Iga Świątek

Tenis: Pewne zwycięstwo Świątek!

22.01.2020 08:07

(akt. 22.01.2020 08:13)

Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Timeą Babos i awansowała do drugiej rundy Australian Open. Warszawianka zmierzy się ze zwyciężczynią z pary Carla Suarez Navarro/Aryna Sabalenka.

18-letnia Iga Świątek (56. WTA) już w drugim gemie zdołała przełamać Timeę Babos (86. WTA) i nie oddała bezpiecznego prowadzenia do końca seta. Warszawianka zaprezentowała się solidnie w Melbourne mimo niemałej przerwy od gry spowodowanej kontuzją. Ostatni raz pojawiła się na kortach pod koniec sierpnia 2019 roku w US Open.

W drugiej partii Polka pokazała się z jeszcze lepszej strony. Dwukrotnie wygrała serwis przeciwniczki, przez co odskoczyła na cztery gemy, a następnie przypieczętowała zwycięstwo w meczu. Ostatecznie Świątek pokonała Węgierkę 2:0 (6:3, 6:2).

W kolejnej rundzie legionistka zagra ze zwyciężczynią z pary Carla Suarez Navarro/Aryna Sabalenka.

Iga Świątek - Timea Babos 2:0 (6:3, 6:2)