U-19: Porażka z Finlandią, grali Kisiel i Włodarczyk

Źródło: 90minut.pl

06.10.2021 19:57

(akt. 06.10.2021 20:03)

Reprezentacja Polski do lat 19, prowadzona przez Mariusza Rumaka, przegrała 1:3 z Finlandią w pierwszym meczu grupowym I rundy eliminacji mistrzostw Europy. W podstawowym składzie znalazło się dwóch piłkarzy Legii Warszawa. Szymon Włodarczyk grał do 61. minuty i został zmieniony przez Mariusza Fornalczyka, a Jakub Kisiel, który w trakcie spotkania został ukarany żółtą kartką, opuścił boisko w 72. minucie, zastąpił go Tomasz Neugebauer.

Biało-czerwoni, w ramach turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Polsce, zmierzą się jeszcze z Maltą (9 października, godz. 15:30, Swarzędz) i Ukrainą (12 października, godz. 13:00, Grodzisk Wielkopolski).

Polska - Finlandia 1:3 (0:2)
Buksa (67. min. - k.) - Terho (21. min.), Hyrylainen (45. min.), Salomaa (87. min.)

Żółte kartki: Ojrzyński, Kisiel - Patut

Polska: Ojrzyński – Mosór, Hoyo-Kowalski, Bieroński – Marczuk, Urbański, Kisiel (72' Neugebauer), Błachewicz – Włodarczyk (61' Fornalczyk), Starzyński – Buksa

Finlandia: Riihimaki - Kemppainen, Koskela, Pettersson, Wallius - Terho (90' Ikonen), Hyrylainen, Pyyhtia (84' Koskinen), Stjopin (63' Patut), Saarikivi (63' Salomaa) - Sadiku (63' Meriluoto).

W 45. minucie Niklas Pyyhtia (Finlandia) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Ojrzyński obronił).