Iga Świątek

Tenis: Iga Świątek wygrała Roland Garros!

08.06.2024 16:16

(akt. 08.06.2024 16:22)

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Jasmine Paolini i została mistrzynią Roland Garros! Była tenisistka Legii Warszawa, która jest jednocześnie liderką rankingu WTA, czwarty raz wygrała turniej wielkoszlemowy na kortach w Paryżu (wcześniej w 2020, 2022 i 2023 roku).

Iga Świątek rewelacyjnie prezentowała się w wielkoszlemowym turnieju. Polka zaczęła zawody w Paryżu od wygranej z Leolią Jeanjean z Francji (6:1, 6:2). Potem 23-latka miała problemy z Japonką, Naomi Osaką, gdyż musiała bronić piłki meczowe, ale ostatecznie triumfowała 7:6, 1:6, 7:5. Później zwyciężyła Anastazję Potapową z Rosji (6:0, 6:0 w 40 minut!), a także dwie Czeszki, czyli Marię Bouzkovą (6:4, 6:2) i Marketę Vondrousovą (6:0, 6:2).

W półfinale była zawodniczka Legii ograła Amerykankę, Coco Gauff (6:2, 6:4), a w decydującym meczu zmierzyła się z Włoszką, Jasmine Paolini, która ma polskie korzenie. Świątek pewnie wygrała dwa sety i trzeci raz z rzędu została mistrzynią Roland Garros!

FINAŁ KOBIECEGO ROLAND GARROS: IGA ŚWIĄTEK – JASMINE PAOLINI 6:2, 6:1