Iga Świątek

Tenis: Świątek zagra w głównym turnieju!

11.08.2019 22:04

(akt. 13.08.2019 09:37)

Iga Świątek po trudnym boju wygrała w finale kwalifikacji 2:1 z Chinką Wang Yafan. Legionistka znalazła się tym samym w głównej drabince turnieju WTA w Cincinnati.

18-latka trafiła do drugiej, i zarazem finałowej, rundy eliminacji turnieju w Cincinnati po wcześniejszym wyeliminowaniu niżej notowanej Kateryny Kozłowej (70 WTA). Warszawianka po długim spotkaniu pokonała Ukrainkę 2:1. O awans do głównej drabinki Iga Świątek (65 WTA) skutecznie powalczyła z Chinką, Wang Yafan (51 WTA). Starsza zawodniczka w paru fragmentach wykazała się jednakże większym doświadczeniem, spokojem i wysoko zawiesiła poprzeczkę Polce.

Na początku spotkania, legionistka dosyć szybko przełamała rywalkę, bowiem już w trzecim gemie. Iga kontrolowała wydarzenia na korcie i mimo kilku podwójnych błędów serwisowych dowiozła w miarę bezpieczną przewagę do końca seta. Przeciwniczka zdołała zaserwować parę asów, pewnie wymieniać podania i napsuć nieco krwi zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu. Ostatecznie, Świątek wygrała 6:4.

Druga odsłona rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Warszawianka, dzięki zawziętości i cennej gonitwie, przy stanie 15:40, doprowadziła do gry na przewagi, a następnie – do przełamania Yafan. Świątek wygrała jeszcze swoje podanie i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę. 18-latce przytrafiła się jednak słabsza chwila, co przeciwniczka skrzętnie wykorzystała. Chinka okazała się lepsza w pięciu kolejnych gemach i doprowadziła do wyrównania w meczu. Legionistka popełniła trochę niewymuszonych błędów, a 25-latka poszła za ciosem dwukrotnie przełamując Igę.

W decydującym secie tenisistki nie odstępowały siebie na krok. Sytuacja zmieniła się przy wyniku 5:4 dla Świątek. Wówczas Polka wrzuciła wyższe tempo, wygrała serwis Yafan i jednocześnie zwyciężyła w całym spotkaniu! Iga zagra zatem w turnieju głównym w Cincinnati.

Wang Yafan – Iga Świątek 1:2 (4:6, 6:3, 4:6)