Taktyka przed sparingiem

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

01-07-2019 / 22:33

(akt. 17-07-2019 / 00:07)

W poniedziałek piłkarze Legii trenowali tylko raz. Pojawiła się praca nad motoryką, ale główny akcent położono na taktykę. Krócej pracowała grupa zawodników, która w niedzielę wystąpiła w spotkaniu z Red Bullem Bragantino.

Piłkarze Legii Warszawa w poniedziałek po śniadaniu otrzymali czas wolny. Gracze stołecznego klubu mieli trening zaplanowany dopiero na godzinę 19:00. Taka godzina była spowodowana m.in. warunkami atmosferycznymi i upałami, z którymi zespół musiał zmagać się m.in. w trakcie niedzielnego sparingu z Red Bulem Bragantino. Grupa, która w dłuższym wymiarze czasowym rywalizowała z Brazylijczykami, miała zajęcia regeneracyjne skupiające się na rozbieganiu i rozciąganiu. Oddzielnie pracowali bramkarze pod okiem Krzysztofa Dowhania oraz Jana Muchy. W tym gronie zabrakło Cezarego Miszty

Wciąż indywidualnie trenuje Luis Rocha, który zmaga się ze stawem skokowym. To efekt urazu doznanego w sparingu wewnętrznym na zakończenie obozu w Warce. Razem z Portugalczykiem pracował Michał Karbownik. Do duetu dołączył z czasem Salvador Agra ćwiczący na mniejszych obciążeniachObaj zawodnicy ćwiczyli pod okiem Łukasza Bortnika, który wcześniej czuwał nad tym, jak zespół wykonywał elementy treningu motorycznego, które rozpoczęły poniedziałkowe zajęcia. Zmartwieniem dla legijnego sztabu mógł być uraz Carlitosa szykowanego do występu w dłuższym wymiarze czasowym z Universitateą Craiova. Więcej o problemach zdrowotnych Hiszpana pisaliśmy tutaj

Zajęcia taktyczne na boisku miała zaś część zawodników, która zagra we wtorek z rumuńską Universitateą. "Wojskowi" pracowali nad schematami rozegrania piłki i organizacją gry za pośrednictwem gierek na zmniejszonym polu gry. Ćwiczono także pressing i wyprowadzenie futbolówki pod naporem rywali. 

Na wtorek zaplanowano jeden trening rano, który będzie lżejszy dla zawodników grających przeciwko Rumunom. O 16:00 ma się rozpocząć spotkanie z Universitateą. 

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
A mi się Cafu podoba na tych zdjęciach, zawsze wyglada tak jakby miał na wszystko wyj****e, luzik-bluzik.
Generał broni
  • 2 / 0
Faktycznie :-)

Za to Rocha to jedyny piłkarz z zegarkiem.
Generał broni
  • 2 / 0
@XTRO
A może to nie zegarek jako tako a np sport tester? Sam się zastanawiam. Wokół klatki może być przepasany specjalną opaską a ten tzw zegarek zczytuje dane. Tak mi się wydaje.
Jędzy to chyba życie przemknęło przed oczyma...
Dotyka się?