Iga Świątek

Tenis: Świątek przegrała z Kontaveit

14.08.2019 20:00

(akt. 14.08.2019 21:50)

Iga Świątek przegrała 0:2 z Anett Kontaveit w drugiej rundzie głównego turnieju WTA w Cincinnati. Estonka w kluczowych momentach wykazała się nieco większym doświadczeniem, dlatego udało jej się zwyciężyć. Polce, w ważnych chwilach, brakowało z kolei trochę dokładności.

Legionistka, w pierwszej rundzie, skutecznie wyeliminowała wyżej rozstawioną Carolinę Garcię (25 WTA). W pierwszej partii doszło do tie-breaku, ale w drugim secie 18-latka pokazała się z kapitalnej strony i ostatecznie wygrała 2:0 z Francuzką. W 1/16 los skrzyżował ją z Anett Kontaveit, która pokonała Angelique Kerber.

Spotkanie z Estonką, która w rankingu WTA jest sklasyfikowana na 20 pozycji, rozpoczęło się od przełamań z obu stron. Później, mimo pojedynczych błędów, tenisistki zaczęły jednak zwyciężać po własnych podaniach i nie odstępowały siebie na krok. W dziesiątym gemie, 23-latka wygrała jednak serwis Igi Świątek (55 WTA) i jednocześnie pierwszego seta. Warszawianka prowadziła 40:0, lecz rywalka okazała się lepsza w pięciu kolejnych wymianach i przełamała Polę w kluczowym momencie.

Iga wróciła na kort i błyskawicznie wzięła sprawy w swoje ręce. Obroniła bowiem podanie Estonki już w pierwszym gemie. Zawodniczka za trzecim razem wykorzystała breakpointa i objęła prowadzenie. Po chwili, w taki sam sposób zrewanżowała się jednak Konveit. Legionistka nie poddawała się, dobrze serwowała, a następnie znowu przełamała 23-latkę wygrywając piątego gema do zera. Polka popisywała się efektywnymi returnami, z którymi dwudziesta rakieta świata, miała pewne problemy.

Zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu stworzyła sobie przewagę w postaci dwóch gemów, której jednak nie dała rady dowieźć do końca. Estonce udało się przełamać Świątek, a następnie doprowadzić do tie-breaka. Nieco bardziej doświadczona rywalka zachowała spokój, skorzystała z pomyłek Igi i wygrała w dwóch setach.

W 1/8 finału Kontaveit zmierzy się z Ashleigh Barty. Wiceliderka rankingu uporała się wcześniej z Marią Szarapową.

Iga Świątek - Anett Kontaveit 0:2 (4:6, 6:7)