U-16: Wygrana z Irlandią Północną, grali Adkonis i Potulski

Źródło: 90minut.pl

25.08.2022 13:05

(akt. 25.08.2022 13:07)

Reprezentacja Polski U-16 (rocznik 2007), prowadzona przez Rafała Lasockiego, wygrała 1:0 z Irlandią Północną w drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w Lublińcu. Na boisku pojawiło się dwóch zawodników Legii Warszawa – Kacper Potulski wystąpił od początku do końca rywalizacji, a Jakub Adkonis, który w 12. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek), grał do 85. minuty, wówczas został zmieniony.

U-16: Polska – Irlandia Północna 1:0 (1:0)
Przyborek (5. min.)

Żółte kartki: Szwiec, Dziewiatowski – Savage, Graham
Czerwona kartka: Braiden Graham (90. minuta, Irlandia Północna, za drugą żółtą).

Polska: Śliczniak – Jaroszuk, Szwiec, Dziewiatowski, Potulski, Brzyski, Przyborek (79' Draszczyk), Adkonis (85' Przebierała), Szulc, Jakóbczyk (74' Królak), Mazurek (85' Czułowski)

Irlandia Północna: Murdock – McVeigh, Cowan (36' McDermott), Haughey, Moreland, Brannigan, Stitt, Doherty, Duffy (22' Savage), Beattie, Kelly. Grał także m.in.: Graham.

W 12. minucie Jakub Adkonis (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).