Stanowisko klubu w sprawie Mahira Emrelego

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

12-01-2022 / 16:27

(akt. 12-01-2022 / 16:31)

W związku z pojawiającymi się przekazami medialnymi dotyczącymi relacji między Legią Warszawa i jej zawodnikiem Mahirem Emrelim, klub informuje, że 24-latek ma obowiązujący kontrakt i jest piłkarzem "Wojskowych".

Dalsza część komunikatu:

Legia wielokrotnie wzywała zawodnika do powrotu do klubu i ponownego wykonywania obowiązków wynikających z kontraktu, jak również oferowała zawodnikowi wszelkie niezbędne wsparcie. 

Klub cały czas dąży do porozumienia i prowadzi rozmowy z zawodnikiem oraz jego przedstawicielami. Jednocześnie klub nie będzie ujawniał ich treści oraz ustaleń, mając na względzie ich poufny charakter i dobro negocjacji.  

Informujemy także, że nie będziemy publicznie odnosić się do wypowiedzi medialnych przedstawiciela zawodnika Pana Anila Dincera, które zawierają szereg nieprawdziwych insynuacji i twierdzeń, niemających jakichkolwiek podstaw faktycznych ani prawnych.

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Komentarze (68)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapral
 • 0 / 0
Dziwne, jeżeli zawodnik nie chcę grać to droga wolna. To nie jest zdrowe dla zespołu i klubu. Nie może być tak aby zawodnik szantażował wszystkich. Trzeba utrzeć nosa takim specą którzy (przyszli do klubu tylko dla kasy)
Generał dywizji
 • 1 / 1
Widzę, że większość oczekuje krwi i poniżenia Emrelego.
Podporucznik
 • 1 / 0
Nie no bedziemy klaskac i po stopach go całować.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Emocje tutaj będą złym doradcą. Trzeba go ostro wypunktować ale stanowczo i grzecznie.
Dokładnie tak. Ma być profesjonalnie a nie po gówniarsku.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Oj tam odrazu krwi.. publiczne poniżenie i przyznanie się do winy wystarczy ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A co, Ty chciałbyś jego zachowanie wychwalać pod niebiosa?
Generał brygady
 • 1 / 0
To zwykly szantaz
Nie dajmy sie
On ma dostac nauczke
Generał brygady
 • 1 / 0
Niech wraca i wypozyczyc do Michalovec
Starszy kapral
 • 0 / 0
Jak pisałem chłopina nie ma zdania, jest jak chorągiewka i wpakował się w kłopoty. Albo się ukorzy i odejdzie jak facet z honorem albo będzie go to drogo kosztowało. Czy znajdzie klub i kiedy ?? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć jak się nie dogada z Legią.
Głupich nie sieją sami się rodzą :(
Gdyby go Vuko dorwał w swoje ręce po tym wszystkim, po tym jak go okłamał…to by wszystkie plagi egipskie zobaczył na treningu :)))
Podpułkownik
 • 0 / 0
Walka o pieniądze emreli chce oszukać Legię a Legia się broni.
Major
 • 1 / 0
Komunikat pozwala sądzić, że klub to ogarnie.
Nie maja wyjścia. Emreli nie ma żadnych argumentów.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Bieszczady obyś miał rację, ale jako prawnik Ci powiem jedno - niczego nie możesz być pewny w tej sprawie.
Podporucznik
 • 0 / 0
W czym EWIDENTNIE klub zawinił w calej sprawie? W dodatku emreli dostal wszelka pomoc tuz po starciu i byla chęć dalszej współpracy włącznie z przeprosinami od orezesa zapewne.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Nie znamy szczegółów kontraktu tylko informacje prasowe. Ale myślę że komunikat nam dużo mówi.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Adi nie wiemy co zrobił klub po zdarzeniu oraz co zrobił Emreli. Może od razu rozpoczął procedurę rozwiązania kontrakt? Może ma obdukcje wykonaną bezpośrednio po zdarzeniu? Tak naprawdę nie wiemy jakie druga strona ma argumentu. Mam nadzieję, że ma słabe ale... nie ma pewności.
Stanowisko klubu uważam za wyważone. Sytuacja jest dla nas trudna i nieprzyjemna.
Chorąży
 • 2 / 0
Flavious kolego polska piłka nie jest specyficzna !!! pobicia na zachodzie Europy zdarzają zdarzają się równie często jak nie częściej niż u nas . Poczytaj sobie to co się dzieje we Francji w Portugalii czy we Włoszech a i np w takich ,, ułożonych ,, Niemczech kibice Schalke pobili piłkarzy. Nie pochwalam tego i trudno ich nazwać kibicami ale Polska nie jest pod tym względem specyficzna .
Czy osoby przez które bandyci wszeli do autokaru nadal pracują w klubie?
Czy klub czeka aż pozwolą ponownie wejść do autokaru by pobić kolejnych piłkarzy?.
Co to znaczy wszeli?
To chyba po pyrlandzku…
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Won bulwo
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Jak PISZESZ pyro jeszcze wuchta nauki przed tobą.
Porucznik
 • 1 / 0
Wszeli, czyli w języku pyrlandzkim oblazły ich wszy...
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Słyszałem że autokar zwolnili, bo gdyby nie on to sytuacja nie miałaby miejsca
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A może "weszedli"?
BUHAHAHA
Prawdę mówiąc to trochę śmieszne to wszystko. Pomijając nieco absurdalne podejście do tematu Mahira i jego "ekipy", to uważam że pomimo śmieszności roszczeń, mają też trochę racji. Piłka w Polsce jest bardzo specyficzna i ktoś, kto nie miał z nią kontaktu wcześniej nie wie, że ataki bandytów na piłkarzy nie są tu niczym nadzwyczajnym. Co więcej, wspomniani bandyci są (o zgrozo!) częścią zarówno Legii jak i wielu innych klubów piłkarskich w PL. Nikt nie ma jaj, aby to towarzystwo rozgonić więc sytuacje jak ta spod LTC będą się powtarzały co jakiś czas.
I drażni mnie jedno - w wywiadzie z prawnikiem Emrelego (ale także w kilku innych) w aspekcie zajść pod LTC mówi się o ataku kibiców na piłkarzy. Nauczmy się nazywać rzeczy po imieniu - to byli bandyci, zwykłe bydło, a nie kibice.
Halo redakcjo, dawać to na górę strony!
Insynuacje jakiegoś prawnika wyróżnione, a oficjalny komunikat klubu nie!?
Podporucznik
 • 3 / 2
Czyli poszli na wojnę a nie na ugodę. Bardzo dobrze !
Major
 • 2 / 0
Jest to właściwe stanowisko prawników Klubu. Takich tematów nie rozważa się publicznie.
Nareszcie jest jakieś oficjalne stanowisko Klubu. Co prawda niewiele z niego wynika ale dobre i to.
https://sport.tvp.pl/57916983/pko-ekstraklasa-transfery-mahir-emreli-idzie-na-wojne-gracz-legii-warszawa-zmieni-klub - czyli tak : matka,jej znajomy menedżer i kuzyn namieszali Emreliemu w głowie
On to sobie może ... Dopóki ma podpisany kontrakt to Legia decyduje, czy może odejść, czy nie... Chyba, że Legia mu odpuścić - i wtedy każdy kto tu przyjdzie będzie wiedział, że z Legia można w kulki lecieć...
Chorąży
 • 5 / 1
Jak ściągacie graczy to sprawdzajcie ich też pod względem charakterologicznym . Przepraszam ale gracze takiego Napoli to powinni rozwiązywać kontrakty masowo . Tam podjeżdża ci koleś na motorze przystawia pistolet do twojej głowy i każe oddać ci np zegarek i tam to się powtarza notorycznie na różnych graczach zresztą macie tu https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-12-19/adam-ounas-z-bronia-przy-skroni-pilkarz-zostal-napadniety-we-wlasnym-domu/. W innych Klubach też są podobne historie . Przepraszam gdzie jest wina klubu Legii w tym przypadku ??? skąd niby Legia mogła wiedzieć że ktoś siłą wtargnie do autokaru . Tak że ja nie wiem na jakiej podstawie on chce rozwiązać kontrakt. Nie popieram przemocy ale ja tu winę Legi nie bardzo widzę
I gra gitara. Albo go sprzedać za jakieś sensowne pieniądze, albo przeczołgać w klubie kokosa - dla zasady.
W barwach Legii on już nie zagra.
Sprawa jest dla niego mało komfortowa.
Ja podejrzewam, że było tak:
Pajac z agentem szuka klubu i im wmawia, że rozwiąże kontrakt i będzie mógł z nimi podpisać nowy i jeszcze przytulić kasę za podpis. Oni mądrzejsi wytłumaczyli cepowi, że nie mogą z nim negocjować bo łamią przepisy międzynarodowe. Ponieważ nie zrobili się oficjalne do Legii z ofertą kupna, to muszą poczekać na rozwiązanie kontraktu bo nie chcą za niego płacić.

Reasumując - jak Legia będzie miała cynk, że ten fiut bezprawnie negocjował kontrakt, to będą mogli z nim zatańczyć. Tak jak jego rodacy tańczą z biednymi zwierzątkami.

Legio! ! Bardzo Was proszę! Nie odpuśćcie tej pale ani centa! Swoją dumę trzeba szanować!
Dobrze prawisz…ja cały czas piszę to samo.
Porucznik
 • 3 / 0
Brawo! Tak to trzeba było załatwić. Wiemy że działają. Oby skutecznie dla dobra Legii.
Generał brygady
 • 4 / 0
Nic lepszego w tym momencie nie dało się napisać. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne dopiero wtedy gdy obie strony spotkają się w sądzie. Ale dobrze że Legia się nie ugina, brawo!
Azer spierdzelił sytuację tym, że się nie stawił o wyznaczonej porze i w wyznaczonym czasie. Kontrakt to kontrakt. Nie zgłosił kontuzji - więc jest w d***e.

Legia go teraz może przeczołgać - i mam nadzieję, że to zrobi.
Bo jak się okaże, że jakiś klub się po niego zgłosi to będzie podejrzenie, że w trakcie kontraktu negocjował z innym klubem.
Więc swoimi decyzjami frajer s się wydymał. I mam nadzieję, że Legia nie rozwiąże z nim kontraktu za porozumieniem stron tylko go wygoli - niech sobie sam kartę swoją wykupi i spada.
Pułkownik
 • 2 / 2
Panie prezesie, kto stoi za ściągnięciem tego łachudry do Legii?
Podporucznik
 • 0 / 0
Chyba poprzedni dyrektor
Ja wolałbym nazwisko tego który otworzył drzwi !
Starszy sierżant
 • 6 / 2
jakie rozmowy, jakie negocjacje? Zawiesic kolesia, przestac wyplacac pensje, dolozyc kary za niewywiazywanie sie z kontrkatu, zeslac do rezerw. tyle w temacie
Koleś, ty chyba jesteś jeszcze w epoce Stalina. Może zamiast tych wszystkich kar zesłać Mahira na Sybir?
Generał
 • 0 / 0
Można Emreliego po prostu sprzedać do Sybiru Nowosybirsk.
Starszy kapral
 • 3 / 0
Takie stanowisko do bardz rozsadne do momentu skonczenia negocjacji. Wskazuje ono ze klub dalby mu jeszcze szanse. Mysle jednak ze je jego obecnosc w druzynie nie bylaby elementem pozytywnym, Bez niego nie spadniemy z extraklasy. a w tej chwili wazne jest zbudowaniie druzyny o silnych podstawach moralnych, a jego obecnosc raczej nam nie pomoze tego dokonac
Podpułkownik
 • 5 / 0
Czyli na polski - ma wracać i z********ać. Powoli nam się kończy już cierpliwość na gadu-gazu.
Jedyna opcja w zaistniałej sytuacji to jego sprzedaż.
Jedyna opcja w zaistniałej sytuacji to przywalić mu karę i zesłać do klubu kokosa na minimum pół roku. Potem można pomyśleć o sprzedaży tego gada.
W teorii masz racje....
Elegancko krótko i na temat
Młodszy chorąży
 • 7 / 0
Niech Azer już kończy karierę i zmieni zawód jak jaj nie ma bo żaden klasowy klub z dobrej ligi traktować poważnie go nie będzie!
Nic czego nie wiemy nie napisali. A myślałem że wkoncu odniosą się szerzej do sytuacji jakie podjęli dokładnie działania bo minęło 10 dni a oni nic
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Przekazywanie oczywistości stało się specjalnością klubu ery Dariusza Mioduskiego. Inna sprawa, że nie bardzo mogą zaszaleć, bo informacje mogą być wykorzystane przeciwko nim w sądzie. Z punktu widzenia kibiców ważniejsze jest czy mamy pomysł, na zastąpienie czołowego było nie było napastnika innym. Chyba, że zastąpiliśmy go już Rosołkiem. Istotne to dlatego, że obok dziurawej obrony, największym mankamentem Legii jest mizerna siła ognia. Opieramy ją obecnie na Pekharcie, Mladenovicu i Lopesie.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Nic więcej nie mogli napisać, ale z wywiadu z przedstawicielem Emrelego wynika, że Legia planuje wystąpić do FIFA o zawieszenie zawodnika ze wszystkich aktywności piłkarskich. To taki ogólny ban, który w uproszczeniu będzie oznaczał, że Emreli w czasie jego trwania będzie mógł pograć w piłkę we własnym ogródku lub wyłącznie na terenie, który nie należy do podmiotu zrzeszonego w FIFA.

Na tym etapie poza przygotowaniem strategii i pismami wzywającymi zawodnika do ponownego wykonywania obowiązków wynikających z kontraktu nie da się jeszcze wiele zrobić. Na pewno tych pism musi być tam ileś wysłanych, tak samo musi minąć jakiś określony czas, by takie pismo można było do FIFA złożyć. Tutaj poza sprzedażą zawodnika do innego klubu nie ma szybkich rozwiązań. To znaczy jest jeszcze jedno, Emreli może jednostronnie rozwiązać kontrakt z winy klubu ale to naraziłoby go na wypłatę bardzo wysokiego odszkodowania Legii (casus Rafela Leao i Sportingu). On już by to pewnie zrobił, ale nie robi właśnie dlatego, że nie byłoby go stać na wypłatę odszkodowania Legii, dlatego próbują teraz straszyć Legię jakimiś głupotami myśląc, że ta się ugnie i dla spokoju rozwiąże z nim umowę za porozumieniem stron.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Dla mnie kibica sprawa jest zamknięta, Emreli w Legii już nie zagra więc sportowo jest poza Legią.

Teraz jest już tylko problemem do rozwiązania dla prawników lub księgowych , dobrze żeby z jego transfeu wpłynęła jak największa kwota ale w piłce liczą się dla mnie bramki, zwycięstwa i trofea a nie bilans.

Jak by mnie kręciła księgowość to został bym biegłym rewidentem a nie kibicem
Kapitan
 • 12 / 0
Najgłośniej krzyczy ten, któremu brak argumentów
Marszałek Polski
 • 8 / 0
Jazda z nim
No i git takie coś wystarczy. Po cichu, na spokojnie, a nie wystrzelać się ze wszystkich argumentów publicznie jeszcze przed startem.
Nie chodzi żeby się wystrzelac ale mogli by nas kibiców powiadomić po tylu dniach jakie kroki zostały podjęte a nie ze mamy na celu porozumienie się gdzie emreli już w Legii nie zagra
Podporucznik
 • 7 / 0
Brawo Legia! Przekaz jasny. Na korzyść Legii przemawia fakt iż zawodnik nie stawił się do pracy w wyznaczonym terminie. Nie ma się co spieszyć sami przyjdą z podkulonym ogonem.
Porucznik
 • 9 / 0
Mahir misiu pluszowy, klub kokosa czeka, tam odbudujesz się mentalnie.
W końcu jakieś oficjalne info. Szkoda, że tak późno. Trzymam kciuki żeby Legia postawiła do pionu azerka.
Generał dywizji
 • 11 / 1
Niech sobie mówią - zarówno Mahir jak i jego przedstawiciel. Im więcej gadają tym gorzej dla nich.
Stare przysłowie:
"Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje"
Każdy dzień przybliża do przyjazdy Emreliego z podkulonym ogonem...