Reklama HEG

Tenis: Legioniści bez medali w singlu

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

11-10-2018 / 20:55

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Iga Świątek, triumfatorka juniorskiego Wimbledonu, nie zdobędzie medalu w singlu na młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Legionista przegrała w czwartek 0:2 z Francuzką Clarą Burel. Polka ma jeszcze szansę na triumf w deblu - finał w sobotę.

W ćwierćfinale młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zmierzyły się dwie rozstawione zawodniczka - Świątek z "trójką" oraz Burel z "siódemką". W pierwszym secie nie brakowało walki, ale lepsza okazała się Francuzka, która wygrała 6:4. W drugiej partii legionistka miała spore problemy i nie zdołała odwrócić losów rywalizacji. Burel zwyciężyła 6:2 i 2:0 w całym spotkaniu. 

 

Świątek, wspólnie z klubowym kolegą, Danielem Michalskim, miała w czwartek wystąpić w mikście przeciwko japońskiej parze, ale Polacy nie przystąpili do spotkania. Sędziowie przyznali walkower i do kolejnej rundy automatycznie awansowali Yuki Naito i Naoki Tajima.

 

Legioniści nie zdobędą medalu w singlu, choć Świątek zapewniła już sobie krążek w deblu. Otwarte pozostaje pytanie, jakiego będzie koloru. W parze ze Słowenką Kają Juvan, legionistka zagra w sobotę w finale przeciwko Japonkom - Naito oraz Naho Sato. Michalski zakończył już grę w Argentynie. 

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094