Iga Świątek

Tenis: Iga Świątek wygrała US Open!

11.09.2022 00:05

(akt. 11.09.2022 00:22)

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Ons Jabeur (6:2, 7:6) i została mistrzynią US Open! Była tenisistka Legii Warszawa, liderka rankingu WTA, wygrała trzeci turniej wielkoszlemowy w karierze i zarazem drugi w 2022 roku.

Iga Świątek rozpoczęła turniej od wygranej z Jasmine Paolini (6:3, 6:0). Potem 21-letnia Polka pokonała Sloane Stephens (6:3, 6:2), Lauren Davis (6:3, 6:4), Jule Niemeier (2:6, 6:4, 6:0) i Jessicę Pegulę (6:3, 7:6). W półfinale była zawodniczka Legii rywalizowała z Aryną Sabalenką, którą ograła w trzech setach (3:6, 6:1, 6:4) i trafiła do finału, spotykając w nim Ons Jabeur (5 WTA).

Początek sobotniego meczu należał do Świątek, która po 8 minutach prowadziła już 3:0. Jej rywalka dość szybko zmniejszyła straty – najpierw okazała się lepsza przy własnym serwisie, a po chwili przełamała Polkę. Raszynianka odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób, czyli wygraniem trzech gemów z rzędu i jednocześnie seta.

Start drugiej partii wyglądał identycznie, jak pierwsza – Świątek prowadziła 3:0, ale później Jabeur okazała się lepsza przy serwisie własnym, a także 21-latki. Polka zareagowała świetnie, bo przełamaniem Tunezyjki, lecz ta zrobiła to samo, po czym wygrała swoje podanie i wyrównała (4:4). Sporo emocji pojawiło się w gemie dziewiątym, w którym raszynianka obroniła trzy break pointy i odzyskała prowadzenie (5:4). Potem obie zawodniczki zwyciężyły przy własnych serwisach (6:6), dlatego doszło do tie-breaka – triumfowała w nim liderka rankingu WTA (7:5), co skutkowało jej wygraną w drugim secie i całym meczu!

To sprawiło, że Świątek została mistrzynią US Open, zwyciężyła w trzecim turnieju wielkoszlemowym w karierze i zarazem drugim w tym roku.

Iga Świątek – Ons Jabeur 2:0 (6:2, 7:6)