Tenis: Trwa turniej BNP Paribas Polish Cup. Awans Kielana, kontuzja Borga

Logo Legia.Net

Klaudia Ferus

Źródło: bnpparibaspolishcup.com, Legia.Net

26-08-2021 / 09:30

(akt. 26-08-2021 / 09:48)

Na kortach Legii przez cały tydzień odbywa się Międzynarodowy Turniej Tenisa BNP Paribas Polish Cup 2021 rangi ATP Challenger organizowany wspólnie przez Fundację Mariusza Fyrstenberga i Legia Tenis & Gold.

Środa rozpoczęła się dla warszawskich kibiców znakomicie, grający z dziką kartą Szymon Kielan pokonał w meczu pierwszej rundy turnieju głównego Portugalczyka Goncalo Oliveirę 7:5, 6:0. To duży sukces zawodnika, który od maja trenuje na kortach Legii pod okiem naszych trenerów. Niestety to jedyny z Polaków, który awansował do drugiej rundy. Daniel Michalski przegrał z Nino Serdarusicem 3:6, 4:6, Jan Zieliński uległ Tristanowi Lamasine 2:6, 2:6, a Maks Kaśnikowski przegrał z Camilo Ugo Carabellim 2:6, 4:6.

W grze pozostaje m.in. rozstawiony z numerem 1. Niemiec Daniel Altmaier. Jego mecz z Leo Borgiem został wstrzymany przy stanie 2:0 dla Szweda z uwagi na zły stan kortu. Po przerwie technicznej zawodnicy jednak nie wrócili do rywalizacji. Syn legendy światowego tenisa - Bjoerna Borga wycofał się z turnieju  z powodu kontuzji pleców. Udało nam się zamienić kilka słów z 11- krotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema.

- Trudno porównać, czy trudniej jest być topowym zawodnikiem utrzymującym się przez lata na szczycie, czy ojcem młodego talentu. Tak naprawdę liczy się relacja ojciec - syn i to jest najważniejsze. Tenis schodzi na drugi plan. Kiedyś sporo grywaliśmy razem, ale od dłuższego czasu unikam takich rozgrywek, Leo jest teraz lepszy ode mnie. Po prostu nie chcę przegrać – śmiał się Bjoern Borg opuszczając korty Legii.

W kolejnej rundzie zagra także turniejowa „dwójka” - Jozef Kovalik po zwycięstwie nad Johanem Niklesem 6:3, 6:4. Słoneczna pogoda przyciągnęła na korty sporą liczbę kibiców, wśród nich trenera Legii Warszawa - Czesława Michniewicza. Wstęp na wszystkie mecze do piątku włącznie jest bezpłatny (w weekend obowiązują bilety). Poniżej prezentujemy plan na nadchodzące dni:

czwartek 26 / 08

- turniej główny


piątek 27 / 08

- ćwierćfinały gry pojedynczej;

- półfinały gry podwójnej;

- Akademia Młodych Talentów (treningi obiecujących młodych zawodników z profesjonalnymi trenerami);


sobota 28 / 08

- finał gry podwójnej

- półfinały gry pojedynczej

- Akademia Młodych Talentów


 niedziela 29 / 08

- 9:30 - finał mikstowej imprezy towarzyszącej - BNP Paribas Polish Cup for Amateurs;

- 11:00 - finał gry pojedynczej Międzynarodowego Turnieju Tenisowego BNP Paribas Polish Cup (transmisja live w Polsat Sport)

- Akademia Młodych Talentów

 

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Fajnie ze tenis wraca do Warszawy. Szkoda tylko pogody, na trybunach powinno byc pelno.