Tenis: Żuk podwójnie zwycięski!

Źródło: Legia.Net, Twitter

15.02.2020 19:17

(akt. 15.02.2020 19:24)

Kacper Żuk wygrał turniej M25 Barnstaple z cyklu ITF. Polak pokonał w finale Christophera Heymana. Legionista zwyciężył także w deblu wraz z Janem Zielińskim.

Pierwszy set w singlowym finale okazał się dość wyrównany. Z początku Kacper Żuk (406 ATP) odskoczył rywalowi na dwa gemy. Później, Christopher Heyman (390 ATP) zdołał doprowadzić do remisu. Tenisiści nie odstępowali siebie na krok. O zwycięstwie w pierwszej partii zadecydował tie-break, w którym wygrał Polak. 21-letni zawodnik Legii grał bardzo solidnie i popełniał mało błędów, a w drugim secie znacząco podkręcił obroty. Legionista pokonał 26-letniego Belga 6:3 i ostatecznie wygrał turniej M25 Barnstaple.

Żuk ma za sobą również zwycięski finał w deblu razem z Janem Zielińskim (337 ATP). Polacy pokonali Brytyjczyków, Evana Hoyta oraz Luke'a Johnsona 6:3, 7:6.

Kacper Żuk – Christopher Heyman 7:6(3), 6:3

Kacper Żuk/Jan Zieliński – Evan Hoyt/Luke Johnson 6:3, 7:6(5)