Taktyka, dwa dni przerwy Juranovicia, coraz lepszy Valencia

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-01-2021 / 10:35

(akt. 12-01-2021 / 16:19)

We wtorek rano piłkarze Legii Warszawa pracowali na boisku - głównie chodziło o taktykę - ustawienie formacji, odległości między nimi, grę w przewadze, pressing i kontrataki.

Piłkarze zostali podzieleni, pod bramkami funkcjonowała defensywa zestawiona z trzech obrońców. W jednym zespole byli to Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska i Igor Lewczuk, zaś w drugim Ariel Mosór, Jehor Macenko i Nikodem Niski. Za szybkie kontruowania akcji w przewadze odpowiedzialni byli:

Zespół I - Joel Valencia, Bartosz Slisz, Mateusz Cholewiak, Rafael Lopez, Walerian Gwilia

Zespół II - Andre Martins, Tomas Pekhart, Bartosz Kapustka, Luquinhas, Michał Karbownik

Zespół III - Jakub Kisiel, Bartłomiej Ciepiela, Filip Mladenović, Kacper Kostorz

Z drużyną nie trenował Josip Juranović, który najbliższe dwa dni ma odpocząć, pracować lżej na siłowni i dopiero w czwartek wrócić na murawę. Bardzo dobrze na zajęciach, kolejny raz zresztą, wyglądał Joel Valencia. Widać, że Ekwadorczyk lepiej czuje się fizycznie, walczy, nie odpuszcza i ogólnie jest coraz bliżej optymalnej dyspozycji. Na rozegraniu znakomicie radził sobie Bartosz Kapustka, który powoli zapomina już o skutkach ostatniej kontuzji. Ze schematów wyłamywał się Filip Mladenović, który kilka razy zaskoczył zarówno linię defensywną, jak i bramkarza. W końcowej fazie zajęć w starciu z Kacprem Kostorzem ucierpiał Mateusz Cholewiak, konieczna była pomoc fizjoterapeutów.

Kolejny trening został zaplanowany na godzinę 16:30.

Komentarze (146)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Akurat rozegra się jak już będzie musiał spier***
Marszałek Polski
 • 1 / 0
O ile się w ogóle rozegra. Taki chwalony a.na tle trzecioligowych arabskich półamatorów czy na gierce wewnętrznej jakoś tak bez bramki.
Będzie wygranym zgrupowania tak jak i Agra
Taka taktyka - dwa dni przerwy Juranovica. A jak już rywal się ucieszy, że kontuzja to wtedy Juranovic ciach na boisko i przeciwnik na łopatkach faktycznie rozłożony a Czesław zaciera zacier, znaczy ręce ;)
W przypadku Valencii coraz lepszy nic nie znaczy. Gorszym się już być nie da. Gdybym miał wybrać najgorszych piłkarzy Legii z ostatnich 5 lat, to Valencia byłby na samym szczycie.
Zawsze można być gorszym, zawsze lepszym, Vlencię znamy z tego, że potrafi grać w piłkę, może sobie przypomni ;)
Koniecznie obrotowego obrońcę. Środkowy rozgrywający też by się przydał.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Filip Mladenović, który kilka razy zaskoczył zarówno linię defensywną, jak i bramkarza
Nie kumam za bardzo. Co uciekał z obrony do ataku. Walił Borucowi samobóje?
Major
 • 0 / 0
No i ciekawe który zestaw obrońców radził sobie najlepiej. Stawiam a ekipę Jędzy :) Juranovic....przerwa po imprezie ? Valencia coraz lepszy ? Aż trudno uwierzyć. Może powietrze w Dubaju inne.
Jura naciągnął piętę ;)
Major
 • 1 / 0
Jeśli chcemy grać w systemie 3 obrońców, to musimy natychmiast ściągnąć zawodnika, który w tym systemie dobrze się odnajduje.
Lewczuk, Wieteska i Jędrzejczyk (nie wspominam o Mosórze celowo) nie grali regularnie w tym systemie i bez kogoś, kto pokieruje defensywą (a musi mieć do tego doświadczenie), to nie wypali. O ile Lewczuk czy Jędza są w stanie zagrać w tym systemie, jeśli będzie ktoś dowodził i nie będą to oni, to ma to szanse zaistnieć. Wieteska takiej zmiany nie udźwignie umiejętnościami, nie udźwignie mentalnie (często brak odpowiedniej koncentracji). Mosór nie ma doświadczenia do gry w trójce z wyżej wymienionymi zawodnikami i ma ogólnie na tyle mało doświadczenia, że prędzej zgaśnie niż zabłyśnie. Najlepszym wyborem byłby Salamon, no ale niestety. Legia wręcz musi postarać się o Jacha za pół roku, a do tego jeszcze jednego dobrego zawodnika (nawet już pomijając kwestie grania trójką z tyłu).
Co do bocznych to Mladenović, Juranović czy Vesović (a myślę, że może i nawet Hołownia) to bez problemu odnajdą się na boku w systemie z trójką z tyłu- nawet lepiej niż grając tradycyjną czwórką.
Czemu nie walczono o Bochniewicza, Salamona, Jacha, Dawidowicza, Helika, Szymińskiego albo Dźwigałę? To kogo my chcemy do klubu? Bo ja już nie rozumiem tego. Każdy z tych wymienionych jeszcze niedawno nie był pewny miejsca w swoim klubie, a do tego nie był zawodnikiem za ogromne pieniądze, a przy tym zawodnicy znacznie lepsi niż Wieteska, bardziej perspektywiczni niż Lewczuk czy Jędrzejczyk, a i wcale ci zawodnicy nie obniżyliby poziomu defensywy Legii, a wręcz przeciwnie.
Legio, nie szukaj daleko... Mamy blisko zawodników, którzy mogą dać wiele- jakość oraz zarobek. Marnujemy Mosóra, pod nosem mieliśmy i mamy nadal Kiwiora. Naprawdę nie wiem, kogo chcieliby kibice, a kogo jeszcze zarząd. Ramosa się spodziewamy? Może Boatenga?
Legia jeśli chce zbudować solidną obronę, to musi zacząć bazować na skautingu pośród polskich zawodników, wyciągać co lepsze z Ekstraklasy (np. Piątkowski za chwilę zawinie się z Rakowa do Włoch, ciekawe kogo wezmą w jego miejsce?), a także skauting u naszych południowych sąsiadów- przecież Czechy i Słowacja to wręcz bogactwo zawodników za stosunkowo niskie pieniądze. Nie można jedynie szukać okazji jak Mladenović czy Juranović. A Mioduski i Kucharski to najchętniej chcieliby, żeby im zawodnicy z nieba spadali, najlepiej to za darmo (nie powiem, że chcieliby żeby rośli na drzewie, bo z tego drzewa by ich nie zerwali). No ale co się dziwić, skoro tyle lat bez pieniędzy nawet z Ligi Europy, a tu trzeba co chwilę utrzymywać nowych trenerów, płacąc poprzednim, a do tego każdy kolejny lubi przyjść ze swoim zaciągiem- oczywiście za niezły pieniądz.
Jakiś czas temu zacząłem się trochę pasjonować wyszukiwaniem mniej znanych zawodników w ligach pokroju Słowackiej, Słoweńskiej, Serbskiej (wcześniej też Węgry, Skandynawia, Czarnogóra, Rumunia czy Chorwacja, ale z braku czasu musiałem się ograniczyć do trzech). Obserwuję zawodników na podstawie statystyk, skrótów spotkań, czasem oglądam spotkania ligowe w całości (obecnie już mniej), raczej nie oglądam kompilacji na YouTube. Obserwuję zachowania na boisku, parametry jak technika użytkowa, gra nogami, gra w powietrzu, poruszanie się, a także względy fizyczne (siła, dynamika). Niestety nie jestem w stanie nic znaleźć na temat kwestii mentalnych. Wyszukuję także informacje chociażby takie jak opinie kibiców i ludzi związanych ze sportem czy staram się dowiedzieć o zarobkach. Nie wierzę, że Legia nie byłaby w stanie ściągnąć chociażby Kruzliaka z Dunajskiej, Nemeca z Senicy. Słowacja ma wielu, wielu młodych zawodników na środku obrony o bardzo dobrych umiejętnościach i wysokim potencjale- Sulek, Mosko, Mrva, Menich (trochę już starszy), Minarik. W Słowenii i Serbii jest ich wcale nie mniej. Z Serbii może poza zawodnikami Crveny (no może wyłączając kołkowatego, ale silnego i wysokiego Milunovicia- swoją drogą Petrasek byłby o wiele tańszy, a ten sam poziom), to naprawdę Legia jest w stanie za dobre pieniądze (czyli niskie) wyciągnąć dobrego zawodnika. No ale przecież mamy taki profesjonalny skauting oraz dyrektora sportowego, że za chwilę pojawi się u nas Runje, Golla albo Uryga i Mioduski będzie liczyć, że kibice z zachwytu zaczną się masturbować do ich plakatów...
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Bardzo ładnie że masz taką pasję ale w kontekście transferów do klubu to nie ma ona znaczenia.
Z kolei Radek K ma ciekawsze zajęcia...
Major
 • 0 / 0
Wiesz, tylko jest to dla mnie bardzo dziwne. Mam bardzo okrojone możliwości, robię to w wolnych chwilach, dla siebie, dla własnej satysfakcji. A w wielu klubach (a w szczególności w Legii), odpowiedni ludzie mają większe możliwości podglądu, mają dostępy do bardzo różnych danych, kontakty mają szerokie, a nie potrafią z tego korzystać i jeszcze ciągną ogromną kasę. W moim odczuciu dla tych ludzi, Legia to dojna krowa i ośrodek pracy, gdzie się nie narobi, a zarobi.
W klubie muszą być ludzie z pasją! Musi być jakaś pasja. Dla jednych pasją jest piłka, dla innych praca i zarabianie pieniędzy (no i często łączą to z piłką), ale jest też ten najgorszy sort, co chce zarobić jak najwięcej, ale swoją pracę wykonuje słabo, a wręcz ją sabotuje. Tylko proszę nie mówić, że ściąganie do Legii zawodników, których już znają z ligi (lub nawet Legii) to jest wielki wysiłek. Bierzemy Valencie a nie Jorge Felixa, bo taniej, a ten i ten był gwiazdą ligi. Szkoda tylko, że jeden odbił się od zaplecza Premier League jak bumerang, miał fatalne opinie jeśli chodzi o zaangażowanie (a bez zaangażowania to i w B-klasie Cię dziadki zjedzą), a drugi był w gazie i do Legii chciał.
Luquinhasa też wzięli z polecenia z zewnątrz. Aż dziw, że na niego przystali. Musiał być bardzo, bardzo tanią opcją. Interesowali się Lourencym. Za pół roku kończy mu się kontrakt. Facet gra coraz lepiej i za chwilę będzie dla Legii nieosiągalny.
W działaniach Legii nie ma zdecydowania. Nie ma też odpowiednich ludzi na ważnych stanowiskach. Obecnie mamy tylko trzech zawodników, którzy nie przyszli jako ci, którzy grali w Ekstraklasie oraz nie przyszli którymkolwiek poprzednikiem Vukovicia (Pekhart, Luquinhas, Juranović), z czego dwóch jest z polecenia z zewnątrz.
Jeszcze jest kwestia przedłużania kontraktów. Na co oni czekają? 8 zawodników w tym Cierzniak i Boruc. Nie liczę Astiza, Karbownika, Kante i Rochy oraz Valencii. Nie będzie żalu jeśli nie podpiszą z wszystkimi, ale jeśli nie podpiszą nowego kontraktu z Wszołkiem, Vesoviciem oraz Mosórem, to za chwilę dostaną 50tys euro za sezon więcej w byle Ligue 1 w średniaku i tyle ich będziemy widzieć. Mosóra to zgarnąć może nam ktoś wewnątrz jak Walukiewicza. Cholewiak, Gvilia, Lewczuk mogą zostać, nie ma co się martwić za wiele bo mają opcje kontraktowe +1.
W Legii trzeba wzmocnić środek obrony na już jednym środkowym, a za pół roku jeszcze jednym. Lewczuk to już zapewne ostatnie 1,5 roku, ewentualnie gdzieś w słabszym zespole (on już nie ma tego zdrowia do gry co mecz w Legii). Jędza też wkracza w ten wiek. Wieteska elektryk, jemu woltomierz albo amperomierz, a nie pierwszy skład. Mosór to nadzieja bez doświadczenia i obecnie u Michniewicza bez większych szans na grę.
Trzeba także skrzydłowego, napastnika. Za chwilę nie będzie Karbownika i zostajemy z czterema zawodnikami w środku pola, gdzie Michniewicz chce grać trójką na środku. Tą czwórką będzie anemik Gvilia, Martins po 30, cała nadzieja na wystrzał formy Kapustki i Slisza, chociaż w takim wypadku będzie dobra oferta i adios!
Jestem zwolennikiem sprzątania w zespole, ale na wzmocnienia to się nie zanosi. A potrzebne są w każdej formacji, szczególnie obrona, lewe skrzydło i konkurencyjny napastnik o innym stylu gry. Za pół roku może być potrzebne kolejne 3 wzmocnienia, bo na 100% będą odejścia z Legii.
No ale na pewno objawi się nam któryś z młodych, może nawet od razu 5 :)
zxcv,
Kiedyś Ebebenge się zgłosił do pracy w Legii i trochę podziałał, to może Ty też, tyle że na skauta się zgłaszaj. Nic do stracenia :-)
Nie jestem rasista ale coś ostatnio zawodnicy ciemnoskórzy mają problemy z zaangażowaniem w Legii. Można nawet stwierdzić że 3/4 zawodników ciemnoskórych na przełomie ostatnich lat miało problemy. Nie liczę Kante i Ofoe.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
A dlaczego nie liczysz? Oni mają inny kolor skóry?
No tak, Kante od kilku miesięcy jest mega zaangażowany.
Major
 • 1 / 0
Francuz też był zaangażowany. Na imprezach.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kante wzór zaangażowania
To nie tylko problem Legii, większość czarnoskórych piłkarzy gdy osiągnie status gwiazdy, zaczyna zjazd do bazy.
Vadis, dla kontrastu - jakikolwiek to brzmi - nie lubił być gwiazdą, więc się spakował i wyjechał tam gdzie wtopił się w tłum...
Nie mam pojęcia co może dać drużynie zawodnik który już za ok 150 dni nie będzie w klubie ? no chyba ,że trener LEGII jest na drugim etacie u Angoli i dla nich go odbudywuje. Valencia tylko zajmuje miejsce .Legia jest w tragicznym położeniu mając takiego właściciela. Może i on dobrze chce , ale gówniano mu wychodzi. Okręt pod nazwą LEGIA jest na złym kursie. Panie Mioduski opamiętaj się ! póki nie jest za późno.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Profesjonalista bardzo wiele. Gośc który ma ochotę po gorszym okresie wrocić do formy zrobi dużo. Patrz Vadis.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale przez 150 dni będzie w klubie i ten czas ma być dla nas z pożytkiem. Niby co ma Czesiu zrobić?
"Te, wracaj na chatę bo i tak niedługo odchodzisz..."
Pułkownik
 • 2 / 4
Dla mnie zabranie na oboz do ZEA Karbownika i Valencji to marnowanie pieniedzy
Tych ludzi praktycznie juz u nas nie ma a ich glowy sa juz w innych ligach
Podporucznik
 • 1 / 1
Ale do końca sezonu będą grac u nas wiec maja juz tylko leżeć i brać kasę?
Porucznik
 • 0 / 0
No Karbo wygląda na to, że jak wróci z ZEA to od razu pojedzie do Belgii
Kante też nie wzięli, a teraz zastanawiają się nad dodatkowym lotem dla niego. Mają ważne kontrakty więc muszą pracować. Legia to nie przedszkole tylko maszyna która potrzebuje wszystkich elementów.
Czytając składy wychodzi na to, że Wszołek został tłumaczem
Na 1/4 etetu
Co nam po Valencii, skoro nie będzie go z nami za pół roku????
Porucznik
 • 2 / 2
Jeśli jego mam nadzieję dobra gra pomoże Legii zdobyć MP i PP w tym sezonie, to już będzie jego wartość dodana. Podobnie jak Karbownika.
Kapitan
 • 2 / 2
A noz widelec jak odpali moze jednak uda sie go kupić albo wypożyczyć na kolejny rok
Generał brygady
 • 0 / 0
"a nuż, widelec"...
Generał broni
 • 1 / 1
Albo będzie grał chu..o przesiedzi rundę na ławce i skasuje za pół roku kolejne 150 tys Euro za które można by zatrzymać w klubie 5 młodych.
Generał brygady
 • 0 / 4
JESTEM OBRAŻONY NA PREZESA MIODUSKIEGO, DYREKTORA KUCHARSKIEGO I TRENERA CZESŁAWA !!!
====================================================
MAM DOŚĆ ICH TCZEGO GADANIA - GDZIE SĄ TRANSFERY (KOCURY) !!!
CZAS ZACZĄĆ DZIAŁAĆ PANIE PREZESIE.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pułkownik
 • 0 / 1
Jakie kocury?
Za nich i im trzeba zaplacic ...
Sierżant
 • 0 / 0
Jak kotka się mi okoci to dam Ci za darmo te 3 kocury. Dorzucę czwartego za free
Kapitan
 • 0 / 0
To teraz spieprz...cały dzień prezesowi i dyrektorowi. Jak mogłeś napisać ze sie obrażasz za brak transferów
Generał broni
 • 0 / 0
"TCZEGO" to jest chyba miasto nad Wisłą? :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Obrażony???
Brawo Ty :DDD
Ogolnie to z tej relacji Legii.net cieszą się trzy moduły:

1. Moduł wroniecki, bo Legia się nakupowaĺa od chuyya kocurów
2. Moduł chuuj wie jaki
3. Trzeci moduł nie istnieje
Generał dywizji
 • 1 / 0
4. Moduł perfekcyjna taktyka ala catenaccio.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Piro

Nie należy zapominać o module bankowym. Nie kupiono kocurów, będą terminowe spłaty.

Pzdr
Pułkownik
 • 2 / 0
No to supi
Valencja dojdzie do siebie o moze wracac do swojego klubu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O tym samym pomyślałem
Sierżant
 • 2 / 0
Zwróćcie uwagę na łydkę Kapustki foto nr 2. Rzeźba extra czy przyklejona?
Pierwsze dwie fotki od góry to jakby tfotografowano pedziow.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Powiedzmy metro seksualni.
Major
 • 1 / 0
Chłopaki potrzebują nowej kolekcji sportowej. Takiej kusej. Jak w latach 70.
W sumie to się im nie dziwię. Też lubię sloneczko. Choć wygląda to rzeczywiście wioskowo.
Generał dywizji
 • 1 / 0
No i tu jest odpowiedź o spotkanie prezesa z Lewandowskim.
Prezes wchodzi w branże odzieżową i Lewy będzie jej twarzą.
Major
 • 1 / 0
Może to są wybory Mistera Grochowa?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oni tam pojechali do pracy, anie robić z siebie małpy na instagramie. Tak dla przypomnienia.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Kurde, Michniewicz powinien się za siebie zabrać. Facet wygląda dramatycznie źle, tym bardziej że ma wokół zawodowych (?) sportowców.
On tak specjalnie! "Patrzcie, jak będziecie wyglądać, jak się nie weźmiecie ostro do treningu" :-) Ku przestrodze! Ma plan :-)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie wygląda ani dobrze ani profesjonalnie, tym bardziej że to były sportowiec.
Mało estetycznie niestety.
Generał dywizji
 • 0 / 0
A taki pan Kosecki, też były sportowiec, piłkarz.
Ledarg,
Czesław pisze poradnik "jak nie prowadzić się gdy chcesz być piłkarzem", powiedzmy autobiografia taka ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie łamcie Cholewiaka!
Generał brygady
 • 2 / 0
I nie przenoście nam stolicy do Krakowa!
I odpyerdolcie sie od Slisza, Valencji, Urbana, Kucharczyka, ode mnie też, i od Kaczyńskiego i z drugiej mańki od Tiska i z trzeciej mańki od Hołowni i w ogóle się odpierdolmy ogólnie od samego przypierdalania się.
Chrońcie lasy! :-)
A po trzecie:


KOCHAM WAS


Mimo iz jestem heteroseksualny
I po trzecie primo - ultimo, kochajmy Legię! :-)
Piro,
też Cię kochamy! :-) I mojej żonie ni9c do tego ;-)
Pozdrawiam
I kocham Ledarga, bo On kocha lasy.
Ledargu, kocham Cie, pisze ten tekst ze srodka lasu.
Bo i jak tu lasów nie kochać? Wczoraj sobie trochę po takowych chadzałem :-)
I bardzo szczerze usciskuje Żonę Ledagha, ufając, ze jest fajną laską i nie odmowi mojwj prosbie zapraszającej Ją na kawę.

Kochajmy sie wszyscy, bez wyjątku
Generał dywizji
 • 0 / 0
Love and peace:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
sex and drugs and rock'n'roll
Marszałek Polski
 • 1 / 0
no i piwo, bo bym zapomniał
piwo też kochajmy
Żona ładna, nie narzekam :-) No ale podobnie jak ja pije herbatę, kawy nie pijemy :-)
Piwo też! Słusznie, Alaryku :-)
Generał brygady
 • 0 / 0
I namaczajcie w Coccolino...
ArtiQ,
przepraszam, że co ;-)? Chyba podziękuję :-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na pohybel reklamom. Jedyny negat w tym wątku:)
Ale słuszny! reklamy to zło! Zwłaszcza na stronie od jakiegoś czasu...
Wybaczajmy sobie i ogólnie szczęśliwego 2021 roku :-)
To chyba jeden z najmilszych wątków w historii LegiaNet;-) Więcej takich! :-)
Major
 • 0 / 2
Jeśli rzeczywiście będą chcieli przejść na 3 obrońców i wahadła, to jak to widzicie?
Moim zdaniem potrzebny jest lewonożny środkowy obrońca.

Pekhart
Luquinhas, Kapustka
Mladenović, Karbownik, Slisz, Vesović/Juranović
Nowy, Mosór, Jędrzejczyk
Boruc/Miszta
Podpułkownik
 • 0 / 0
Blatok

Oto co mówi terminarz: dziewięć trudnych wyjazdów i siedem meczy u siebie. A my eksperymentujemy w obronie. Samobójstwo.

Pzdr
Major
 • 1 / 0
Nie widzimy tego. Ani Jędza ani reszta nie umieją pod presją wyprowadzić piłki tak żeby człowiek nie miał wrażenia, że:
Jędrzej to zaraz jebnie!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nowy
Jura Nowy Nowy Mladen
Nowy nowy
Nowy nowy nowy
Nowy
Podpułkownik
 • 0 / 2
Valencia odbudowany trochę długo to trwało ale dobrze, że jest kocur, który łyknie tę ligę. Nie h strzeli z 10 goli i dołoży z 12 asyst i będzie gitara w końcu odbudowany.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Odbudowany bo od pół roku jal u nas jest nie kopnął prosto piłki a teraz na dwóch treningach dobrze wyglądał?
Teraz do pierwszego oficjalnego meczu będzie wmawiane, że Valencia jest coraz lepszy.
Generał brygady
 • 4 / 1
Po czym złapie "drobny uraz" i już do końca sezonu nie zagra...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jakoś trzeba tłumaczyć ciągłe ostatnie szanse
Generał broni
 • 5 / 1
Wszyscy są wygranymi zgrupowania, odbudowani, ciężko pracują, w świetnej formie a na środku obrony Jędza, Wietes i Lewczuk czyli ich cała ciężka praca psu w d..e.
Na pierwszych dwoch fotkach od gory to w tych krotkich gaciach i koszulkach rozowych i fioletowych to wygladaja jak metroseksualna gawiedz. Podobnie wygladala ich gra ze Stala Mielec.
Kapitan
 • 3 / 1
Zgadzam się z Twoją opinią, mam podobne wrażenia.
Stoper potrzebny na już, chyba że przymierzany obrońca grał już w tym ustawieniu. Ćwiczone jest ustawienie na trójkę obrońców, gdzie Legia ma do dyspozycji 3 ŚO + teoretycznie młody Mosór.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jesienią było już wiadome, że takie ustawienie będzie ćwiczone. Natomiast czy będzie grane - to już się zobaczy.
Slisz rośnie w oczach. Jeszcze trochę i rywale będą się od niego odbijać jak od ściany.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Nie krytykujmy go. On potrzebuje zaufania, w tym kibiców, a ma potencjał na sensownego zawodnika. Wg mnie gra przeważnie bezpiecznie, bo od niedawna doświadcza mocnego przeskoku (z przeciętnego klubu do Legii). Ale to wartościowy piłkarz, inwestycja w przyszłość - nie trzeba być dla niego surowym. Dajmy mu czas. Przecież zasługuje na pewien kredyt zaufania.
Ależ to nie była krytyka. Obiektywnie stwierdziłem, że chłopak mężnieje i tyle. Uważam, że da nam wiele radości, a wyłożona na niego kasa zwróci sie z nawiązką.
Wyszydzany i wyrzucany Valencia zamknie wszystkim pajacom Legijnym, a raczej antylegijnym buzie.
Będzie jak z Vadisem, zobaczycie.
Gość potrafi grać i to jest fakt.
Generał brygady
 • 5 / 5
LICZĘ NA TO - POTRZEBUJEMY VALENCJĘ W DOBREJ FORMIE !!!
====================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
"Valencia zamknie wszystkim pajacom Legijnym, a raczej antylegijnym buzie."

Jak rozumiem, wszyscy kibice, ktorym nie podoba sie gra Valencji sa antylegijni. No bo wiadomo, ze Valwncia jest synonimem Legii Warszawa
A jak Valencia dojdzie do genialnej formy, ro bedzie to genialne posuniwcie Prezesa, bo trzeba bedzie Valencje oddac do Anglii razem z Karbo. Wtedy wyjdzie geniusz prezesowski.
Piro

Nie, po prostu są ograniczeni intelektualnie bo przy Vadisie było tak samo. Przypomnił sobie jakie pomyje były wylewane na Ofoe po meczu w PP z Górnikiem, a potem ci sami co go wyzywali mało się nie zesrali jak grał.
XD Źle gra - UUUU PREZES PO CO GO ŚCIĄGOŁ! TAKY SZROT!!! MIODUSKI OUT

Dobrze gra - UUUU PREZES PO CO GO ŚCIĄGOŁ! ANGOLOM ODDAJEMY GRAJKA DOBREGO CO GO NAUCZYLIŚMY DOBRZE KOPAĆ! MIODUSKI OUT!

Ostro tam masz w głowie.
Generał brygady
 • 3 / 1
Zamknie nam buzie (oby!) na całe pół roku i spieerdoli przed pucharami - czy będzie tego chciał czy nie!

Fakt, jest w czym przyklasnąć rosnącej formie piłkarza (choć jakoś sceptyczny jestem), którego za chwilę tu nie będzie,

Nie będzie też Karbownika (jest ktoś za niego)?

Może nie będzie też już Veso (na zachętę dostanie propozycję niższego kontraktu) - kto za niego,

A co jeśli nie przedłużą też z Wszołkiem - jest ktoś za niego?!?!
Techno, no ok, ale "ograniczeni intelektualnie" nie oznacza przeciez "antylegijni"?

Często to wręcz są synonimy:)
ArtiQ
Pieknie opisales strategie naszego prezesostwa. Podobnie wygladaly zimowe zakupy napadziorow po sprzedazy Niezgody.

O ile zakupami mozna okreslic branie po darmoszce
Porucznik
 • 4 / 1
@techno
Za każdym razem, gdy widzę Twoj komentarz wiem , ze będzie on arcy głupi. Nie pomyliłem się i tym razem. Jak możesz porównywać Vadisa, który musial zrzucic kilka kg, po czym wszedł na poziom nieosiągalny dla innych piłkarzy tej ligi, do piłkarza który po prostu odpuszcza (mecz z Lechem , Wisla itd) . Jasne, chciałbym, żeby zaczal grac lepiej , ale on nigdy nie będzie nawet połowa Vadisa.
Technodzbanie, jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Mam wrażenie, że na tym koncie to Najman siedzi. Zero refleksji nad swoją głupotą.
Cch tak, bo większość po przyjściu pisała niby, ze on tylko ma nadwagę. Przestań się kompromitować.

Zresztą poczytaj sobie wpisy na Vaida z początku w Legii, a potem wypisuj takie glupoty.
WielkikibicWielkiejL raczej WielkiDzbanWielkiejL
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Potrafi grać, tylko zaangażowania w defensywie mu brakuje :DDD
Porucznik
 • 0 / 0
Serio tego nie rozumiesz? Ja nie neguje, ze ktoś go krytykował w komentarzach. Skoro bylo za co, to krytykowali. Ale czym innym jest slaba forma z powodu braku gry i nadwagi , ale zap****lanie na treningu, a co innego odpuszczanie rywala w meczu. I to jeszcze w meczu z Lechem. Ponadto porównałeś umiejętności tych piłkarzy, co jest juz totalna żenada z Teojej strony. Valencia nigdy nie będzie Vadisem. Mam nadzieje ,ze choć troszkę wyjaśniłem, a jeśli nie, to juz nie moj problem. Rozwijaj umysl, warto :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Prędzej będzie jak z wygranym zgrupowania Agrą
Generał brygady
 • 4 / 1
LICZYŁEM JUTRO NA OGŁOSZENIE 1 TRANSFERU, W ZWIĄZKU Z PRZYJAZDEM PREZESA MIODUSKIEGO DO DUBAJU ALE DYREKTOR KUCHARSKI OZNAJMIŁ, ŻE BĘDĄ TRANSFERY W PÓŹNIEJSZYM CZASIE - JESTEM ROZCZAROWANY - EHH !!!
=====================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Ja też jestem rozczarowany. Czekamy dalej byleby nie do końca lutego.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Umiesz liczyć? Licz na siebie :)
Valencia wygranym zgrupowania! Coś jak kiedyś Agra...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Poczekajmy na koniec przygotowań. Na razie sceptycyzm wokół Ekwadorczyka jest wielce uzasadniony.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Właśnie "wygrany zgrypowania" od razu kojarzy się z kimś kto raczej ujowo gra
Generał dywizji
 • 2 / 0
Dobrze, że w artkule widnieje zresztą, zamiast nagminnego z resztą,
ale dlaczego jest: nieodpuszcza zamiast nie odpuszcza?

A tak bez czepialstwa - fajnie, że te kilka godzin różnicy m. Dubajem a Warszawą pozwala nam na bieżąco, szybko poznawać relacje z aktywności zespołu.
"Kolejny trening został zaplanowany na godzinę 16:30." To 13.30 czasu polskiego. Wczesnym wieczorem powinien ukazać się podsumowujący ten dzień artykuł.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Gdyż jest to napisane z czeska (zwróć uwagę na charakterystyczne „ou”): nieodpouszcza.
W języku czeskim słowa jak neopouští należy pisać razem.

Čechy v době koronaviru humor neopouští.
Manekin,
To taka narodowa cecha Czecha.
Generał brygady
 • 1 / 2
VALENCJA ZOSTAŁ (CHBA) ODBUDOWANY !!!
======================================.
" Bardzo dobrze na zajęciach, kolejny raz zresztą, wyglądał Joel Valencia. Widać, że Ekwadorczyk lepiej czuje się fizycznie, walczy, nieodpouszcza i ogólnie jest coraz bliżej optymalnej dyspozycji.".
TEŻ MIAŁEM TAKIE WRAŻENIE, JAK OGLĄDAŁEM OSTATNI SPARING - BYŁ TAKI WALECZNY, JAKBY MIAŁ NIEOGRANICZONE POKŁADY ENERGII - TO DOBRZE WRÓŻY NA PRZYSZŁOŚĆ - BĘDĘ GO OBSERWOWAŁ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Mioduski w nagrodę za to błaznowanie zaprosił Cie do Dubaju i pozwolił obejrzeć ostatni sparing? Tylko pamiętaj, że oceniasz go na podstawie meczu z amatorami, w którym grając 45 min na pozycji napastnika, nie oddał nawet żadnego strzału na bramkę. Dla przykładu Pekhart, który go zmienił po przerwie 4 gole.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tylko się w nim nie zakochaj.
Generał brygady
 • 0 / 0
Kostorz eliminuje konkurencję.Kto by pomyślał.
Pułkownik
 • 1 / 0
Slisz podpakował. Widać przyrost tkanki mięśniowej
Generał brygady
 • 5 / 1
Czyli mamy odpowiedź odnośnie transferów:

Odbudowany Valencia,
Wyzdrowiały Vesović
Wszołek w formie

Tak jak mówił dyro - trzy wzmocnienia na już!
Generał dywizji
 • 0 / 0
W kontekście dobrej gry Juranovica, czy ktoś by się zdziwił wystawianiu Veso na lewej stronie pomocy? Występował tam przecież w swojej reprezentacji, a Legia ma na tej pozycji swoisty wakat :)
Żartuję, naturalnie. Gdyby nawet nikt z transferów nie przyszedł, na lewym skrzydle Michniewicz wystawiać będzie zamiennie Karbownika i Luquinhasa. A pozostaje i Cholewiak.

Tak czy siak, pisząc już poważniej, mielibyśmy do czynienia z pewnym łataniem dziur. Cholewiak nie na puchary (poza tym czy nie kończy mu się kontrakt w czerwcu?), Karbownik odchodzi z finiszem sezonu, a Luquinhasa - na szczęście - Michniewicz widzi w środku pola. Niezbędne jest pozyskanie lewoskrzydłowego, najlepiej już teraz, skoro w klubie - wg narracji prezesa - wszyscy są tak bardzo świadomi, że obecne transfery zaprocentują latem (bo minione mają procentować wiosną).
Generał brygady
 • 0 / 0
Niestety obecne transfery mają zaprocentować jesienią,

Szkoda, że do tej pory nikt w klubie nie wpadł na to, że eliminacje do europejskich pucharów gramy w lecie......
Generał dywizji
 • 0 / 0
Niefortunność słów - bądźmy sprawiedliwi.
Przecież piłkarską wiosnę też rozpoczniemy realnie zimą.
Nie róbmy jaj (albo raczej - nie mnóżmy).
Generał brygady
 • 1 / 0
Jasne, że robię sobie jaja...niestety to trochę śmiech przez łzy,

Teraz kadra (jeszcze) jako tako wygląda,

Ale wygląda na to, że to el. pucharów znów przystąpimy z "placem budowy"

Nie będzie już tego wielce odbudowanego Valencii, nie będzie Karbownika, pod dużym znakiem zapytania stoi przedłużenie kontraktu z Veso (bo skąd pewność, że zgodzi się na obniżkę kontraktu?!)
I jeszcze analogiczna sytuacja jak z Veso może być w przypadku Wszołka,

Do tego na środku obrony i w bramce (jeśli Boruc będzie chciał zostać) mamy gości, których wiek dobiega w sumie do 120 lat!

Nie widać na ich miejsce nowych graczy, a nie jest wykluczone, że prezio zechce zarobić na Luqim czy Kapustce, który (po kolejnej odbudowie) znów może chcieć pograć za granicą...

Jakby się zastanowić, to jeszcze dziś jest przyzwoicie, ale przyszłość rysuje się w ciemnych barwach...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jakie eliminacje pucharów? Ze środka tabeli?

Miejsce na podium zobaczymy jak świnia niebo!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zapomniałeś o transferze dwóch młodych z rezerw
Generał brygady
 • 2 / 6
VALENCJA ODBUDOWANY - BRAVO JOEL !!!
========================
A NIEKTÓRZY GO JUŻ SKREŚLILI !!!
JEDNAK TRENER CZESŁAW TO DOBRY TRENER BO POTRAFIŁ DOTRZEĆ DO GŁOWY PIŁKARZA. VALENCJA W FORMIE TO WZMOCNIENIE LEGII !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Kolego spokojnie, ile to już było zachwytów nad zawodnikami na obozach, a jak dochodziło co do czego, to prezentowali paździerz. Nie przeginajmy w drugą stronę.
Generał brygady
 • 2 / 3
ZOBACZYMY, JAK SIĘ POKAŻE W NASTĘPNYCH SPARINGACH - MOŻE POTRZEBOWAŁ CZASU NA AKLIMATYZACJĘ W ZESPOLE !!!
=============================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Nie maiłbym wątpliwości, ale wydaje mi się, że w Polsce jest chłodniej, może on ma właśnie problem, jak jest zimno.
Generał brygady
 • 2 / 1
A W PIAŚCIE, JAK GRAŁ TO BYŁO UPALNIE !!!
=================================
TWOJA HIPOTEZA NIE TRZYMA SIĘ KUPY - HEHEHE !!!
CHYBA JEST INNY POWÓD !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ogarnij się wreszcie, gościu. Jaki odbudowany???
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy (niestety) jaki to on jest odbudowany. "Wygrany przygotowań" to u nas akurat kiepsko wychodzi
Redakcjo, czy Valencia rzeczywiście próbowany jest na szpicy? Może to nie głupi pomysł.
Generał brygady
 • 3 / 2
Zaraz po próbach na szpicy zostanie spróbowany na stoperze

Ale obawiam się, że najlepiej sprawdza się na ławce rezerwowych, a jeszcze lepiej na trybunach...
Doskonały pomysł. W końcu ma, aż 164 cm wzrostu a w całej swojej żenującej karierze strzelił, aż 12 goli. To nie tak dużo mniej od znakomitego snajpera, Wieteski.
Generał brygady
 • 1 / 0
Myślę, że zamysł taktyczny na atak jest taki, że Joel i Pekhart będą biegać w parach - symultanicznie

Jak piłka będzie dośrodkowana wysoko, to Czech będzie ładował z bańki, a jak będzie wrzucona za nisko, to wtedy w bańkę będzie dostawał Valencia - tak czy siak liczy się skuteczność, a ta w takiej wersji jest gwarantowana!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak, tam musi dostać jeszcze 5 ostatnich szans
Pułkownik
 • 3 / 2
Jeszcze lepszy?? moze ktos go kupi?? ;-) a nie, zaraz.. :-D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie,skoro taki dobry to odesłać do Anglii takiego kocura