Reklama HEG

Wimbledon: Juniorzy Legii Warszawa rozpoczynają turniej

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net

07-07-2018 / 08:55

(akt. 02-12-2018 / 11:24)

Młodzi tenisiści Legii Warszawa, w weekend rozpoczynają kolejne zmagania w wielkoszlemowym turnieju. Tym razem juniorzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na trawiastych kortach Wimbledonu. W zawodach Polskę reprezentować będzie trójka legionistów; Iga Świątek, Stefania Rogozińska-Dzik i Daniel Michalski. Z Wimbledonem, w pierwszej rundzie kwalifikacji pożegnała się Anna Hertel.

Iga Świątek już w pierwszej rundzie, będzie musiała sprostać trudnemu zadaniu, gdyż jej rywalką będzie Whitney Osuigwe. Amerykanka jest turniejową jedynką i jedną z faworytek imprezy. 16-latka w turnieju rozgrywanym na kortach w Roehampton, który był sprawdzianem przed Wimbledonem, dotarła do półfinału. Świątek nie będzie jednak w tym meczu bez szans, a ewentualne zwycięstwo spowoduje, iż układ gier w drabince będzie – przynajmniej do półfinału- korzystny. Pamiętajmy również o tym, iż utalentowana legionistka, nie jest rozstawiona przede wszystkim przez zeszłoroczną kontuzję, która wykluczyła zawodniczkę z gry na kilka miesięcy.


08.07.: Iga Świątek – Whitney Osuigwe (USA, 1)


Niełatwe zadanie w pierwszej rundzie będzie miała Stefania Rogozińska-Dzik, która zmierzy się z Destinee Martins. Brytyjka, która wśród dziewcząt sklasyfikowana jest dopiero na 140 pozycji, dostała na ten turniej dziką kartę. Należy jednak pamiętać, iż zawodnicy z Wysp Brytyjskich bardzo dobrze czują się na trawiastych kortach. Martins, co prawda odpadła w pierwszej rundzie turnieju w Roehampton, ale należy pamiętać, iż w dużych turniejach ściany pomagają gospodarzom. W przypadku awansu, na Rogozińską-Dzik mogą już czekać bardziej wymagające rywalki na czele z rozstawioną z dwójką, En Shuo Liang.


07.07.:Stefania Rogozińska-Dzik – Destinee Martins (Wlk. Brytania, dzika karta)


Dziką kartę oraz brytyjskie obywatelstwo posiada również rywal Daniela Michalskiego. Jacob Fearnley w juniorskim rankingu zajmuje 72 pozycję. Pomimo tego, iż rywal warszawiaka jest sklasyfikowany dużo niżej, przede wszystkim ze względu na nawierzchnię, na jakiej rozgrywany jest turniej, nie należy go lekceważyć. Jeżeli legionista upora się z przeciwnikiem, może trafić na turniejową piątkę, Kolumbijczyka Nicolasa Mejia.


07.07: Daniel Michalski – Jacob Fearnely (Wlk. Brytania, dzika karta)

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094