News: Orlando Sa: Lubię aktywny wypoczynek

Szansa dla Orlando Sa w Lubinie

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

10.04.2014 09:11

(akt. 04.01.2019 13:39)

Przez 1,5 miesiąca lider ekstraklasy grał bez nominalnego napastnika. Teraz trener Henning Berg jest zmuszony dokonać zmiany. Pomysł trenera Legii wydawał się szalony. Miroslav Radovic kojarzył się ze zmianami skrzydeł, rozgrywaniem. ale nie grą w ataku. Ondrej Duda przyjechał do Polski z prawie 2-miesięcznymi zaległościami treningowymi, bo odsunięto go od drużyny. Henning Berg pierwszego ustawił jednak na szpicy, a drugiego tuż za nim. a serbsko-słowacki duet radził sobie bardzo dobrze - Legia w pięciu meczach bez napastnika zdobyła 11 na 15 możliwych punktów, a Duda z Radovidem zdobyli 7 z 9 bramek.

Pauza tego ostatniego zmusza Berga do zmiany składu. Wszystko wskazuje na to, że w spotkaniu z Zagłębiem Lubin (12.04. godz. 18) w podstawowym składzie wystąpi Orlando Sa. Portugalczyk kosztował Legię 400 tys. euro i miał rozwiązać problem z napastnikami. Jego wejście do zespołu nie było jednak udane. W spotkaniu z Górnikiem (3:0) zagrał przez 74 minuty, oddał jeden niecelny strzał. Wystąpił też w następnym meczu, z Jagiellonią, który został przerwany po pierwszej połowie. Bilans: zero strzałów. Potem doznał kontuzji która wykluczyła go z gry na trzy tygodnie. Mógł występować, ale Berg podjął inną decyzję. Zlecił badania zawodnika, a po otrzymaniu ich wyników zarządził indywidualny plan treningów, dzięki którym Orlando Sa miał wrócić do odpowiedniej formy fizycznej.

Teraz dostanie szansę gry - chory jest Wladimer Dwaliszwili, Marek Saganowski już gotowy, ale jest niżej w hierarchii Henninga Berga, podobnie jak Michał Efir, który na razie ogrywa się w rezerwach.

Więcej na stronach "Przeglądu Sportowego"