Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

30.05.2021 18:01

(akt. 17.09.2021 22:56)

Legionistki w rozgrywanym w niedzielę meczu na bocznym boisku przy Łazienkowskiej pokonały rezerwy KS Raszyn 2:1 (0:0) i tym samym zrewanżowały się za porażkę w rundzie jesiennej. Bramki dla Legia Ladies zdobyły Amelia Przybylska i Marta Syta.

Poprzedni mecz we wrześniu 2020 zakończył się wysokim zwycięstwem KS Raszyn 6:2. Wzmocnione zawodniczkami pierwszej drużyny Raszynianki dość łatwo pokonały grające wtedy swój trzeci oficjalny seniorski mecz legionistki. Obecna sytuacja ligowa jest już jednak zupełnie inna. Zajmujące drugie miejsce w tabeli zawodniczki Legii, nadal walczą o awans, a jednocześnie chciały jak najszybciej zatrzeć nienajlepsze wrażenie po porażce w poprzedniej kolejce z Ostrovią.

Mecz rozpoczął się od ostrożnej gry z obu stron. Szybciej opanowały się legionistki i uzyskały optyczną przewagę. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje bramkowe. Zawodniczki Raszyna uważnie i mądrze grały w obronie łapiąc bardzo często nasze piłkarki na spalonym, a jak już udało oddać celny strzał to na posterunku była bramkarka Raszynianek.  Goście też miały swoje sytuacje, ale pewnie broniła doświadczona Klaudia Kowalska i wynik do przerwy był bezbramkowy.

Po przerwie trener Legia Ladies dokonał zmian w ustawieniu przesuwając na pozycję wysuniętej napastniczki Martę Syta i cofając na pozycję dziesiątki Amelię Przybylską. I to te zawodniczki otworzyły wynik i zdecydowały o zwycięstwie. Najpierw w 50 minucie po szybkiej kontrze Amelia Przybylska zdobyła swoją 25 bramkę w sezonie, a 2 minuty później Marta Syta również w sytuacji sam na sam podwyższyła na 2:0.

Legionistki miały jeszcze kilka sytuacji na zdobycie bramki, ale wraz z upływem czasu gra się wyrównała i swoje okazje stwarzał też KS Raszyn. I to zawodniczki Raszyna w 80 minucie zdobyły kontaktową bramkę na 2:1. Bezpośrednio po tej bramce Legionistki miały szansę na natychmiastową odpowiedź ale strzały z bliska Marty Syta i dobitkę Marii Komali wybroniła bramkarka gości.

Sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. LSS Legia Ladies z 31 pkt zajmują drugie miejsce w tabeli za Jantarem Ostrołęka, który pokonał Pogoń Siedlce 13:0. Za tydzień Legionistki zagrają w Otwocku z Vulkanem Wólka Mlądzka.

Fundacja Legia Soccer Schools - KS Raszyn II 2:1 (0:0)

Bramki dla Legii: Przybylska (50 min.), Syta (52 min.)

Skład Legii: Kowalska - Syta, Marciniak, Hajkiewicz (46 min. Bloch), Zduńska, Przybylska, Koza (46 min. Biesiada), Staszewska (35 min. Syperek, 80 min. Markiewicz), Połosa, Chmielewska (70 min. Komala), Bodecka (70 min Szczypka).