News: Warszawska, legijna gala boksu

Warszawska, legijna gala boksu

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

27.05.2018 21:30

(akt. 02.12.2018 11:26)

Gala Warsaw Boxing Night, która już 16 czerwca odbędzie się na Torwarze, to nie tylko powrót do gry Andrzeja Fonfary. To także próba powrotu do pięknych 100-letnich tradycji polskiego i stołecznego boksu. To okazja, by uhonorować związanych ze stolicą pięściarzy, którzy przed laty reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej. - Serdecznie zapraszamy warszawiaków i nie tylko, na ten jedyny w swoim rodzaju benefis warszawskiego pięściarstwa - mówi Artur Bochenek, prezes agencji Warsaw Sports Group, organizatora gali.

Od Tadeusza Pietrzykowskiego do Andrzeja Fonfary - czerwcowa gala ma spiąć klamrą stulecie, w którym nie brakowało sukcesów polskich pięściarzy, wzniosłych momentów i bohaterstwa. Urodzony w Warszawie w 1917 roku Tadeusz Pietrzykowski ps. „Teddy”, który karierę bokserską zaczął w 20-leciu międzywojennym, szkoląc się pod okiem Feliksa Stamma, był mistrzem Warszawy i wicemistrzem Polski w wadze koguciej. Jego karierę zawodową zakończyła II Wojna Światowa. W 1939 roku "Teddy" uczestniczył w obronie stolicy, a po kapitulacji dostał się w ręce Niemców. Jako więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przeżył tylko dzięki umiejętnościom bokserskim. Na żądanie SS, pod groźbą rozstrzelania, bił się z dużo cięższymi przeciwnikami. Stoczył 20 walk, nie przegrał żadnej. Dzięki temu wygrał życie.


Gdy prześledzimy historię polskiego pięściarstwa odkryjemy, że nasze największe sukcesy w tej dyscyplinie oparte były na pięściarzach z Warszawy. Zbigniew Pietrzykowski, Józef Grudzień, Janusz Gortat, Bogdan Gajda, Andrzej Gmitruk, Zbigniew Raubo, Krzysztof Kosedowski czy Andrzej Gołota - wszyscy związani byli z naszym miastem lub klubem Legia Warszawa. Chcielibyśmy nawiązać do tych wielkich postaci, do korzeni stołecznego boksu. Taka idea przyświeca gali Warsaw Boxing Night.


Back To The Game - pod takim hasłem promowana jest walka Andrzeja Fonfary z Ismailem Sillakhiem. Ten powrót do gry trzeba jednak rozpatrywać szerzej. - To również powrót do gry warszawskich pięściarzy, naszego lokalnego boksu. Wracamy do wspaniałych warszawskich bokserskich tradycji, oraz promocji tych, którzy powalczą już wkrótce o olimpijskie medale.


Podczas gali kibice zobaczą 5 walk zawodowych i 3 w boksie olimpijskim. W walkach wezmą udział - Natalia Marcinkowska, Jakub Bujała, Kacper Łaszczyk, Arkadiusz Wrzosek, Paweł Rumiński, Michał Olaś, Grzegorz Niedźwiedzki, Przemysław Opalach, Michał Cieślak i Andrzej Fonfara. - Kartę walk przygotowaliśmy tak, by publiczność mogła trzymać kciuki za warszawskich wojowników, związanych z naszym miastem i Legią Warszawa. Warszawski boks powróci, znów pokażemy wszystkim, kto jest najlepszy. Jesteśmy związani z Warszawą, bliskie są nam warszawskie ideały, tak jak bliskie są nam idee patriotyczne. Chcielibyśmy wyrazić to również poprzez organizację tej gali - mówi Artur Bochenek.


Gala na Torwarze będzie znakomitą okazją, by uhonorować największe postaci warszawskiego boksu. - Planujemy zaprosić na galę wszystkich, którzy przyczynili się do wielkich sukcesów warszawskiego i zarazem polskiego pięściarstwa, jako gości honorowych. Mamy nadzieję, że na Torwarze pojawią się legendy boksu, którym pozwoli na to czas i stan zdrowia. Do zobaczenia na benefisie warszawskiego boksu!

Bilety można kupić w tym miejscu.

Polecamy

Komentarze (1)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.