Trening wyrównawczy, z zespołem ćwiczył Juranović

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

19-01-2021 / 10:20

(akt. 19-01-2021 / 11:14)

We wtorek rano na treningu stawili się ci piłkarze, którzy w poniedziałek w starciu z Dynamem Kijów albo nie grali albo wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym.

Dobrą informacją był powrót do zajęć z zespołem Josipa Juranovicia - Chorwat ładnie operował fotbolówką, było widać, że stęknił się za normalnym treningiem. Dopiero pod koniec zajęć, zgodnie z wcześniej nakreślonym planem, "Jura" wrócił do zajęć indywidualnych.

Zawodnicy z pola skupiali się głównie na schematach gry, rozegraniu akcji i taktyce. Niektóre ćwiczenia były powtarzane wiele razy, tak by wszystko było bezbłędne i powtarzalne. Oddzielne zajęcia mieli bramkarze w osobach Radosława Cierzniaka, Cezarego Miszty i Kacpra Tobiasza. Trenerzy Krzysztof Dowhań i Jan Mucha pracowali z podopiecznymi nad szybkością i jakością interwencji. Całość wyglądała bardzo efektownie.

Pozostali gracze ćwiczyli na siłowni i biegali po plaży. Kolejne zajęcia zostały zaplanowane na popołudnie.

QUIZ Quiz. Rekordowe transfery z Legii

Komentarze (22)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Manekin,
Widzisz te zdjęcia?
Bramkarze podjęli rękawicę :-)
Dowhań zaciera ręce.
A tym czasem Kosecki wolnym zawodnikiem. Powrót do ekstraklasy ? Ciekawe gdzie trafi ?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Za niski dla nas,musi trochę urosnąć.
Pogoń lub Wisła Płock ;)
Albo Lechia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak chwalił sobie życie w Turcji, dziwię się, że chce wracać ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Raczej nie poziom Legii. Chociaż barwna to była postać
Ciekawe po co ten architekt przyjechał oglądać treningi
Chorąży
 • 1 / 0
Zainweatował to i dogląda.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szykuje się do zaprojektowania pomnika Czesia - dlatego zdjęcia z drona potrzebne.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szuka weny na nowych kocurów
Plutonowy
 • 0 / 1
Kostorz wczoraj tragedia, Słubicki w 2 połowie też, 1 dziś obejrzę bo wczoraj nie dojechałem na czas do domu
Plutonowy
 • 0 / 0
Skibicki słownik figla spłatał
Generał dywizji
 • 0 / 0
Co myśli prezes?
Oto jest pytanie.
Generał brygady
 • 2 / 2
Martwi się bo już nie ma na kim zarobić.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Biedny prezes, ciągle zmartwiony.
No i po co mu to było?
Mógł spokojny żyć w Szwajcarii i pomnażać swój majątek.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wczorajszym występem Wszołek dał niezłą zagwozdkę trenerowi(a może już po wcześniejszych treningach?). Veso nie gra, a mimo to Juranoviovi przybył groźny konkurent.
I teraz widzimy jak wiele mógłby dać jeden, ale przemyślany transfer skrzydłowego na lewą stronę. Chociażby to, że przy jakiejś niedyspozycji Juranovicia Wszołek zagrałby na prawej obronie, a jego miejsce na skrzydle zająłby np. prawonożny Luquinhas. Tych wariantów zresztą mogłoby być więcej. Michniewicz mówi od dawna o potrzebie transferu na skrzydło.
Generał brygady
 • 1 / 0
Z drugiej strony robi się problem z młodzieżowcem. Szkoda sadzać Martinsa na ławce i w jego miejsce Slisz. Szkoda też, żeby Wszołek bądź Juranović siedzieli na ławce kosztem Skibickiego. Najrozsądniej to chyba dać Skibickiego na skrzydło i Luqiego przesunąć do środka za Gvilię.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Myślę, że jest w tym racja, chociaż przyznam, że ze względu na to, że Luquinhas nie oddaje z jakąś regularnością dobrych strzałów czy dograń kluczowych w pole karne mam wątpliwości co do wystawiania go na środku. Jego największym atutem jest jednak drybling, świetna umiejętność szukania wolnych przestrzeni. Może jakimś rozwiązaniem byłaby jego współpraca z Kapustką? Żeby Brazylijczyk, który lubi też powalczyć w obronie okresami cofał się, wypuszczając Bartosza do przodu? Na skomasowaną obronę trio Martins, Luquinhas, Kapustka moim zdaniem wyglądałoby całkiem ciekawie. Ale wiadomo, bez transferu skrzydłowego, taka wizja się znacznie oddala...

Co do młodzieżowca, rzeczywiście wychodzi na to, że Skibicki jest najbliżej. Dziwi mnie jednak to, że wczoraj drugiej połowy nie dostał jednak Miszta. To wydaje się być zawodnik, którego Legia będzie potrzebowała jako młodzieżowca. Może jeszcze nie w tej rundzie, ale na pewno w przyszłym sezonie.
Miszta i Tobiasz w przyszłym sezonie to pewniacy moim zdaniem do zapewnienia młodzieżowca, Boruc już jako trener bardziej.
Stawiam na Boruca w przyszłym sezonie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wolałbym widzieć Wszołka wyżej, na PO błędy w ustawieniu zbyt częste.