Tomasz Berkieta

Tenis: Berkieta wicemistrzem juniorskiego French Open

08.06.2024 15:15

(akt. 08.06.2024 15:23)

Tomasz Berkieta został wicemistrzem juniorskiego Roland Garros. Tenisista Legii przegrał w finale w trzech setach z Amerykaninem, Kaylanem Bigunem. Dla Polaka to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Tomasz Berkieta rozpoczął turniej w Paryżu od wygranej z Izanem Almazanem Valiente z Hiszpanii (6:3, 6:2). Potem 17-latek z Warszawy pokonał Australijczyka, Haydena Jonesa (6:4, 6:4) i Brytyjczyka, Charliego Robertsona (6:3, 3:6, 6:4). W ćwierćfinale ograł Moise Kouame z Francji (6:3, 6:2), a finał juniorskiego Roland Garros zapewniło mu zwycięstwo nad Włochem, Lorenzo Carbonim (7:6, 4:6, 7:6), które odniósł po prawie trzygodzinnym spotkaniu i obronie trzech piłek meczowych.

Legionista zagrał o triumf w zawodach z Kaylanem Bigunem. Berkieta wygrał pierwszego seta, a w drugim i trzecim lepszy okazał się Amerykanin, który zwyciężył Polaka i został mistrzem juniorskiego French Open.

FINAŁ JUNIORSKIEGO FRENCH OPEN: TOMASZ BERKIETA – KAYLAN BIGUN 6:4, 3:6, 3:6