W Poznaniu powtórka z rozrywki?

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

04-07-2020 / 16:45

(akt. 04-07-2020 / 16:52)

Do końca rozgrywek ekstraklasy zostały cztery kolejki. Legia jest liderem tabeli i do sięgnięcia po mistrzostwo wystarczy im zaledwie punkt. Jeżeli uda im się to zrealizować w najbliższym spotkaniu, to po raz drugi w Poznaniu, w ostatnich dwóch latach, wywalczą tytuł.

Przypomnijmy, że 20 maja 2018 roku Legia mierzyła się z Lechem w Poznaniu w ostatnim spotkaniu sezonu ligowego 2017/2018. Miało ono miejsce w ostatniej, 37. kolejce ligowej. W 76. minucie mecz został zakończony decyzją Wojewody Wielkopolskiego. Taka decyzja została podjęta z racji na zamieszki ze strony kibiców Lecha, którzy pokazali dezaprobatę dla władz „Kolejorza”. Gdy mecz trwał, piłkarze Legii prowadzili 2:0 po trafieniach Domagoja Antolicia i Michała Kucharczyka.

Po zejściu do szatni zawodnicy stołecznego klubu świętowali trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Celebrowali triumf we własnym gronie. Oczekiwali również na opuszczenie trybun przez kibiców Lecha oraz zgodę na podziękowanie fanom z Warszawy. Po jej otrzymaniu podeszli pod sektor, gdzie otrzymali medale oraz puchar od kibiców. Zawodnicy wraz ze sztabem i pracownikami klubu, w gronie kibiców mogli świętować obronę mistrzostwa kraju. Zdjęcia można obejrzeć w tym miejscu. Komisja Ligi zadecydowała ostatecznie o weryfikacji rezultatu jako walkower na korzyść Legii. W tamtym sezonie zespół z Łazienkowskiej wywalczył podwójną koronę: mistrzostwo i Puchar Polski. 

Nieco ponad dwa lata później, czyli 4 lipca 2020 roku może dojść do powtórki z rozrywki, ponieważ piłkarze Legii ponownie mogą świętować tytuł na poznańskim stadionie. Najbliższy mecz z Lechem będzie miał miejsce w 34. kolejce ekstraklasy. Jeżeli legioniści przynajmniej zremisują, to zostaną mistrzami na trzy spotkania przed końcem rozgrywek. Tak czy inaczej, dekoracja mistrzów Polski nastąpi dopiero po zakończeniu 37. kolejki ligowej. Jeśli tytuł mistrzowski trafi do Legii, to piłkarze tego klubu odbiorą trofeum oraz medale po rywalizacji z Pogonią Szczecin, która odbędzie się 19 lipca.

Komentarze (7)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Porucznik
  • 1 / 0
Dzisiaj Kuchenkorz byl lepszy
Porucznik
  • 1 / 0
Kurcze co za lanie
~Cez
  • 1 / 0
Patrząc na pierwszą połowe i ostatnie 4 nasze kolejki to chyba tak:/
Póki co się nie zanosi, ale jeszcze godzina gry...
Pułkownik
  • 1 / 0
Powtórka z rozrywki z rozrywki powtórka
.....??
Powtórka mile widziana
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Powtórka z rozrywki, powtórka z rozrywki —
Skoroszyt przypomnień, przeszłości wyrywki.
Tu strzał odkurzony, tam bramka sprzed lat,
Rozrywka z powtórki?
A jak!