Tenis: Kuzniecowa lepsza od Świątek

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

25-02-2020 / 15:42

(akt. 25-02-2020 / 15:48)

Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie turnieju WTA w Dausze ze Swietłaną Kuzniecową. Rosjanka pokonała legionistkę w dwóch setach.

Początek spotkania okazał się całkiem wyrównany. Tenisistki nie odpuszczały i nie odstępowały siebie na krok. Sytuacja odmieniła się w piątym gemie. Wówczas Swietłana Kuzniecowa (46 WTA) przełamała Polkę i wygrała własne podanie. 18-letnia Iga Świątek (50 WTA) starała się odrobić przewagę, lecz przeciwniczka zwiększyła obroty i była skuteczniejsza. Rosjanka do końca seta nie straciła już ani jednego gema.

W drugiej partii gry Kuzniecowa rozkręciła się i trudno było ją powstrzymać. Rywalka dwa razy przełamała Świątek i prowadziła już 4:0. Zawodniczka Legii zdołała wyszarpać jeszcze dwa gemy, ale to nie wystarczyło. 34-letnia Rosjanka wygrała drugiego seta 6:2, tak samo jak pierwszego. 

W kolejnej rundzie Kuzniecowa zmierzy się z Amandą Anisimovą (29 WTA), która wyeliminowała Elinę Svitolinę (7 WTA).

Swietłana Kuzniecowa – Iga Świątek 6:2, 6:2

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 0 / 0
Chyba mimo wszystko za łatwo oddała te zawody.
Ale będzie lepiej . To jeszcze bardzo młoda tenisistka.
Generał broni
 • 0 / 0
Oczywiście, że szkoda tej porażki ale to nauka i zdobycie bezcennego doświadczenia. Iga jest bardzo młoda i zapewne na przyszłość zaprocentują te gry z dziś.
https://akokupony74.blogspot.com/ - Kupon z kursem 133 dostępny! Ostatnio kilka dni temu trafilem z nimi 109 kurs, skan tego kuponu mają na blogu.
Polecam, uczciwi i można szybko zarobić
Generał broni
 • 0 / 0
Iga ma prawie wszystko, poza ... doświadczeniem i cwaniactwem na korcie. To przyjdzie z czasem, a czasu ma jeszcze dużo!
Podpułkownik
 • 0 / 0
Szkoda, Za łatwo. Głowa do góry
Wielka szkoda.
Chorąży
 • 0 / 0
Kuzniecowa nawet dla Radwańskiej zawsze była bardzo niewygodną rywalką. Chyba tylko 3 czy 4 razy Agnieszce udało się ograć Rosjankę przy kilkunastu porażkach...
Agnieszka miała bajeczną technikę ale za to zbyt mało siły. W ciele robocopa Sereny miałaby pewnie parę szlemów :)
Generał broni
 • 0 / 0
Do prymatu na światowych kortach wystarczyło by jej ciało, powiedzmy Szarapowej (bez podtekstów). Myślę, że połączenie fizyczności i charakteru Igi z inteligencją i techniką Agnieszki, przyniosło by jeszcze lepszy efekt!
Generał brygady
 • 2 / 0
PRzegrała ze stara wyga (w dobrym tego słowa znaczeniu ;-) ) była wiceliderka w końcu.. jeszcze przyjdzie czas - spokojnie
Zgadzam się. Kuzniecowa ma powoli zjazd do bazy ale nadal to groźna przeciwniczka. Mecze z takimi zawodniczkami to świetna nauka i zapewne wielkie przeżycie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szkoda
Generał broni
 • 1 / 0
Jeszcze im wszystkim pokażesz.
Jeszcze będzie czas... na Kuzniecovą
~Strangler
 • 0 / 2
szybka lekcja tenisa od Svety
Generał broni
 • 0 / 0
Doświadczenia zabrakło i może trochę sprytu ale wydźwięk twojego wpisu jest jakby zmiotła z Ziemi Igę...