U-17: Legioniści prowadzą kadrę do wygranej

Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

08.09.2019 18:34

(akt. 08.09.2019 18:50)

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 4:1 Szwajcarię. Biało-czerwonych do wygranej prowadzili gracze Legii Warszawa. Szymon Włodarczyk zdobył dwie bramki, a jedno trafienie dołożył Ariel Mosór.

Reprezentacja Polski U-17 wygrała swój drugi mecz w trakcie Pucharu Syrenki. Biało-czerwoni na inaugurację zawodów pokonali 2:1 Gruzję, a w niedzielę ograli 4:1 Szwajcarów. Olbrzymi wkład w zwycięstwo mieli młodzi gracze Legii Warszawa występujący na co dzień w trzecioligowych rezerwach oraz w zespole z Centralnej Ligi Juniorów. Szymon Włodarczyk zdobył dwie bramki. Jednego gola, po rzucie rożnym i doskonałym zachowaniu przy dośrodkowkaniu, dołożył Ariel Mosór. Czwarte trafienie dla gospodarzy dołożył Kacper KozłowskiPogoni Szczecin.

Do przerwy było 1:1, a gola dla Szwajcarów strzelił Mauricio Willimann. W drugiej połowie Polacy zaprezentowali się znacznie lepiej od przeciwników i pewnie prowadzili grę zdobywając wtedy trzy bramki. Od początku spotkania na placu gry przebywało trzech legionistów. Cały mecz na murawie spędził Mosór. Do 68. minuty występował Włodarczyk, którego zastąpił potem Dominik Wasilewski Borussii Dortmund. Mecz w wyjściowym składzie rozpoczął także Radosław Cielemęcki. Pomocnik został zmieniony w 78. minucie przez Filipa Borowskiego, gracza Lecha Poznań. W trakcie drugiej połowy, w 58. minucie, na boisku zameldował się inny z "Wojskowych", Jakub Kwiatkowski. Obrońca zastąpił Jakuba Malca Zagłębia Lubin.

Polska dzięki wygranej ze Szwajcarią awansowała do finału Pucharu Syrenki. Biało-czerwoni zmierzą sie we wtorek o godzinie 17:00 w Ząbkach z Anglikami.

U-17: Polska - Szwajcaria 4:1 (1:1)
Włodarczyk (45. min. - k., 61. min.), Kozłowski (52. min.), Mosór (56. min.) - Willimann (29. min.)

Czerwona kartka: Muhlethaler (82. min. - za kopnięcie rywala - Szwajcaria)

Polska: Bąkowski - Maruszak (46' Tomal), Hoyo-Kowalski (46' Balcewicz), Mosór, Malec (58' Kwiatkowski) - Kusztal (58' Żurek), Łęgowski (68' Gogół), Kisiel, Kozłowski (57' Buksa), Cielemęcki (78' Borowski) - Włodarczyk (68' Wasilewski).