Tenis: Turniej BNP Paribas Polish Cup na kortach Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-08-2021 / 14:35

(akt. 12-08-2021 / 14:41)

W dniach 23-29 sierpnia na kortach Legii przy ulicy Myśliwieckiej odbędzie się międzynarodowy turniej tenisowy BNP Paribas Polish Cup. Pula nagród wyniesie 44,8 tysiąca euro.

W turnieju wezmą udział m.in. Gerald Melzer, Tobias Kamke, Roberto Cid Subervi, Lukas Klein, Julien Cagnina, Tristan Lamasine, Nicolas Jarry, Vitalij Saczko, Duje Ajduković, Mirza Basić, Matthias Bachinger, Nicola Kuhn, Andriej Kuznetsov, Nuno Borges, Michael Vrbensky, Goncalo Oliveira, Nino Sedarusić, Nicolas Kicker, Julien Lenz czy Evan Furness

Turniej zorganizowany przez Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation rozpocznie się 23 sierpnia. Zostanie rozegrany w porze eliminacji wielkoszlemowego US Open 2021. Na starcie zabraknie Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka i Kacpra Żuka, którzy będą rywalizowali w tym czasie w eliminacjach US Open. - Będą za to inni polscy teniściści z Danielem Michalskim na czele, przewidujemy też dzikie karty dla najbardziej utalentowanych naszych tenisistów, a mamy naprawdę super pokolenie zawodników. Taką kartę otrzymał też już Leo Borg, syn słynnego Bjoerna Borga, który przyleci dopingować syna z trybun - poinformował Fyrstenberg. 

Wydarzenie uzupełni bogaty program towarzyszący – poza kontynuacją Akademii Młodych Talentów i Club Day – po raz pierwszy turniej wzbogacą Tennis Construction Cup, BNP Paribas Polish Cup Ladies Night oraz BNP Paribas Polish Cup Pro-Am. Rozwijana będzie strefa animacji dla najmłodszych – w tym roku rodzice dostaną możliwość pozostawienia swoich pociech na czas meczów pod opieką wyszkolonych animatorów, a w programie wydarzenia znajdzie się także m.in. interesująca oferta dla członków lokalnego biznesu – amatorskie turnieje tenisowe.

Fundacja Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation zawarła z Legia Tenis & Golf porozumienie dotyczące współorganizacji tej imprezy na Myśliwieckiej na cztery najbliższe lata. - Mamy 30 letnią dzierżawę, obiekt przeszedł już kilka drobnych ale znaczących remontów, cały czas się zmienia i zmieniał się będzie. Chciałbym abyśmy docelowo mieli w Warszawie takie korty jak Roland Garros. Miasto ma tradycje tenisowe i zasługuje na to - oznajmił Tomasz Zahorski, członek zarządu Legii. 

- Rozpoczęliśmy strategiczną i długoletnią współpracę z tenisową marką Legii Warszawa. Plan się nie zmienił – pracujemy nad tym, by z roku na rok turniej rósł w siłę i w przyszłości należał do głównego cyklu ATP Tour. Ponownie skupimy się także m.in. na promocji ekologii oraz na współpracy z utalentowanymi tenisistami w ramach Akademii Młodych Talentów - dodał Fyrstenberg.

Przez pierwsze dni turnieju wstęp na korty będzie darmowy. Natomiast w sobotę i niedzielę bilet wstępu będzie dostępny w cenie 15 zł. W procesie zakupowym dostępne są dwie opcje do wyboru: bilet z certyfikatem zaszczepienia i bilet bez certyfikatu zaszczepienia. Ulgi przysługują uczniom i studentom do lat 26, którzy okażą stosowne legitymacje, emerytom i rencistom. Dzieci do lat 6 mają zapewniony bezpłatny wstęp, ale bez gwarancji miejsca siedzącego. 

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
  • 2 / 0
W końcu coś się ruszyło ale czy sekcja LEGIA tenis to istnieje ?