Taktyczny trening przed sparingiem

Redakcja

Źródło: Legia.Net

20-01-2018 / 00:19

(akt. 02-12-2018 / 11:39)

Legioniści w piątek trenowali tylko raz. Zajęcia skończyły się praktycznie 24 godziny przed startem ostatniego sparingu w trakcie amerykańskiego zgrupowania. Do zespołu powrócił trener Romeo Jozak, lecz na boisku nie zobaczyliśmy wszystkich, którzy byli na nim chociażby dzień wcześniej.

fot: Piotr Kucza/FotoPyk


Na piątkowych zajęciach zabrakło dwóch kontuzjowanych graczy. Po urazie odniesionym w sparingu z Barceloną SC, nadal nie może trenować Eduardo da Silva. Na murawie nie pojawił się także Marko Vesović, który w czwartek nie dokończył ćwiczeń z powodu bólu lewego kolana. Indywidualnie pracowali z kolei Adam Hlousek oraz Sebastian Szymański. Obaj wracają do zdrowia po urazach doznanych w konfrontacji z Ekwadorczykami. Zabrakło także Michaela Waclawa. Mistrzowie Polski podziękowali już 18-latkowi za udział w treningach. 

 

Razem z warszawiakami nadal trenuje 22-letni Brian Iloski. Amerykanin z macedońskimi korzeniami nie został wybrany w żadnej z dwóch rund odbywającego się w piątek draftu MLS. Zanosi się również na to, że skrzydłowy, mogący grać również w środku pola, dostanie okazje zaprezentowania się na tle Atletico Nacional. 


Zajęcia poprowadził już trener Romeo Jozak, który wrócił z konferencji szkoleniowej odbywającej się w Filadelfii. Mistrzowie Polski po tradycyjnej rozgrzewce, pracowali nad taktyką. Ważną rolę odgrywały gierki na skróconym polu gry. Pracowano m.in. nad przesuwaniem się formacji. Pojawiły się także stałe fragmenty gry. "Wojskowi" pracowali nad kolejnymi schematami rozegrania rzutów rożnych. Nową twarzą wśród wykonawców będzie Domagoj Antolić, który wykonał w piątek przynajmniej kilkanaście dośrodkowań. 

Po treningu, grupa legionistów udała się do oddalonego o 1,5 godziny jazdy Clearwater, gdzie piłkarze spotkali się z kibicami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych. W sobotę warszawiacy rozegrają drugi i ostatni sparing w trakcie obozu w USA. Rywalem będzie kolumbijskie Atletico Nacional. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 miejscowego czasu. W Polsce będzie północ. Relacja na łamach Legia.Net. Transmisję przeprowadzi telewizja Eleven. 

Komentarze (11)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 0 / 0
Na TT Legii jest filmik, gdzie widać,że Edek już trochę pomyka na bierznii wiec nie jest źle.
Pułkownik
  • 0 / 0
Fajnie ze juz pomyka, ale na czym..?
Bieznia jest od biegania nie od bierzmowania (;
Generał
  • 0 / 1
Grunt, że pomyka cała reszta to zwykły przypierydoling z twojej strony.
Ciekawy jestem tych stałych fragmentów w Nowym wykonaniu. Kto wie, może Domagoj będzie wrzucił, a Remy wykańczał. Nasze różne i wolne od dawna nie są naszą bronią.
*rożne
Pułkownik
  • 0 / 0
Kornery (;
Pułkownik
  • 0 / 0
Od dawna tez brakowalo nam odpowiednich wykonawcow, Gui czesto wrzucal na poziomie kolan, Pasquato nie poprawil sytuacji.
Sandecja grała sparing z Zemplin Michałowice, gdzie grają nasze dwa ancymony Sadam Stulej i Tin Matic. Obydwaj z nieznanych powodów nie grali.
Marszałek Polski
  • 2 / 0
oni tam są gwiazdami więc graja kiedy im się podoba;););)
Generał brygady
  • 2 / 0
Sadam to najlepszy ich strzelec,

Inna sprawa, że ma na koncie...całe 3 bramki...
~Wentyl
  • 0 / 0
Ten nieznany powód to najpewniej "wybitna" forma i "kunszt" piłkarski obu kopaczy...