Tenis: Start projektu Lexus Tennis Talents by Legia

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Warszawa, legia.com

10-02-2022 / 13:13

(akt. 10-02-2022 / 13:05)

Legia Tenis&Golf i marka Lexus rozpoczynają projekt Lexus Tennis Talents by Legia. Jego celem jest stworzenie kompleksowej struktury, która będzie wspierała rozwój utalentowanych, młodych zawodników, a klub otrzyma możliwość zapewnienia im pełnej opieki.

fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com

Struktura projektu zapewni kompleksowe wsparcie w aspekcie tenisowym i motorycznym, dostęp do fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych i profesjonalnej obsługi menadżerskiej. W ramach projektu zawodnicy Lexus Tennis Talents by Legia będą korzystać z infrastruktury klubu, m.in. kortów, sal treningowych, sal do zabiegów fizjoterapeutycznych oraz strefy odnowy biologicznej.

Dzięki bliskiej współpracy marki Lexus z Legia Tenis&Golf powstaje baza dla najbardziej utalentowanych zawodników, którzy będą rywalizować na arenie międzynarodowej i walczyć o najcenniejsze tenisowe trofea. Obecnie programem objęta jest trójka nastoletnich zawodników: Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta Szymon Kielan. Od maja 2021 roku na historycznych kortach Legii przy ul. Myśliwieckiej sekcja Legia Tenis&Golf inwestuje w potencjał ludzki i infrastrukturalny, nawiązując do bogatych tradycji tej dyscypliny sportu pod szyldem największego polskiego klubu. – Legia i tenis są związane ze sobą od niemal stu lat. Chcemy przywrócić temu miejscu najwspanialsze lata. Zrobimy wszystko, aby była to wizytówka nie tylko tenisa, ale również całej Warszawy. Będzie to miejsce aktywne, dla pasjonatów, ale również amatorów. Inwestujemy pieniądze w to, żeby tenis w stolicy dalej się rozwijał – mówił prezes Legia Tennis Sp. z o.o., Marcin Herra.

– Nie ma takiego projektu, z którego cieszyłbym się bardziej niż Lexus Tennis Talents by Legia. Nie traktujemy go jako produktu komercyjnego, ale prospołecznie. W dzisiejszym świecie sportu dotarcie do najwyższego poziomu jest bardzo trudne. Tenis jest elitarny, a my jako elitarna marka chcemy go wspierać. Dzieci muszą mieć przede wszystkim świetne warunki i bardzo dobrych trenerów. Najlepsi tenisiści znajdują się pod najlepszą opieką. Stworzymy zespół, który będzie w stanie zapewnić naszym juniorom drogę do spełnienia ich marzeń – mówił prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe, Jacek Pawlak.

Następnym krokiem dla Lexus Tennis Talents by Legia jest pozyskanie dodatkowych środków, które umożliwią finansowanie startów zawodników oraz pozwolą rozszerzyć grupę o kolejne rokujące nazwiska. – Współpraca z Toyotą i Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego. Nasi najlepsi zawodnicy otrzymają wsparcie i będą mogli budować swoją przyszłość, a także historię Legii. Jest to świetny początek do wykreowania czegoś pięknego w polskim tenisie. Chciałbym podziękować prezesowi Toyoty Jackowi Pawlakowi za naszą współpracę. Jesteśmy sprawdzonymi partnerami i bardzo to doceniamy. Gratuluję także młodym zawodnikiem. Mam nadzieję, że będzie to dla nich przełomowy moment – powiedział prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

Dzięki wspólnemu projektowi młodzi zawodnicy Legia Tenis&Golf będą mieli zagwarantowane najlepsze warunki do treningów oraz możliwość zdobycia doświadczenia dzięki uczestnictwu w międzynarodowych turniejach. – Znalezienie się w takiej grupie jest znakomitym uczuciem. Czuję się bardzo komfortowo i jestem zaszczycona z takiej możliwości. Mam nadzieję, że współpraca będzie długoterminowa i wspólnie osiągniemy nasze cele – mówi Rowińska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek.

Komentarze (32)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
  • 1 / 0
A zawodnicy golfa to gdzie są?
Ciekawa mina Mioduskiego ;P
Marszałek Polski
  • 2 / 1
A to cały ten projekt dla trójki zawodników?
Generał
  • 2 / 4
A cały projekt piłkarskiej Legii, to dla kadry jedynki? Przecież ta sekcja będzie szkolić i organizować turnieje. Z pewnością korty będą wyremontowane, przede wszystkim kort centralny, żeby spelniał wymogi organizacji turniejów. Masz jakieś korty w Wawie, które mogą zorganizować jakiś poważniejszy turniej?
ten cały projekt to dla Dareczka. Aby w razie ewakuacji i sprzedaży Legii cokolwiek mu zostało z czego jeszcze mógłby zarobić. Zwłaszcza, że Iga robi pośrednio reklamę a stojąc w rozkroku liczy na kolejne dofinansowania jak nie z miasta to z ministerstwa :)
Mina "człowieka sukcesu" bezcenna.
„W 09.2021 r. Legia sprzedała udziały w Legia Tenis Sp zoo za 5tys złotych spółce WAWA Group Sp zoo należącej do państwa Mioduskich, w której zarządzie zasiadają panowie Herra i Jurczak.”

Darek przestań gębę wycierać Legią.
PS. 5tys + dzierżawa na bodajże 30 lat. Teraz można pompować kasę z piłki w inwestycje tenisa. Za hajs z Legii baluj. Jak to mówią w gabinetach Mioduskieego "za swoje" palą.
Generał
  • 2 / 5
Kolego, jesteś bardzo słabo zorientowany w realiach biznesu. Sekcja tenisowa musi być oddzielona, bo wymaga inwestycji, z całą pewnością również w infrastrukturę. Do tego sprawy prawne muszą być jasne, udziały, rozliczenia kredyty, księgowość.Jeśli sekcja tenisowa byłaby w klubie, to każdy potencjalny jej udziałowiec, stawałby się udziałowcem również w reszcie klubu, a to może nie pasować zarówno klubowi jak i udziałowcom. Korty wymagają inwestycji i w tym celu powstanie pewnie określona grupa udziałowców. W tym celu najpierw musi powstać sp. z o.o., żeby ubiegać się o dzierżawę a potem, jak już ma się dzierżawę, tworzy się projekt i szuka się do niego partnerów.
Dlatego dzierżawę dostała sp. z udziałowcami z rodziny Mioduskich, żeby potem nie było problemów ze zmianami w udziałach przy wprowadzaniu nowych udziałowców.
W efekcie jak Darek będzie chciał się wymixować z Legii to sprzeda klub bez skyboxa (podobny case) i kortów. Natomiast nadal będzie mógł sobie rozwijać korty i nazywać to Legia Tenis. Idąc dalej..

Boras, gratuje propagandowej argumentacji na szaber Darka spółki zwanej przez nas Legią Warszawa. Chapeau bas! Darek na pewno Cie pozdrowi ze Szwajcarii czy tam Luksemburgu.
Powiedz tylko.. Co następne? Akademia? Laboratorium? :)
Generał
  • 2 / 4
"klub bez skyboxa (podobny case)"
Kolego, w ogóle nie wiesz o czym piszesz. Ani stadion, ani korty, ani tym bardziej sky box nie należą do Legii, tylko są dzierżawione od miasta.
Również niezależnie działają sekcje koszykówki i siatkówki i chyba nie powiesz, że jak Miodek sprzeda sekcję piłkarską, to sobie zostawi halę na Bemowie?
Generał
  • 2 / 4
" gratuje propagandowej argumentacji na szaber Darka spółki zwanej przez nas Legią Warszawa"
A kto sprawował władzę na kortach, zanim przejęła je spółka Mioduskiego? Czy teren kortów należy do Legii?
Boras ty specjalnie udajesz idiotę czy po prostu próbujesz jakkolwiek na plus przedstawić na siłę Dariusza M. pseudonim geniusz byznesu?

Spółka WAWA etc.. to już NIE Legia. Czujesz tutaj różnicę? Skyboxem już nie 'operuje' Legia. Czujesz różnicę? Wpływy z tych dwóch źródeł nie trafiają już do Legii. Spółka Legia nie zyskała na wartości a straciła.
Za to te dwie NIEZALEZNE od Legii spółki będą budowane za kasę Legii. Markowane, reklamowane, doinwestowane z racji DM.

Tobie natomiast się wydaje to normalne, że jeśli teraz DM powie dość, wychodzę to zostawi klub z minusem, kredytem, pożyczkami u tajemniczego funduszu z Luksemburga oraz bez kortów i praw do operowania skyboxem. Chociaż Dareczek apetyt ma to i może sprzeda za 5k ośrodek..
PS. I nie mędrkuj propagandzisto Dareczka,bo zaraz będziesz tłumaczył dlaczego Legia SA nie jest głównym udziałowcem kolejnych spółek sekcyjnych (mamy - Legia - jeszcze np kosza) czy tez akademii...
Podporucznik
  • 3 / 0
Szkoda, że Malwina ma rodziców debili co obrażali jej przeciwniczkę w mistrzostwach Polski za to że pochodzi z Mołdawii, no ale może to się wpisuje w nowy image klubu lania po mordach.
Generał brygady
  • 2 / 0
Pan Mioducki to gdzie rękę przyłoży to wszystko się
W piach obraca ....
Jak on musi uważać przy sikaniu... ;-)
Na siedząco robi ;)
Man with the plan :-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Pieluchę ma,a zmianą zajmuje się pielęgniarka:)
Podnieść pensję tej pani!
Dzieci muszą mieć przede wszystkim DOBRYCH TRENERÓW dobrze powiedziane
fajny projekt, spoko inicjatywa, a koledzy poniżej tradycyjnym staropolskim ;-D
Wybacz, Kierownik, wiem, narzekam, ale po prostu jakoś przestaję wierzyć w te projekty prezesa.
Poza tym, kurczę, tak mnie ten sezon boli, że... A patrzę na Legię głównie przez pryzmat piłki nożnej. Tak mam.
Pozdrawiam
Ten minus nie ode mnie, żeby nie było! :-)
Kapitan
  • 0 / 1
Te fajne projekty i spoko inicjatywy Dariusza doprowadziły naszą Legię do niewyobrażalnych długów i obecnie dna tabeli,a co jeszcze gorsze grożą nam pozostaniem przeciętna drużyną.Taka sytuacja.
Prezes zlote raczki. Czego nie dotknie to zamienia wode w wino? Watpliwosci uzasadnione...
Heh luz, wysmiewanie naszego narodowego narzekactwa to zawsze pewne minusy :) :) :) poza tym ja tu nie dla plusików a dla fajnej społeczności jestem, a że ktoś daje minusa to zawsze lepiej niż jak by nic nie dawał, przynamniej wyraża w jakiś sposób swoją opinię, i gitara:)
Ja się nie bawię w te czerwone i zielone. Zawsze wolę napisać :-)
A Ciebie akurat lubię poczytać, więc tym chętniej wyjaśniam, dlaczego tak napisałem :-)
Pozdrawiam
"Współpraca z Toyotą i Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego." - będę złośliwy, piłkarska Legia już jest wyjątkowa, vide - tabela...
Od Dariusza na tym zdjęciu bije taki optymizm, że aż człowiek od razu wierzy we wszelkie projekty...
Może właśnie dopiero co zapoznał się na najnowszymi wynikami finansowymi Legii?