Iga Świątek

Tenis: Świątek z awansem!

24.02.2020 17:49

(akt. 24.02.2020 17:57)

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Dausze. Legionistka pokonała Donnę Vekić w dwóch setach.

Już w pierwszym gemie miało miejsce przełamanie. Chorwatka wygrała serwis Igi Świątek (50 WTA). Polka nie pozostała dłużna rywalce i zremisowała wykorzystując problemy Donny Vekić (24 WTA) z serwisem. Potem legionistka wyszła na prowadzenie, a następnie je powiększyła, lecz 23-latka zdołała skutecznie odpowiedzieć oraz wyrównać. Tenisistka Legii potrafiła jednak skontrować i dobrze zareagowała. Zgarnęła bowiem dwa gemy z rzędu i ostatecznie zwyciężyła w pierwszym secie.

Druga partia zaczęła się lepiej dla przeciwniczki. Vekić przełamała Polkę w trzecim gemie, a potem udało jej się zbudować pewną przewagę. Rywalka starała się kontrolować wydarzenia na korcie, ale w końcówce musiała zmierzyć się z pogonią Świątek, która doprowadziła do wyniku 5:5. Od tego momentu legionistka wyszarpała dwa gemy i wygrała mecz.

Tenisistka z Warszawy pokonała Vekić w dwóch setach, a w kolejnej rundzie turnieju WTA w Dausze zagra ze Swietłaną Kuzniecową (46 WTA).

Iga Świątek - Donna Vekić 6:4, 7:5