Szczęście w Hadze. Den Haag zostaje w Eredivisie

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

24-04-2020 / 21:38

(akt. 25-04-2020 / 00:47)

Holenderscy przyjaciele Legii Warszawa zostają w Eredivisie. FC Den Haag po piątkowych decyzjach miejscowej federacji pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sezon w Holandii skończył się przez decyzję rządu.

Pandemia koronawirusa widocznie odbiła się w świecie sportu. Praktycznie w całej Europie zawieszono rozgrywki. W Polsce powstał plan reaktywacji PKO Ekstraklasy. Z kolei w Holandii rząd zdecydował się zastopować wszelkie aktywności sportowe do 1 września. Miejscowa federacja stanęła przed trudnym wyborem sposobu zakończenia Eredivisie. Rozpatrywano temat mistrzostwa, ale też spadków. Ostatnią kwestią najbardziej zainteresowani byli fani FC Den Haag.

Klub z Hagi już wcześniej zapowiedział, że jeśli spadnie z Eredivisie, wejdzie na ścieżkę prawną. Pojawiały się informacje o możliwej skardze do CAS (Sportowy Sąd Arbtrażowy w Lozannie). Z tego powodu urządzono głosowanie dla 34 klubów, które w wyraźny sposób nie wskazały na żadną z możliwych opcji. 

Haski klub przed przerwaniem rozgrywek zajmował drugie miejsce od końca. Tuż przed nim, także pod kreską gwarantującą utrzymanie, była Fortuna Sittard. Ostatnią lokatę zajmował RKC Waalwijk. 

Kluby z Den Haag i Waalwijk pozostaną w Eredivisie. W ten sposób pozbawiono szans na awans SC Cambuur i De Graafschap. Jeszcze inaczej sytuacja wygląda w kwestii pierwszej lokaty. Rozgrywkom przewodził Ajax Amsterdam, ale... mistrzem nie zostanie i to tak samo, jak żaden inny klub. Miejsca w pucharach przypadną drużynom wedle pozycji w ligowej tabeli. 

Komentarze (20)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Dla mnie to rozwiązanie bez sensu.
Marszałek Polski
  • 3 / 0
Ciekawie będzie jak cała Europa wznowi rozgrywki za miesiąc czy półtora. Ciekawe co wtedy wymyślą w Holandii
Marszałek Polski
  • 4 / 0
Fajnie że Haga zostaje ale kwestia mistrzostwa to parodia.
W sumie to kwestia braku mistrzostwa.
A jeszcze wieksza parodia to bodajże utrecht czy ktoś tam kto zajął 5-6 miejsce, mając 3 punkty straty i zaległy mecz do miejsca premiowanego grą w europucharach.
Wybacz, ale trochę to niekonsekwentne jednak, fajnie, że Ci się utrzymali, ale parodia z brakiem mistrzostwa dla Ajaxu? Dla mnie taką samą parodią jest utrzymanie Hagi.
Co mają powiedzieć kibice Cambuur i De Graafschap? Mieli pewny awans, Haga miała niemal pewny spadek i co? Dla mnie to tak samo niesprawiedliwe i mam gdzieś jakąś Hagę...
Przepraszam, ale tak to widzę.
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Fajnie że się utrzymali co nie oznacza parodii tych co nie awansują. Jedno nie wyklucza drugiego. Ogólnie skandaliczna decyzja i oby u nas czegoś takiego nie praktykowali
Ja bym wolał, żeby tamte awansowały, bo byłoby to bardziej sprawiedliwe. Poza tym jakaś Haga to mi lata, nie będę się nią podniecał tylko dlatego, że ktoś kiedyś wymyślił z nimi zgodę. Mnie oni nie obchodzą...
Pozdrawiam
Marszałek Polski
  • 0 / 0
A ja zawsze im dobrze życzę. Miałem z nimi styczność na zagranicznych wyjazdach i całkiem miło wspominam.
Co nie zmienia faktu że decyzja tych holenderskich (a raczej niderlandzkich) działaczy jest kuriozalna
Twoje prawo:-)
Szanuję:-)
Najbardziej pokrzywdzone są drużyny, którym odebrano awans do Eredivisie. Dlaczego nazywacie ich przyjacielami Legii? Kibole Den Haag są przyjaciółmi kiboli Legii.
Przyjaciółmi;-) No ale zgadzam się, nie traktuję tego jako informacji, która ma znaczenie dla kibica Legii...
~8 GCH
  • 3 / 1
Przyjaciel nie przyjaciel, powinni mieć honor i spaść.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dlaczego? Niech dograją ligę w takim razie i wtedy ewentualnie.
Dobre info, dopisała masa szczęścia
Szczerze? Nie wiem, jakie to ma dla nas znaczenia. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie działam na zasadzie: Jestem kibicem Legii, mamy z nimi zgodę, lubię ich. Wcale... Nigdy nie lubiłem Juventusu, mam gdzieś jakąś Hagę... Nic nie poradzę.
Tez nie jestem jakimś fanem ale to zawsze zgoda więc kibicować nie musze ale niech się chcoiaz utrzymają
Przepraszam, ale do mnie takie argumenty nie docierają. No ale OK.
Szanuje. Każdy jest inny pozdrawiam
I między innymi dlatego Cię lubię, za ten szacunek do innych.
Pozdrawiam
Po co się spinać w tych ciężkich czasach
To zawsze jest w cenie, bez względu na czasy.
Miłej niedzieli!