Uraz Bartosza Slisza na szczęście niegroźny

Redaktor Marcin Szymczyk

31.08.2020 14:30

(akt. 01.09.2020 15:49)

W meczu z Jagiellonią Białystok pomocnik Legii, Bartosz Slisz doznał urazu i musiał opuścić boisko w drugiej połowie.

Do zdarzenia doszło w starciu z Jakovem Puljiciem. Obaj zawodnicy upadli i potrzebowali pomocy medyków. Chorwat pozostał na murawie. Pomocnik Legii zszedł do szatni z rozciętą głową. Zastąpił go na murawie w 64. minucie Michał Karbownik. Na szczęście okazało się, że nic groźnego się nie stało i zawodnik będzie mógł normalnie trenować. Bartosz Slisz razem z Mateuszem Hołownią i Maciejem Rosołkiem zostali powołani przez trenera Czesława Michniewicza na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2021. Biało-czerwoni zagrają z Estonią (4.09, godz. 18:00) i z Rosją (8.09. godz. 18:00).

Po przerwie na mecze reprezentacji do gry powinni byc już gotowi Rafael Lopes, Josip Juranović i Paweł Wszołek. Pierwszy w zeszłym tygodniu wznowił treningi, zaś pozostali dwaj w przyszłym tygodniu będą mogli wrócić do zespołu z izolacji. Wszystko zależy od decyzji sanepidu, to urząd wyda zgodę na powrót do pracy z zespołem. Wcześniej obaj muszą uzyskać w teście na obecność wirusa dwa negatywne wyniki.

Wszelkie zaległości powinni nadrobić Jose Kante, Andre Martins i Bartosz Kapustka. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie żadnych nowych urazów.