwa popadliśmy w marazm. Słabe mecze z Jagą i Piastem, porażka z Lechem i klęska z Cracovią w 1/2 PP.
Owszem źle weszliśmy w czas po tej przerwie, ale pisanie tekstów "jeszcze dwie kolejki i by nie było MP" to jakaś bzdura. Jeszcze 30 kolejek a MP byłby ŁKS na tej zasadzie. Do tego jednak inaczej się gra mając 8-9 punktów przewagi i kilka kolejek do końca i przypomnę że to było pierwsze MP od 2014 roku kiedy tytuł zaklepaliśmy parę kolejek przed końcem.
Plutonowy
 • 4 / 0
Tu już wychodzi takie typowo polskie myślenie skrajnościami :) nie ma co z tym walczyć, bo można zwariować
Starszy sierżant
 • 8 / 6
Generalnie jestem przekonany, że jutro, w weekend i w następnych dniach Legia będzie już grać zdecydowanie lepiej. I grałaby tak zarówno, gdyby został Vuko jak i teraz, gdy trenerem jest Czesław Michniewicz.. Też się zgadzam, ze tutaj zmiana trenera nie wiele zdziała, ale jednak trenera trzeba było zmienić. W tej branży nie ma litości. Są wyniki jesteś królem i nie ma wyników nie jesteś kórlem. Taki jest sport. A zwykle dostaje po tyłku dostaje trener
Kapral
 • 0 / 1
Oczywiście że będą grali lepiej, problemem jest brak kondycji, świeżości i motoryki, a to wina trenera przygotowania fizycznego. Ale spokojnie trening zawsze oddaje, żaden sportowiec nie ma przez cały rok szczytowej formy.
Major
 • 11 / 7
Prawda jest taka , że Vuko to amator , nawet jak by mu sprowadzili Ronaldo to i tak by sobie nie poradził . Wystarczyło że Legia grała z drużyną co ma trenera i już było w plecy . Porażki z Piastem , z Pogonią , czy nawet zOmonią w 100 % potwierdziły
Generał dywizji
 • 0 / 3
Grałby na stoperze , bo jest wakat ! Zobacz jak podchodził do Valencii. Że nie gotowy ,że to tamto a jak dziś wyjdzie i zagra bardzo dobre spotkanie to pewnie powiedzą ,nowa miotła pomogła a nie gra samego zawodnika ! Kto mu kazał Luqniasa na nieswojej pozycji ! Kto mu kazał brać Cholewiaka i wmawiać że on jeszcze udowodni że umie grać ! Jakoś nie widziałem ! Wiadomo DM ma swoich przeciwników i jak mogą to napierdzielają ! Tylko nikt się nie zastanowi nad tym że jakby od szedł co by wtedy było ! Popełnia błędy ale może tym razem ma nosa i mu się uda !
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Ronaldo by biegał na lewej obronie u Vuko
Plutonowy
 • 2 / 2
Przestańcie jeździć po gościu, którego drużyna rok temu demolowała np. Wisłę albo Górnika czy dzielnie walczyła z bardzo mocnymi Rangers w play off do LE. Odbudował
Antolicia, pomógł wypromować Majeckiego czy Karbownika, pozbył się leni, wykonał masę dobrej pracy. Fakt, bycie długotrwałym trenerem Legii to jeszcze za wielkie buty, ewidentnie nie dawał rady taktycznie, ale szacunek naprawdę się należy.
może Vuko tylko mu tak bajerował, że chce tych jego grajków ale pion sportowy mu jak zwykle robi pod prąd :D
Przed sezonem wszędzie ochy i achy nad transferami Legii, teraz kilka słabszych występów i zwrot o 180 stopni. Przypominam że sezon dopiero się zaczął i znając życie jeszcze będzie wiele przetasowań.
Co do takich tekstów po prostu są słabe i bardziej szkodzą Vucovicowi niż pomagają, po pierwsze cała drużyna grała słabo i żeby grać lepiej z tymi przeciwnikami nie trzeba było żadnych transferów. Po drugie robi z Vucovica który sam przedstawia się jako osoba twarda i bezkompromisowa jakąś bezwiedną pacynkę bez własnego zdania.
Podporucznik
 • 3 / 2
Sezon się zaczął ponad miesiąc temu po krótkiej przerwie. Dziś jak Legia na tle amatorów nie pokaże znowu jakości piłkarskiej, to dalej będziecie dzbany pisać, że to dlatego bo sezon się dopiero zaczął.
Mysle ze przygotowanie fizycznie jest problemem. Kazdy staral sie po swojemu w czasach korony - niektorzy trafili a niektorzy nie. Slabo wygladamy - a do tego az 8 podstawowych zawodnikow albo kontuzja, albo konwid albo dopiero co zaczeli po przerwie trenowac. To wszystko potrzebowalo wiecej czasu - ale tego czasu niestety nie ma. Niemniej na pewno Vuko popelnil jakies bledy - przede wszystkim, jego taktyka na Pekharta mocno irytowala.
Teraz trener Vukovic chciał inne transfery.

Wcześniej Vuko mówił że jest wspaniała współpraca ze wszystkimi jesli chodzi o przyszłość budowanie drużyny transfery i palny.

Jest tyle kasy ile jest nawet Mourinho nie dostaje wszystkich piłkarzy których chce - więc tym bardziej w polskiej lidze potrzebny jest trener który potrafi rzeźbić z tego co ma i takich pilkarzy na jakich nas stać.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Piłkarze na swoich pozycjach i rozwiązania taktyczne.
Z lagą na Pekharta, to CR7 czy Messi by nic nie pomogło.
Podporucznik
 • 1 / 3
Vukovic już po zakończeniu sezonu wiedział, że więcej z takich odpadów piłkarskich jak Kante, Gwilia (to jednosezonowcy jak Janota i mnóstwo innych, którzy przewineli się w lidze) nie wyciśnie. Apelował o 5,6 wzmocnień do pierwszego składu. Z gotowych do gry dostał tylko Mladenovicia.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Gwilia to pomysł Vuco, jak i Cholewiak czy Novikovas.Tak więc jakby dostał takich 5-6 ciu to napewno LM nasza.
Podporucznik
 • 0 / 2
DareirL, a kogo innego mógł sobie ściągnąć za takie śmieszne pieniądze? Miał 300 tys euro to wziął Gwilie, który pokazał coś w Górniku, a Szwajcarzy nie chcieli go w składzie. Przecież Nikolic mówił, że rozmawiał z Vukoviciem, ale okazało się, że Legii nie stać na jego pensje. Wszystkie duże pieniądze z transferów, jakie Legia zarobiła poszły na spłatę długów Mioduskiego. Polityka ściągania za darmo albo za grosze odpadów piłkarskich. Musiała doprowadzić w końcu do załamania jakości piłkarskiej.
Generał dywizji
 • 0 / 1
To wszystko nie trzyma mi się składu i ładu.
Na Slisza jest 1,8 mln, a tak to kreatywny budżet.A ile kosztował Lugi? Chyba lepiej dwochy takich jak Luqi niż 6ciu jak Cholewiak.
Poza tym stawia się na Gwille na 10, mając naturalną 10 jak Praszelik.
Tak Stanko. Vuko gdyby dostał tych piłkarzy co chciał ktorzy by weszli do tej świetnie zorganizowanej, zgranej, z wieloma schematami, ze świetnym pressingiem, z wyprowadzaniem piłki itp itd drużyny to byśmy wszystkich pykali po 3:0..
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Dokładnie "gdyby"
Pułkownik
 • 2 / 0
mleko się rozlało. Ale chętnie posłucham sensownego wywiadu z Kucharskim o polityce transferów oraz o sposobie przygotowania fizycznego z odpowiednim trenerem. Jest w tym pierwiastek łapanki
Starszy sierżant
 • 2 / 0
No to ja ci powiem jak Kucharski: Analizujemy rynek, obserwujemy kilku piłkarzy,mamy w notesie piłkarzy którzy wzmocnią pierwszy skład, kontaktujemy się z piłkarzem do pierwszego składu , niestety piłkarz XX jest poza naszym zasięgiem finansowym - to jest co okno transferowe.

Trener przygotowania fizycznego powie że jest dużo zmiennych.Tu się można zgodzić. Ale to jest ciekawe w piłce nożnej jeden trener na tylu piłkarzy.W innych sportach zespołowych jest 1na 10 nawet mniej a w piłce 1 na 30.
Treningu fizycznego nie można ujednolicić do całej grupy.Jeden piłkarz jest mocniejszy fizycznie drugi słabszy. Jeden piłkarz się zmęczy drugi nawet nie odczuje treningu.
Pułkownik
 • 1 / 0
jasne Luka. Pamiętam jak po przyjściu Agry Kucharski potwierdzał, że sprowadzamy zawodnika po długich obserwacjach i analizach
Generał dywizji
 • 4 / 2
Zaczyna się wybielanie i usprawiedliwianie.
Generał
 • 1 / 4
Nie odbieram tak tego. Myślę - i pisałem o tym przy okazji transferów Kapustki i Valencii - że Legia potrzebuje skrzydłowego o charakterystyce skrzydłowego, a nie graczy uniwersalnych, mogących grać na skrzydle. To samo ze stoperem - był temat tego gościa z Piasta co poszedł do Hiszpanii (nie pamiętam nazwiska), to niby Hiszpanie za dużo chcieli, że niby poczekamy, że może jednak kogoś innego weźmiemy - i zostaliśmy z niczym. Być może było to uzależnione od ewentualnego transferu remy-ego, ale nam i tak potrzeba stopera (nawet pamiętając o Mosórze).
Dajmy już spokój z Magierą i Wukowiciem, obaj Legioniści, ale obaj bez samodzielnego doświadczenia nawet w jednym klubie ekstraklasy.
Zarząd zrobił im krzywdę zatrudniając w roli trenera, w ramach programu pierwsza praca. Żaden nie został polskim Guardiolą, tyle w temacie.
Michniewicz ma doświadczenie, jest taktykiem, to jeden z lepszych obecnie trenerów w naszym kraju i ma znacznie większe szanse na powodzenie.
Kiedyś również go zwolnią, bo będzie potrzebne świeże spojrzenie. Taka kolej rzeczy, a kalanie własnego gniazda bywa lekkomyślne.
Pułkownik
 • 0 / 3
Magiera za to, że zrobił kapitanem nieudacznika Kopczyńskiego powinien mieć dożywotni zakaz wstepu na stadion. A to co mówi Stanko, to jestem przekonany, że było coś na rzeczy. Był do wzięcia Placheta / jak na eklapę najlepszy skrzydłowy/ był Petrasek i nic z tego nie wyszło. mamy kolejnego słabego Lewczuka, beznadziejnych Remyego i Wieteskę. A przecież drużynę buduję się zaczynając od bramkarza i linii obrony.
Generał
 • 1 / 0
Petrasek był cały czas pod kontraktem w Rakowie, ostatnio przedłużył. Menago Płachety chciał gwarancji gry. Nie wiem, czy Legia ich chciała, ale nawet blisko tych transferów nie było.
Plutonowy
 • 2 / 0
Zastanawiam się kiedy w końcu niektórzy zrozumieją, że jeśli piłkarz XXX poczyna sobie dobrze w klubie YYY to nie znaczy, że poradziłby sobie u nas gdzie jest największa presja i największa rywalizacja, a miasto też jest 5 x bardziej "atrakcyjne" niż np. Zabrze czy Częstochowa. Wystarczy wspomnieć Masłowskiego, Gizę czy choćby Novikovasa. Wieteska nieźle grał w Górniku, strzelił tam masę bramek, to wszyscy pisali "dawać go do Legii!". A teraz nagle "Wieteska beznadziejny, jak on może grać u nas???"
Kapitan
 • 0 / 0
Mocny diss do Radka Kucharskiego.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
10 to Lukas. i nie wiem czemu tam nie grał. Skrzydłowy, dał bym Karbo na lewej stronie. Grając z Lukasem na 10 a grając Lukasem na skrzydle to wiadomo jak to wyglądało. Już lepiej chyba było tam na skrzydło Roche wystawić ale tylko po to żeby Luki był na 10.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Też tak uważam i mocno się dziwiłem dlaczego Vuco nie szuka optymalnych rozwiązań dla 4-2-3-1 z Luqim na 10.
Generał broni
 • 0 / 0
Bo Stanko mu podpowiedział inne rozwiązania
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Podpisuję się pod tym. Luqi udowodnił że na 10 daje nam najwięcej
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Ja tam wyraznie slyszalem ze chcial Perharta.
Na "10" to az 4 zawodnikow przyszlo.
Ostatnio podobnie było za Jozaka. W jednym okienku 6 defensywnych pomocników a na inne pozycje nędza
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Cholewiaka też
Generał broni
 • 1 / 1
"Generalnie jestem przekonany, że jutro, w weekend i w następnych dniach Legia będzie już grać zdecydowanie lepiej. I grałaby tak zarówno, gdyby został Vuko jak i teraz, gdy trenerem jest Czesław Michniewicz."
CM oczywiście wystawi taki sam skład, żeby to udowodnić. Stanko, bredzisz
Generał broni
 • 1 / 0
"Jestem przekonany, że Aleksandar Vuković chciał transfery zupełnie innych piłkarzy. Chciał skrzydłowego - nie dostał. Chciał solidnego obrońcę - nie dostał. I to samo z pozycją nr "dziesięć"
Nie chciał nowego trenera. DOSTAŁ
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Na pozycję nr 10 nie dostał kogo chciał więc nikogo tam nie wystawiał