Reklama HEG

Wisła z odwieszoną licencją

Piotr Kamieniecki

Źródło: PZPN

22-01-2019 / 19:59

(akt. 22-01-2019 / 20:09)

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję o odwieszeniu licencji Wisły Kraków.

3 stycznia - o czym informowaliśmy na Legia.Net - Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła licencję Wisły Kraków z powodu niejasnej sytuacji prawnej klubu oraz w związku z naruszeniami postanowień podręcznika.

Teraz rywale Legii Warszawa w Ekstraklasie ponownie mają licencję. Pomogła w tym m.in. pożyczka w wysokości 4 mln złotych udzielona przez Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego Tomasza Jażdzyńskiego. W akcji "pomoc Wiśle" udział bierze również były prezes stołecznego klubu, Bogusław Leśnodorski

Legia zagrała w tym sezonie z Wisłą raz - przy Łazienkowskiej padł wynik 3:3. Kolejne spotkanie mistrzów Polski z "Białą Gwiazdą" planowane jest na ostatni tydzień marca w ramach 27. kolejki Ekstraklasy.

Komentarze (216)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Patrząc na decyzje komisji licencyjnej to nie wiadomo, śmiać się czy płakać.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Śmiał bym się gdyby to było u ruskich, ale płaczę bo to pokazuję że dużo się nie różnimy.
To nie koniec a początek problemów
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
To fakt, nie wyobrażam sobie że tak miało by się to skończyć.
Generał broni
 • 1 / 0
Boras44, twój pomysł jest przełomowy, zamiast kisić się w tym bajzlu, Legia mogłaby grać w lidze słowackiej lub czeskiej z dużą korzyścią dla całej polskiej piłki.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Zbylu
powinieneś uważniej czytać, bo nie mój pomysł.
Generał broni
 • 0 / 0
Boras44, przepraszam masz rację ale to troszeczkę i tak FS.
Generał
 • 0 / 0
W czeskiej obleci. W słowackiej nie, za cienka.
Wolałbym w bundeslidze ale o puchary i trofea byłoby zaje8iście ciężko.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Więc czeska była by dobra, łatwiej o puchary niż w Niemczech a liga mocniejsza od słowackiej :)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Tu musi chodzic o kontrolowany spadek. Zeby dograc sezon do konca bez walkowerow.
Nie widze innego wytlumaczenia klepniecia tego walka.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zobaczymy na wiosnę kto w tym wszystkim miał korzyści, jak to będzie wyglądało.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
12 mln do spłaty długu licencyjnego od jakiego miesiąca?
Generał broni
 • 0 / 0
Ponoć do 12 marca, ale wg mnie taka wpłata nic nie zmienia w klubie.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Chyba DO JAKIEGO MIESIĄCA? Do 19 marca i nie już nie 12 tylko 8 mln.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Zbylu
Pozwoli im otrzymać licencję na przyszły sezon, bo na ten już mają przedłużoną.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bortas
specjalnie spytałem od kiedy wiadomo o 12mln długu Wisły
Generał broni
 • 0 / 0
Boras44, przyda im się w pierwszej lidze, no chyba, że PZPN pójdzie na całość i na boisku będzie farsa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Boras44 sorka
Generał broni
 • 0 / 1
Boras44, ten termin nie ma żadnego znaczenia. Jak 1 września przyjdzie misiek i rzuci kasę, to PZPN będzie na kolanach odszczekiwał brak wydanie licencji. Pan prezes obwieszczy: "jejciu jejciu, ta zeka ma tyle kasiory ze wstyd byłoby nie odwiesić". Przy okazji odwiesi trzy czerwone kartki i jedna fioletową, prasa i kibole będą szaleć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Inaczej spytam, czy dług który wynosił najpóźniej w grudniu, ale sądzę, że i w listopadzie już o nim mówiono nie chce mi sie sprawdzać, czyli magiczne 12mln zł do marca się nie zmieni? Czy klub sobie przez 3-4 miesiące hasa za darmo?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
"specjalnie spytałem od kiedy wiadomo o 12mln długu Wisły"
A jakie to ma znaczenie? Ważne jest do kiedy mają to zapłacić.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
no kolego ma znaczenie, bo utrzymanie klubu kosztuje spore pieniądze co miesiąc( liczone ponoć ponad 1mln zł dalej nie chce mi się szukać ale tak wyczytałem) a to dług licencyjny, czyli piłkarze, stadion rachunki itd itd.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
jamm
Nie siedzę w księgowości Wisły ale myślę że dadzą radę. Ich koszt utrzymania to było 1,2 mln/mies (z mediów) ale trwają weryfikacje róznych dziwnych umów, odeszło kilku zawodników z dużymi jak na Wisłe w obecnym stanie kontraktami a przyszły pieniądze za nich. Od samej Jagi około 700 tys EUR, czyli około 3 mln. Łatwo policzyć na ile miesięcy wystarczy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wystarczy nie wystarczy, wiem że od mniej więcej listopada dług licencyjny powiększa się co miesiąc o około 1mln zł o tym jest cisza jak na razie i każdy pisze o 12mln zł jakby to stało w miejscu a nie stoi. Poza tym nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie komisja licencyjna uwiarygodniła się na przyszłość odnośnie tego bankruta( na dzień dzisiejszy) Dajesz licencję bo spełniasz kilka punktów ale ch.uj cie obchodzi skąd wezmą pieniądze w maju, co to za komisja, że to ich nie interesuje
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Zobaczymy jak to będzie. Ja się cieszę że w Legii mamy spokój chciaż Satanowski juz nas obwołał bankrutem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
On czeka w zawieszeniu, poczekaj na NIE DAJ BÓG sierpień i brak awansu do pucharów, pierwszy powie, a nie mówiłem, do tego dorzuci się Koprowiak, czy jak jej tam i napisze( niestety miałam racje metody Pinto sprawdziły się na krótką metę, zawodnicy nie wytrzymali tego reżimu jak w Korei Północnej), tylko że każdy nawet idiota wie, że trener w klubie jest zazwyczaj góra 2 lata a klub bez pieniędzy na dłuższą metę popada w tarapaty, ale to do nich nie dotrze, będzie a nie mówiłem/mówiłam.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
My jak widać funkcjonujemy, mimo zapowiadamego bankructwa.
Oczywiście następny blamaż w pucharach będzie ciosem dla finansów klubowych i będzie skutkować następnym ratunkiem z kasy właściciela. I niepewnym losem trenera i wielkiej krytyki sposobu prowadzenia drużyny.

Ale co będzie jak się Legii uda np awans do LM czy LE?

Zapewne też lament i krytyka w prasie będzie, ale my będziemy się uśmiechać :)
~SYLWEK990222
 • 0 / 0
Pan Hartling sie śmieje.....
Generał
 • 0 / 0
Pan Harting moczy się w Vannie. Ly tylko.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
W azjatyckiej wannie...
Generał broni
 • 1 / 1
Uważam decyzję komisji licencyjnej za SKANDALICZNĄ! Klub który nie ma inwestora, który nie ma z czego spłacić pożyczonych pieniędzy, który nie spłacił wszystkich długów - dostaje licencję!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Zbylu
Trzymajmy się faktów. Dług licencyjny wymagany do spłaty do marca to 12 mln zł. Te 4 mln to sa pieniądze potrzebne do spłacenia piłkarzy żeby nie rozwiązali kontraktów. Najpierw spłacą piłkarzy, potem resztę długu licencyjnego.
Długi ma większość firm na świecie. Zaciągniety kredyt, płatności z odroczonym terminem to też jest dług. Najważniejsza w ocenie firmy jest PŁYNNOŚĆ FINANSOWA, czyli zdolność do obsługo zobowiązań. Jeśli firma je obsługuje to może mieć długi do końca świata.
Doprowadzenie do upadku zadłużonej firmy jest najgorszym rozwiązaniem, bo się traci bezpowrotnie pieniądze. Upadłość firmy ogłasza się wtedy jak nie może wyjść z kłopotów i dalej generuje długi a więc każdy dzień jej istnienia pogarsza sytuację.
Leśnodorski po przeanalizowaniu dochodów Wisły stwierdził że na tym klubie nie da się nie zarabiać. Oczywiście mowa tu o budżecie około 30 mln/rok (takie Wisła ma przychody). jak ktoś sobie wymyśli że chce wydawać 50mln/rok, to oczywiście pogrąży klub. Ale tak to nawet Apple można pogrążyć. A więc bez przesady. Wisła jest wartością w tej lidze. Tak samo jak powinien nią być Widzew, bo takie kluby napędzają ligę jeśli są dobrze zarządzane.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Leśny fajnie powiedział na temat długu Wisły. Że to w świecie biznesu piłkarskiego to nie są żadne pieniądze, to jest równowartość lewej stopy Piątka.
Generał broni
 • 0 / 1
Boras44, niestety nie mogę przyjąć twojej argumentacji. Opierając się wyłącznie na oficjalnych źródłach, Wisła ma ponad 40 mln zł długu. Jaki problem rozwiązała pożyczka 4 mln zł od przedsiębiorców i Błaszczykowskiego, żadnego. A zatem mamy dalej 40 zł + 4 mln długu, bez racjonalnych perspektyw jego spłaty. Przecież każdy dzień funkcjonowania TS Wisła generuje koszta, kto za nie płaci? Zresztą takich pytań o podstawowym znaczeniu jest więcej z ostatnim: co się wydarzy jak 12 marca nic się nie wydarzy? Wyjdzie prezes i powie: "ojojoj jejciu jejciu, obiecali ze dadzą a nie dali, no pacta państwo znowu mnie osukali jejciu, jejciu". To jest po prostu śmieszne.
Generał broni
 • 0 / 0
Boras44, Ja rozumiem, że firmy są zadłużane, nawet państwa mają długi, rzecz w tym, czy konkretny podmiot ma perspektywy racjonalnie zarządzać długiem. Masz jakieś info, że 12 marca w Krakowie się wydarzy? Dla Leśnego to wszystko jest proste, to dlaczego nie kupi z grosze Śląsk czy jakiś pierwszoligowy klub? Byś może dla czołówki angielskiej to grosze ale w Europie już średniaki nauczyły się liczyć pieniądze, nikt nie zakontraktuje w ciemno takiego piłkarza jak DCC. Niech Boguś nie mąci i tak na Wisłę się nie załapie.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Zbylu
A jaki dług ma Legia? 4mln rozwiązały sprawę zaległości w stosunku do piłkarzy i po spłaceniu nie mogą rozwiązywać kontraktów z winy klubu. Dług licencyjny 12mln jest do uregulowania do 19 marca, czyli ostatniego terminu przyznawania licencji na PRZYSZŁY SEZON. Po splaceniu 4 mln zostało 8mln, bo zaległości wobec piłkarzy są zaliczane do długu licencyjnego.
Nawet jak nie spłacą tych 8 mln w terminie do 19 marca, to mogą to zrobic później z jakąś karą, finansową albo odjęcie punktów.
Miesięczne koszty Wisły to 1,2 mln zł a klub przecież ma jakieś wpływy. Może im pomóc akcja karnetowa albo wypłata zaliczki od Ekstraklasy S.A. akonto wpływów z praw TV za przyszły sezon. Reszta długu to dług niewymagalny albo długoterminowy. Największa część tego długu jest wobec Telefoniki która nie ma zamiaru go windykować a więc sytuacja nie jest beznadziejna.
Jestem przekonany że się poskładają, tym bardziej że w tej chwili w zarządzie są pożyczkodawcy, czyli Królewski, Błaszczykowski i ten trzeci którego nazwiska nie pamiętam.
Sama wysokość długu o niczym nie świadczy, liczy się jego struktura, czyli co jest do spłacenia w najbliższym czasie.
Generał broni
 • 0 / 0
Boras44, widzisz i tu się nareszcie zgadzamy. Licencja z doupy, perspektywy z doupy, PZPN nie wie o co tu chodzi, czyli polska rzeczywistość. Jak dla mnie to PZPN wydając licencję, jednocześnie daje zgodę na przechodzenie przy czerwonym świetle a potem co zarządzi PZPN? Po trzech kornerach dla Wisły karny? A może nie gwiżdżemy jak fauluje Błaszczykowski? A może Wisła będzie grała do niestraconej bramki? Toż tu właśnie rodzi się patologia i ja mówię NIE! Czy nie widzisz, że rak toczy wszystko, niebieska karta przy jednym pobiciu - to już nie, Boras, szkoda słów. Wspomnisz moje słowa, Wisła pójdzie na dno z jeszcze większym hukiem.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
są długi krótko i długoterminowe, może te 4mln mają być spłacane od 2020 roku? i np przez 2 lata i w sumie nikogo nie obchodzi to na teraz, na teraz liczy sie, że to co trzeba było spłacić do końca roku zostało tymi pieniędzmi przykryte
Boras,
żadne pieniądze ale w ligach zachodnich. U nas to wciąż duża kwota.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Problemy (duże) zostają przykryte cienkim prześcieradłem. Krótko trwałe rozwiązanie. Bardzo ryzykowna gra, która może się udać ale także może się skończyć jeszcze większym bagnem.
Przez ten czas umoczeni w ten proceder będą zapewne się wybielać.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Ja mam nadzieję że tak nagłośniony przypadek Wisły zakończy się pokazowym porządkowaniem klubu od środka i na trybunach. Ten do znudzenia i zakorzeniony w głowach mit, że "nic się nie da zrobić" powinien być obalony. To może być sygnał dla innych klubów żeby przestać się cackać z bandyterką i złodziejstwem.
Jeśli się uda znaleźć dla Wisły właściwego właściciela, to będzie to kolejny przykład że można. W lidze musi powstać nowa jakość, czyli klub y zarządzane przez prywatnych właścicieli zatrudniających kompetentnych ludzi żeby mogła mogła się rozwijać.
Te wszystkie Górniki, Śląski, Ruchy sportowo i organizacyjnie drepczące w miejscu a generujące tylko wieczne długi ciągną ligę w dół, bo są zarządzane przez urzedników nie mających pojęcia o zarządzaniu klubami a być może nawet działającymi na ich szkodę wyprowadzając kasę z tych klubów. W tym kontekście Wisła może być nadzieją na naprawę polskiej piłki ligowej.
Pewnie potrwa to lata, ale niech się zacznie.
Miasta powinny dawać pieniądze na infrastrukturę szkoleniową i finansować powszechne szkolenie dzieci i młodzieży. Piłka zawodowa powinna się stać zawodowa w pełnym tego słowa znaczeniu i miec zawodowców również w zarządzaniu i generowaniu pieniędzy a nie tylko ich marnotrawieniu.
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Kluby z Górnego Śląska latami były uzależnione od kasy z kopalń. I teraz są tego efekty. W Zabrzu nadzieją była firma Allianz. Co do tego, że miasta powinny finansować szkolenie dzieci i budować boiska treningowe- zgoda. Ale nie utrzymywać całe kluby. Działacze są wszędzie tacy sami.

W Polsce nie działa prawo i zakazy stadionowe. Brakuje współpracy kibiców np z ochroną. Musi zniknąć źle pojmowana solidarność. To samo występuje u prawników czy lekarzy. Czyli kryjemy swoich. Podobny mechanizm działa na trybunach. Z jednej idiota dymi, z drugiej przychodzi ochrona to awantura.

Już jeden pisał, że od tego są służby. Jakby kibice pilnowali porządku naprawdę, a nie na zasadzie "po mordzie pijanego" to by nie było wielu kłopotów. To tak przy okazji. Widziałem kilka sytuacji, więc wiem. A oświadczenia typu " to nie nasi"... Porażka.
Generał broni
 • 2 / 1
Boras44, nic się nie uporządkuje, następne mordy czekają żeby się nachapać. Jak myślisz, po co Boguś kręci się po korytarzach TS Wisła? Potem wyjdzie ci taka łajza a nie prezes przed kamery TV i powie, "plose państwa, pani plezes mnie osukała, ojojoj jejku jejku". Rodzi się naturalne pytanie, czy komisja licencyjna kieruje się konkretnymi przepisami, czy po uważaniu. Jeżeli po uważaniu, to czy kumplowała się z "miśkiem" czy nie i tak w tym burdellu można pytać bez końca. Tylko właśnie na tym końcu, drużyny z e-klapy odpadają z Armenią, Luksemburgiem i już niedługo z Haiti k.mać!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
kurek
Ja byłem świadkiem jak na Legii na trybunie wschodniej kibolstwo rozwiesiło na barierce jakąś plachtę zasłaniającą widok całemu rzędowi. Jeden facet protestował i został pobity przez kilku bandziorów. Ze stewardów była tylko jedna starsza pani która próbowała interweniować.
Ochrona to są jakieś żarty, bo najprawdopodobniej to jest firma jakichś kumatych którzy zmusili klub do podpisania z nią umowy (jak w Wiśle). Grupka kumatych, najczęściej powiazana z gangusami ma w dpie klub, oni chcą na nim pasożytować.
Te wszystkie strzeliste mowy o miłosci do klubu, to tylko legenda mająca maskować rzeczywiste intencje. Ktoś kiedyś ładnie powiedział że jak słyszy o patriotyzmie to jest pewny że ktoś znowu coś ukradł. To jest chwyt stary jak świat.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Dlatego własnie kluby muszą mieć prywatnych właścicieli którzy zarządzają własnymi pieniędzmi. Wtedy dopilnują żeby "pani prezes" nie ściemniała i żeby kasa się zgadzała.
Generał broni
 • 0 / 0
Boras44, przecież Wisła miała prywatnych właścicieli, tylko działania PZPN-u tolerowały patologię taką samą jak dzisiejsze wydanie licencji. Czy uważasz, że w Polsce czekają dziesiątki biznesmenów aby zainwestować w Wisłę? Potrzeba od zaraz z 80-100 milionów, jak miałbyś takie pieniądze to wydałbyś je nie mając żadnych gwarancji ich odzyskania?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Nie potrzeba dzisiątek biznesmenów, wystarczy jeden i nie musi byc z Polski.
Generał broni
 • 0 / 0
Boras44, myślę, że będzie niezmiernie trudno takiego znaleźć. Sprawy właścicielskie są skomplikowane, potrzebny byłby audyt z prawdziwego zdarzenia, nie wiadomo co prokuratura, co policja a co sądy. To tak łatwo się mówi zainwestuj ale tu trzeba spłacić długi i płacić na bieżąco opłaty. Przecież biznes to nie instytucja charytatywna, pieniążki trzeba też zarabiać a nie tylko tracić.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Zbylu
No to ..uj, zamykamy tą ligę bo się nie opłaca. A do tego jest trudno i zawodnicy się męczą a kibice tracą nerwy. Same minusy.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
i w polskiej lidze spokojnie można kase zarabiać
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Boras- niedawne wydarzenia pokazały co to są tzw firmy ochroniarskie. Emeryt, rencista pracuje. Gdzie taki do chłopów młodych i zdrowych. Nie trzeba kumatych, wystarczy firma pokroju tajfuna. Jakby w ochronie były byczki 2 metrowe i do tego wyszkolone byłby spokój. To kolejny temat czemu jest jak jest.
Boras,
Zamknięcie naszej ligi to niegłupi pomysł. Dogadajmy się wtedy z naszymi sąsiadami i zróbmy jakąś ligę europejską. Polska, Czechy, Węgry, Szwecja, Słowacja, może i Austria lub ktoś bardziej z południa. Po 3-4 najlepsze drużyny z kraju. Prawa telewizyjne bez żadnych pośredników. Konkurencja dla rozgrywek uefa. Na początek mała, owszem ale po pierwszym czy drugim sezonie byłoby już lepiej.
Generał broni
 • 0 / 0
Masz bardzo fajny pomysł, w dodatku kluby e-klapy pozbędą się tego najokrutniejszego rywala, pewnie trybuny się zapełnią a e-klapa będzie rządzić w LM!
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Sezon dograją. Pytanie co dalej. Przypomina mi się Widzew czy GKS Katowice kilkanaście lat temu. Ciągnięcie za uszy, bo zasłużone firmy. I też warto spojrzeć na zaplecze ekstraklasy. Co ciekawe.. Przygotowane na ekstraklasę są GKS Tychy czy Podbeskidzie. Reszta tyle, że ma światła. Może Mielec w rozmachach. Tym bardziej, że od tego sezonu wchodzi przepis, że trzeba grać u siebie.

I zawsze tak było, że kogoś za uszy trzeba wyciągać. Nie chodzi że to firma, która skończy w niższych ligach. zdegradują Wisłę, to Malopolska się wkurzy i nie wybierze Bońka lub kogoś od niego. Polityka.. ŁKS był słaby, to rachu ciachu zdegradowani. Bo Cracovię trzeba było ratować plus Arka zagrożona... Wtedy pod skrzydłami Krauzego.
Generał dywizji
 • 0 / 0
ŁKS był słaby??? na boisku skończyli na 7 miejscu.
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Słaby w sensie, że bez wpływów. Słaby politycznie. Sportowo według mnie jakby wtedy nie byli zdegradowani, to by to teraz byli w ekstraklasie.
Zawsze fajniej wygrać z Wisła niż z Miedzią czy innym Piastem. :) Dla mnie ok, będziemy łoić w lidze lepsze marki :)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Będą lepsze statystyki historyczne.
Jak dobre marki pospadają to nie będzie szans aby poprawić bilans wygranych.
Sami spadną za rok, może lepiej było im dać nowy początek.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Nowy początek czego?
Kłopotów?
Domyślny awatar Generał
 • 1 / 6
Do przewidzenia. I skończcie pier.. że bandyterka rządzi. Rządzą nieodpowiedni ludzie. W Poznaniu np jest patologia. Ale też rozumiem co niektórych tam, że po zeszłym sezonie mieli dośc Rutkowskich. Kibice to nieodłączna częśc widowiska. Ci co się kłócili i myśleli, że ściągną tzw elyty teraz ich nie ma. Jest Osuch??? Nie ma. Bednarz Wisłą zarządza??? Nie, bo jego wojenka doprowadziła, że na R22 było 5 tysięcy ludzi.

Trzeba walczyć z patologiami, eliminować wadliwe elementy. A nie rozpoczynać krucjatę jak Tusk. Bo to kończy się źle. Pamiętam na Legii różne sytuacje za ITI. I co??? Tu nikt nie ma argumentów, tylko pier... jak to czy tamto.. I zaraz wylew jak to w Anglii niby ok. Nie jest ok. Tam są naloty na bary. I wiem że mam rację. Bo czytam w odróżnieniu od wielu tutaj. I nie podawać śmiesznego przykładu Hertha - Darmstadt..

U nas też na meczach Miedź - Nieciecza pewnie bez ochrony by się obyło. We Francji na meczu PSG- Marsylia od lat nie ma kibiców gosci. Czy w Marsylii czy w Paryżu. U nas to jest śladowy kłopot garstki troglodytów. Wystarczy stosować obecne prawo i konsekwentnie realizować zakazy stadionowe. Cała tajemnica.

Do tej pory nikt mi nie odpowiedział . Gdzie jest Osuch, skoro ludzie nie chodzą na mecze bo bandytyzm i chamstwo. Polecam sprawdzić frekwencję tam przed protestem i po. Po proteście bylo max 5 tysięcy jak mieli serię wygranych. Moje drugie pytanie... Czemu w Wiśle nie ma Bednarza, skoro walczył z tymi niedobrymi kibolami??? A był jeszcze Cupiał. Do niektórych nie dociera, że u nas na stadiony chodzi się dla atmosfery, dopingu. A nawet jak parę ku... i chu.. pójdzie to nie ma dramatu.

To jest forma wyżycia się. Wykrzyczy się na meczu, to potem nie awanturuje się w domu, na ulicy i nie szuka zadym. Oczywiście jeden pójdzie na siłkę, pobiegać czy na ring. A drugi potrzebuje meczu. Tak to jest. W Anglii podwyżkami zabrano rozrywkę, to mają zadymy po barach i ulicach. To że jeden czy drugi mowi " byłem w Anglii nikt mnie nie ruszał" to nie znaczy że tak nie jest. O to chodzi że jest. Tylko turysta idzie do hotelu - często bez barw. A normalny kibic dumnie chodzi z szalikiem.

Pirotechnika znów to inna bajka. Obejrzyjcie jakiś mecz Bundesligi czy Serie A to pogadamy. Kary śa wszędzie. Kwestia czy nie są dokuczliwe. I z drugiej... Czy racę są na każdym meczu czy 2-3 razy w sezonie. U nas wystarczy usprawnić 2-3 rzeczy i będziemy wzorem dla Europy. Czemu jak przyjadą z zachodu na nasz mecz ligowy zachwycają sie atmosferą??? Bo u nich siedzą jak w kosciele. Nawet nie.. W kosciele coś się spiewa..
Porucznik
 • 1 / 0
Bandyterka rządzi (nieważne czy pośrednio, czy bezpośrednio) i to są właśnie nieodpowiedni ludzie. Nie zaklinaj rzeczywistości
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Dlaczego w Wiśle nie ma Bednarza? Tu jest opisane, polecam.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/800712/jak-chuligani-wygrali-wojne-o-wisle.

A to jest fragment tekstu:
"Chuligani próbowali wpływać na właściciela klubu. Chcieli, żeby Bogusław Cupiał pozbył się Bednarza. Wysyłali emisariuszy w postaci zasłużonych działaczy, ale to nie zadziałało. Ponadto, wreszcie frekwencja na trybunach zaczęła rosnąć. Od 4 aż do 16 tysięcy w meczu z Ruchem. Właśnie to spotkanie było dla chuliganów jak dzwonek alarmowy: gdy zobaczyli, że zwykli kibice wracają na stadion, że są w stanie go zapełnić bez ich działu, zrozumieli, że to ostatni moment, by uderzyć.

Zbliżał się mecz z Legią, co gwarantowało trybuny wypełnione po brzegi. To była świetna okazja, by zaatakować. I to tam, gdzie nikt się nie spodziewał. W szefa rady nadzorczej Telefoniki (firmę i klub łączy właściciel - Cupiał) - Ryszarda Pilcha i jego rodzinę. Na ścianach szkoły, w której pracowała jego żona, pojawiły się obraźliwe napisy, podobnie na murach należącej do niej restauracji.

- Uderzyli w czuły punkt. Wcześniej Rysiek zapewniał Jacka, żeby się nie przejmował napisami, ale gdy napisy uderzyły w niego i żonę, sam się wystraszył - mówi były pracownik Wisły."
Domyślny awatar Generał
 • 1 / 1
Dobrze pamietam że wtedy Wisła była liderem??? Chyba tak. Wtedy zaczęli zawieszać protest. Do tego finansowo klubu na protesty nie było stać. Żeby nie było.. Strzelanie racami na murawę uważam za szczyt głupoty. Żeby byl protest na meczu z Legią byłoby 15-16 tysięcy. Bo wtedy szło. Przykład Zawiszy pokazuje, że jak przestaje iść i kończy się seria wygranych i nagle kilka spotkań bez 3 pkt frekwencja bez ultrasów leci. Nie tylko ultrasów. Tylko ludzi co nie chcą pogrzebu na trybunach. W ciszy to się w domu mecz ogląda.

Zyzol chu.. wiesz. Odstaw TVN. W Polsce to są szczątkowe kłopoty.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 1
Zyzol
Zobaczymy jak się rozwinie akcja sprzedaży karnetów. Jeśli pobiją rekord Widzewa, to będzie kolejny cios w kibolską mitologię że to własnie kibole zapełniają stadiony, że gdyby nie oni to nikt by nie chodził i że inni chodzą żeby oglądać ich parszywe popisy.
dobrze piszesz Kurek
Domyślny awatar Generał
 • 1 / 0
Boras - zawsze sytuacje zagrożenia mobilizują ludzi. Widzew odbudowuje klub, Wisła gra o życie. A to zasłużony klub z masą kibiców. Jak wszystko w normie karnety to jakieś 30-40%. Może 50... Raz Wisła - jeszcze na starym obiekcie , miała komplet sprzedanych karnetów. Dawno temu. Ale to inne czasy były.

Pewne sytuacje mobilizują ludzi do działania. Cała tajemnica. Zobaczysz, że jak Widzew będzie w ekstraklasie kilka sezonów i będzie w środku tabeli, to sprzedaż karnetów będzie wynosiła jakieś 5-6 tysięcy. Na GKS-ie Katowice też były komplety jak wychodzili z IV ligi.
no raczej. u nas też kibole wiedzą, że kolejny protest nie przejdzie. jak by teraz było w Warszawie jak by kibole się obrazili? stadion szybko by się zapełnił normalnymi ludźmi, jestem tego pewien.
Aczkolwiek zeby nie było - sam byłem świadkiem sytuacji siłowego zastraszania kibiców na KRYTEJ podczas protestu na koniec żywota starego stadionu. To samo było na nowym obiekcie na wschodniej. Tak działał w praktyce brak dopingu w czasie protestu, nie dlatego, że pikniki bez żylety nie dopingują bo wolą popcorn. Sorry, ale jak ktoś mówi, że kibole są niezbędni i tak dalej to po prostu pier**li głupoty, oni są, bo sobie to siłą wywalczają ale nie są mile widziani ani przez działaczy, ani pilkarzy, ani kibiców (poza częścią, głównie w wieku młodzieżowym, którą często rajcuje kult siły (bojówki, podchody międzykibolskie) i stawanie okoniem przeciw prostym regułom społecznym (race).
Piłkarze już nie raz nie dwa pokazali, że ten zorganizowany doping jest im nie dość że zbędny, to często w tej formie jaka jest, zwyczajnie pęta nogi (Real). Nawet Bereś niedawno wspominał, że w premier league najbardziej mu się podoba atmosfera na meczach i że tam jest najlepsza na świecie. i kurcze taka jest prawda, wyobraźcie sobie że jesteście piłkarzem i macie po meczu iść przybijać piątki z agresywnymi Sebiksami często z głebokich marginesów społecznych, którzy Was czasem zastraszą, czasem zasmrodzą stadion czasem pochwalą jak pan chłopa a ogólnie ciągle krzyczą i wydaje im się, że są ponad Wami. no, serio, dla mnie by to była najgorsza część pracy piłkarza. co innego normalni kibice, którzy przychodzą cieszyć się piłką, w celach rozrywkowych a nie jak na religijną ceremonię, również dopingują, ale że tak powiem - pozytywnie, reagują zdrowymi emocjami, nie przyłażą potem sprzedawac liści i tak dalej i tak dalej.
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 1
Kierownik ch.. wiesz. Jakieś kilkanaście lat temu czytałem tekst o tej super Premier League. Roy Keane narzekał, że z boiska słyszy szelest kanapek. Atmosfera w Anglii była mega w lata 90, może na początku XXI wieku. Teraz stadion zapełniają turyści, a normalny kibic trzyma się daleko.

I jeszcze jedno.. Czemu piłkarze między wierszami mówią, że wolą grać przy dopingu??? Kibic płaci i ma prawo wymagać zaangażowania w grę. Jeśli gwiazdeczki grają byle jak, to kibic ma prawo powiedzieć co myśli. A twój komentarz to typowe myślenie pseudo elit. Jestem pewny, że gdyby u nas był protest, to frekwencja byłaby max 10-12 tysięcy. Jestem w stanie założyć się o każdą sumę.

Zastraszanie było. I to była wada tego protestu. Ale bez zorganizowanego dopingu to nie to. Sam znam ludzi, którzy nie chodzili na Legie w czasie protestu. Bo czegoś brakowało. A ty wracaj do tvn-u i koszernej. Racja jest po mojej stronie.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
kierownik
Trend jest jasny i nieubłagany. Bandyterka musi zniknąć ze stadionów. Piłka stała się biznesem a biznes wie co jest dla niego dobre. Dobre są pełne trybuny i dobry wizerunek, bo to pozwala prowadzić pozytywną kampanię marketingową. Kibole są jak palenie węglem, muszą zniknąć. Widocznie niektóre społeczeństwa szybciej dochodzą do konstruktywnych wniosków a inne wolniej, ale u nas to się tez szybko zmienia. Ja nie mam wątpliwości że stadiony i kluby będą wolne od bandytów, bo stoimy przed wyborem, albo chcemy się rozwijać, albo ugrzęznąć w zastoju. Te grupki bandytów mogą być strzepnięte jak pył jeśli będzie taka wola władz państwowych i klubowych.
Ooo Ty nasz guru Ty nasz wodzu tvpis prowadź nas na trybuny, oj Ty nasz kurku jacy my tu wszyscy prości ludzie!!! Nie znający życia i światy a ty jedyny jesteś naj naj naj .....tak tak racja zawsze twoja bo Inn to ciemni są. .....prowadź nas panie kurku :)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
O widzę, że sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie :)

Niech każdy pozostanie przy swoim, mamy prawo do tego.

Nigdzie nie ma tak, że wszyscy myślą tak samo. No może w... a nie, jednak tego przykładu nie podam, bo jeszcze załoga Gi zapuka do drzwi :)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Patologia i ciagniecie na sile za uszy. Co z tego wyjdzie oprocz posmiewiska na caly kraj i nie tylko, zobaczymy ale widac jak na talezu, ze sa rowni i rowniejsi.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
lepiej uratować WIsłę, niż wpuścić do ligi spowrotem jaką Sandencję
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Bez dwóch zdań kluby z renomą, stadionami, kibicami powinny być naszymi rywalami.
Ale też te kluby muszą mieć mądre zarządzanie i stabilny kapitał.
Bez tego cały czas będą balansować na granicy upadku.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Bez dwóch zdań kluby z renomą, stadionami, kibicami powinny być naszymi rywalami.
Ale też te kluby muszą mieć mądre zarządzanie i stabilny kapitał.
Bez tego cały czas będą balansować na granicy upadku.
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Z mniejszymi długami takie kluby jak Widzew, ŁKS czy Ruch od razu zostały zdegradowane ...
Podpułkownik
 • 1 / 0
Co jak co ale ruch za uszy długo wyciągali, ale w końcu uszy się oderwały i ruch zatonął, bez żalu tak na marginesie.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Uważam że wszystkie kluby powinny być traktowane jednakowo. Jak pokazują ostatnie wydarzenia oraz jak mój przedmowca słusznie zauważył Ruch w związku nadal są mocne wpływy Śląska i małopolski. Słowem nad biednymi klubami jak Łks i Polonia nikt się nie litowal a nad Krakowem wszyscy oraz koral robi tam za zbawce pewnie zwietrzyl interes.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
szczególnie ŁKS ktoś w niezrozumiały sposób spuścił z ligi
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
A jak to wygląda w pucharach europejskich?
Jak za przewinienia karane są np Legia a jak Liverpool?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
A jak to wygląda w pucharach europejskich?
Jak za przewinienia karane są np Legia a jak Liverpool?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
A jak to wygląda w pucharach europejskich?
Jak za przewinienia karane są np Legia a jak Liverpool?
Domyślny awatar Generał broni
 • 0 / 1
I tak zagrożenie spadkiem z takim składem.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Pamiętasz jak kluby grały przeciwko nam podkladajac się abyśmy nie zdobyli mistrzostwa? Poczekajmy czy nie będzie większych jaj
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
mają sporo punktów, realnie do utrzymania muszą wygrać ze 3 mecze, więc na 100% sportowo klub sie utrzyma, pytanie co dalej z kasą (czytaj prognozy na przyszły sezon)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Ściepa lub umorzenie długów.
Bo taki zasłużony klub... a może zadłużony.
W tym wypadku brzmi jak synonim.
mnie ciekawi, jak zakończy się wątek obrabowania klubu przez ich KIBICÓW. czy ktoś za to realnie beknie, czy też byli na tyle sprytni, że prokuratura powęszy popatrzy wystąpi z paroma zarzutami do jednego czy 2 słupów (Sarapata) i adios, a sharksy w spokoju będą wyczekiwać kolejnego momentu, żeby wejść po parę baniek?
bo że jak raz się udało to ktoś wątpi, że wyciągną łapę ponownie? będą wyciągać póki ktoś jej nie odrąbie, takie jest moje zdanie :)

a Wisły mi nie żal, ani trochę, zrujnowali i okradli go jej kibice. nie jakiś mityczny wróg pokroju Legii czy żydomasonerii.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
pewnie jak to w polsce, umorzą postępowanie z powodu braku materiałów dowodowych
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zawsze tak było, że winni są jacyś ONI!
Pewnie i tym razem się tak okaże.

Jak nie Żydzi, homoseksualiści to zawsze jakiś winny się znajdzie. O np jakieś zielone ludziki, przyszły i zabrały :)
~Buda5555
 • 0 / 0
No to teraz Lechia mize miec wywalone na ujemne pkt skoro strasza ich za300ty zlotych a skisla za milionowe dlugi nie ma nic . Boniek zrezygnuj bo Ty jestes Grzesio Lato 2
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie, to zły przykład dla innych.
~fffffff45
 • 0 / 0
kabaret!czyli rudy tez zastraszony hahahahahahah
a co na to Widzew Polonia czy Ruch??czuja sie sprawiedliwie?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Wszyscy widzą co się dzieje i na co mogą sobie w przyszłości pozwolić.
Naciagana jak mozna dawac licencje bankrutą
Podpułkownik
 • 1 / 1
kurcze Stary, zerknij do słownika języka polskiego
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Może słownik mu szwankuje ;)
Pociągnęli tą Wisłę za uszy, finansowo i organizacyjnie i tak sa w czarnej dupie a odwiesili im licencje bo ani ekstraklasie ani PZPN nie jest na reke spuszczanie Wisły do b-klasy i dzielenie walkowerow. Jest jeszcze anal + który płaci i wymaga a walkowerow nie beda transmitowac.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zobaczymy jaki ta sprawa będzie miała finał po zakończeniu sezonu.
Parę opcji do domysłów odejdzie.
Może być emocji co nie miara :)
gdyby restrykcyjna UEFA o tym decydowała to z chwilą wejścia Meresińskiego do Wisły już by wyleciała z hukiem. Nie mówiąc o Miśkach...
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Żyjesz w dzisiejszym świecie i nich.uja nic nie widzisz.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Każdy ma prawo aby wyciągnąć własne wnioski z tej przedziwnej sytuacji.
To było pewne.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
i dobrze się stało, wiesz dlaczego? bo nawet jak pograją do lata, to jest szansa, że iluś tam wierzycieli otrzyma swoje pieniądze
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Właśnie, trzeba minimalizować grono pokrzywdzonych.
~Ad
 • 0 / 0
Co to za kpiny?
Wyjaśnijcie mi to proszę.
Wiśle brakowało na już 12 baniek i te 12 baniek miał DAĆ jej inwestor w zamian za akcję. Teraz kilku gości POŻYCZYŁO 4 bańki, więc na mój gust spłacili częśc jednego długu innym.
I to rozwiązało problem.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Do czasu znalezienia inwestora. Jeśli drugi dług ma termin spłaty załóżmy dwa lata, no to chyba logiczne, że przez kolejne dwa lata mogą spokojnie działać. Nie wiem co Cię oburza?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Temat wydaje się o wiele bardziej złożony, to co na razie jest robione to kosmetyka, zobaczymy ile da pudrowanie noska...
Mi to wygląda na kontrolowany spadek do pierwszej ligi. Żeby nie od razu do b-klasy, to jeszcze trochę poudajemy, że wszystko jest ok.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Tu nic nie jest ok.
To książkowy przykład jak nie prowadzić klubu.
Raz jeszcze apeluję do Redakcji, zmieńcie, proszę, to zdjęcie. Człowiek pisze sobie z ludźmi, ale przez to zdjęcie przebrnąć, niestety, musi...
nic tak nie męczy jak krakowskie karkonosze
i podobne im szczere twarze
Dokładnie, niedobrze się robi...
Dzidzius a to ze krakowiak to jakis gorszy człowiek czy jak?? Pokaż nam swoją mordę i daj ocenić tez ??
Krystian
A ty skąd żeś się urwał z jakiejś innej planety że nie łapiesz idei?
Pułkownik
 • 0 / 0
Popieram apel.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
@krystianK
Ja w kwestii formalnej.
Krakowiak to taniec!
Krakowian to forma poprawna.

W czasie wojny naziści i czerwoni wybili nam inteligencje. Większość jaka pozostała to ludzie prości, którzy wnieśli do języka polskiego swoje naleciałości.
Dlatego dziś mamy Warszawiaka.
Warszawianin brzmi bardziej wzniośle.
Kapitan
 • 2 / 0
Jesli Wisla nie znajdzie inwestora z prawdziwego zdarzenia, to wszystkie te dzialania wokol niej okaza sie tylko przedluzaniem agonii. Na razie ciagle sa w czarnej...
W czarnej to byli przez chwilę, w mediach, teraz są co najwyżej w szarej... rzeczywistości polskiej ekstraklasy, czyli w zasadzie tam, gdzie cała reszta ligi... Taka agonia, o której piszesz, u nas może długo trwać i rzadko kończy się zgonem.
Dokładnie. Wszystko będzie przypudrowane przed startem ligi. Ten sam syf, ta sama patologia.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
może tak może nie, zobacz że mają te 40mln długów, może 30, dostali 4mln od 3 gości, dostali 3mln od Jagielloni, dostaną kilka od NC+, od lata większa kasa od NC+, robią jakies inne zrzuty i dostają dofinansowania od kibiców. nagle może okazać się, że dług się spłaca w iluś tam procentach, reszta wierzycieli widzi, że klub jest wiarygodny i idą na ugody (czytaj przesunięcie spłaty), jednocześnie środowisko dalej im pomaga tu 50 tam 300tys i się okaże, że z przychodami na poziomie 25mln i nawet jeszcze długiem na karku mają i tak porównywalne pieniądze z Miedzia czy nowymi beniaminkami. Klub jest w lidze, ludzie odzyskują kase i wszyscy zadowoleni.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
@lesiu89
Bardzo słuszna logika. Jest to jedna z koncepcji, która może się wydarzyć. Jeżeli któryś z trybów pęknie to plan się posypie.
Ale to wszystko stąpanie po cienkim lodzie.
No coz, w koncu wg Stanowskiego to najlepszy i najbardziej zasluzony polski klub w 21 wieku co w ostatnich tygodniach wielorkrotnie podkreslal. Nie ma sie co obrazac w sumie, nikt nie mowil ze Stano to urodzony matematyk ;)
Generał dywizji
 • 0 / 0
stanowski i kołtoń rywalizują o to kto jest większym wazeliniarzem.
No, nieźle bredzi o tej wiśle.
Sierżant
 • 0 / 0
Leśny działa w Wiśle to jego piesek pisze opłacone artykuły...
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Mają jakiś dziwny układ, kto na nim bardziej zyskuje?
I moje pytanie, skąd Boniek wiedział 4 dni temu jaką dziś podejmie decyzję "niezależna" komisja? Uj z taką ligą będzie.
Może przechodził przypadkiem z tragarzami... Cyrk, Panie, cyrk...
Generał dywizji
 • 3 / 0
Bo Taka ona "niezależna".
Nie wiem czemu ale szanuje rudego Prezesa. On Chyba mimo wszytko robi robote polskiej pilce. Jak go porownam do tych betonow przed nim...
Kierownik przykro mi, on rzeczywiście ma lepsze garnitury i pachnie lepszą wodą kolońską, reszta to ten sam syf i do tego ten skrajny narcyzm.
O tak, narcyz do potęgi n-tej. Ten sam beton co Lato i Kręcina.
@sportowaWarszawa
Tylko co w przypadku gdy za n podstawisz -1 000 000 000 000?
To wyjdzie 1/1 000 000 000 000 narcyzmu.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Świrek ma rację. Boniek bardzo kocha polską piłkę, bo on sam siebie uważa za sedno polskiej piłki. Ale w zestawieniu z poprzednikiem.... na pewno wypada lepiej.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Wypada lepiej bo jest wykształcony, zna się na tym co robi, dobrze zarządza, jest osobą bogatą itd
Ale czy to że wypada lepiej od poprzedników załatwia sprawę?
Nie mnie oceniać.
Efekty działań Pana Bońka niech będą jego laurką pracy...
Ok, zasłużony klub. Ake jsk widać są równi i równiejsi.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Być zasłużonym to jedno ale pozwalać na patologie ze względu na zasługi to następna patologia.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 4
Ja na tą historię patrzę inaczej. To może być pozytywny i pouczający przykład oczyszczenia klubu z bandyckiej patologii. Tylko nie można tego potraktować jako przypadku odosobnionego a pójść za ciosem i zaintersować się sytuacją w innych klubach.
Im więcej klubów bez tego raka, tym lepsza bedzie liga a o to chyba nam chodzi.
Ale kto ma się zająć tym problemem. Ws tacy odtrąbią sukces w sprawie pomocy Wiśle i temat ucichnie. PZPN Lesny6i cała reszta będą bohaterami. Prawdziwe problemy są trudne i nie medialne
Dlatego będzie jak jest.
Tak czytam te Twoje wpisy pełne samouwielbienia i pogardy do innych i się zastanawiam skąd Ty jesteś?
Jaka zmiana? Tam cały czas większość ma TS gdzie większość mają bandyci, zwinęli kilkadziesiąt milionów, zrobili szum z królem Kambodży, przestawili dwa nazwiska i jadą dalej.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 3
świrekwampirek
Mogę Ci jedynie doradzić żebyś nie czytał. Mniej pytań będzie Cię dręczyć.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 3
"Prawdziwe problemy są trudne i nie medialne"
Owszem są bardzo medialne, co udowodnił Jadczak. I trzeba kontynuować.
Generał dywizji
 • 2 / 0
@Boras
Ale ty jesteś naiwny przecież w wiśle nic się nie zmieniło. Sharksi są tam gdzie byli i mają ubaw z całej tej szopki.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 1
1313
Zobaczymy. Sam jestem ciekawy jak to się skończy. ja mam nadzieję że ich oderwą od koryta a może nawet wywalą z trybun (tą najbardziej zajadłą czść) a stadion się zapełni prawdziwymi kibicami. I w ten sposób padnie kolejny mit że bez bandytów stadiony bedą puste. Ja myślę wręcz odwrotnie, że będą się zapełniać. A jeśli przy okazji walki z mowa nienawiści wypleni się ten plugawy język z trybun, to już w ogóle będzie dobrze.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Ale naprawdę wierzysz ze ich wywalą??? Przecież przez ostatnie lata Sharksi byli przez wszystkich bronieni. Poza tym poczytaj wypowiedzi kibiców wisły to nie Sharksi źli tylko Sarapta i ten drugi cwaniak.
Podpułkownik
 • 3 / 2
tam jeszcze Hartling wjedzie z pozwem z szwedzkiego sądu :)
Generał dywizji
 • 2 / 1
No zobaczymy co powie Sąd 29 kiedy ma rozstrzygnąć kto jest właścicielem wisły jak wyjdzie że tamci to będą jaja.
Podpułkownik
 • 2 / 0
z tego co krążyło w sieci to na tej umowie było, że każdy spór rozstrzyga sąd szwedzki to ja nie wiem czy jak nasz uzna, że Hartling nie jest właścielem czy to kończy spór ;) Mogą być jajca
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
1313
Ja mam taka nadzieję. A to że wywalą kiboli ze stadionów, to jestem przekonany. Tylko nie wiem kiedy. Jeśli polska liga ma stać się lepsza, a kluby mocniejsze to muszą być uwolnione od tego balastu.
Biznes wie czego potrzebuje, tylko politycy muszą przestać romansować z tą bandą.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
kowal
Tylko że umowa przestała być ważna, bo tamci się nie wywiązali z płatności. A więc umowa przestała istnieć.
"To może być pozytywny i pouczający przykład oczyszczenia klubu z bandyckiej patologii. "

To jest pozytyw w tej całej sytuacji. Bandycka Wisła w Ekstraklasie czy w 4 lidze to wszystko jedno. Podobnie jak w przypadku innych klubów. Coś musi się zmienić.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Musi być ogólna wola aby coś zmienić.. Nie może być przyzwolenia na takie patologie.
Stało się to co stało. Pożyczka 4 mln rozwiązała problem? Dlaczego cisza jest w tej sprawie?
Cyrk !
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Na kółkach!
Starszy kapral
 • 0 / 1
przecież oni nie dostali nawet ujemnych punktów ta komisja to tak naprawdę ?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zmieścili się w czasie, więc wszystko ok.
To tak trochę kpina z reguł, zobaczymy jaki koniec będzie tej historii.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 4 / 0
Widać że dla PZPN są równi i równiejsi. Co taki ŁKS ma powiedzieć który za ponad połowę mniejsze zaległości został bez żadnego ALE zdegradowny? Jeśli karamy to wszystkich winnych a nie jak komu pasuje.
Pomyślałem o tym samym. ŁKS nie miał jednak takiego wsparcia... Hasło na dziś: równi i równiejsi...
Wtedy to był inny PZPN. Ten nie jest absolutnie święty ale jednak to nie aż taki beton jak wtedy.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
połowę? WIsła ma 30-40 oni mieli 7...
Domyślny awatar Porucznik
 • 4 / 2
Sytuacja podobna jak w ZSRR z Brezniewem, tylko tam partia pomalowala trupa, wystawiła na widok publiczny i udawała że wszystko jest w porządku a sekretarz ma się dobrze a w tym przypadku komisja licencyjna i PZPN. W czerwcu Wisła spadnie z ligi chyba że do ratowania klubu przyłącz się kolegium sędziowskie, a dług nie będzie rósł.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 0
Tu taka patologia a czepiają się trenera, który ma swoje zdanie na temat dyscypliny.
patrząc tak bardziej z dyskansu - Wszyscy się wściekają, bo Legia od wielu lat zdominowała lige pod względem tytułów i pucharów (LM!). więc mamy notorycznego mistrza, który... nie chce brać udziału w polskim piłkarskim bagienku. omija szerokim łukiem układowych dziennikarzy, podejrzewam, że w strukturach Miodek też nie tańczy jak mu zagrają a forsuje swoje rozwiązania i to jak widać po rozdziale środków, coraz skuteczniej.
Obstawiam, że taki wieczny mistrz jest kulą u nogi dla mediów i działaczy, więc i ostrzał w naszą stronę jest ciągły. ale kurcze przecież to tylko dobrze świadczy o Legii, o jej wielkości - mi takie coś się nawet podoba, choć trochę wygląda na syndrom oblężonej twierdzy ale trudno ;-)
Generał dywizji
 • 7 / 1
TO JEST QURWA SKANDAL
Wisła w grudniu miała 12,2mln zaległości, które musiały być spłacone aby odwiesić licencję. W styczniu doszło kolejne 1,2mln. Wisła skołowała 4mln, które pożyczyła, czyli kolejny dług plus za Imaza i Kostala dostanie niecałe 2mln. W międzyczasie Wisła wzięła pożyczkę, czyli kolejny dług aby spłacić na szybko 2 zawodników.
Podsumujmy Wisła łącznie miała/ma prawie 14mln długów, które MUSIAŁA spłacić aby mieć licencję nie spłaciła nawet 50%, a licencja wróciła.
Syf,kabaret i to żałosny i wspieranie patologii.
Brawo ponoć niezależna KL.
Hurra, patologia górą!
Można się bawić dalej, bo przecież piekła nie ma...
Jeżeli jest to prawdziwa walka z patologią to jestem za. Tylko coś cicho siedzą Sharksi...
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Albo mają w tym interes albo są tak umoczeni (bardziej niż nam się wydaje), że...
Ta komisja to komedia. Najpierw zawieszenie licencji na podstawie argumentów z d..., zamiast tych prawdziwych, przypominają się czasy Al Capone, którego wsadzili do więzienia za niepłacenie podatków. Teraz odwieszenie, bo znaleźli 4 mln z przynajmniej 40 albo i 60, które są potrzebne.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Coś w tym jest.
Zobaczymy co będzie znowu gdy trzeba będzie zapłacić pensje.
Kasa z 4 mln pożyczki się skończy.
I co wtedy?
Odzyskanie licencji na podstawie 4 mln pożyczki klubu który nie ma żadnych własnych środków, długów bieżących 40 mln a wszystkich 80 mln, nie płaci za stadion a w zarządzie nadal siedzą ci sami bandyci jest ostateczną kompromitacją całej tej ekstraklasy.
~PRETOR
 • 2 / 0
Hehehe ale Błaszczu wrócił i już jest ok.
A na dodatek fatalnym przekazem, bo przecież nadal można wszystko, gdyż kary REALNE nie istnieją, tylko grożenie paluszkiem. Masz rację, to kompromitacja...
Generał dywizji
 • 6 / 0
To jest wręcz korupcja w wykonaniu PZPN, nie żebym życzył Wiśle spadku do 4 ligi bo takie kluby są potrzebne eklapie,a Boniek to moralne dno,czy to nie mafia?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
zobaczymy co będzie, jak tam nie neguje tej decyzji, z jednego powodu wole mecze Legia WIsła niż Termalica Legia.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zdecydowanie lepiej dla naszej ligi gdy będą mecze Legii z Wisłą czy Lecha z Wisłą niż jakieś sztuczne twory.
Ale jednak musi się coś zmienić aby takie patologie nie miały miejsca.
~asdf
 • 0 / 0
dobrze ze pisza o waznych wydazeniach. nie mam nic przeciwko. nie chcesz czytac to nie wchodz w newsa.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Nasza wolność na tym właśnie polega. Nikt nikogo nie zmusza.
Redakcjo, a co tam słychać u Amikorza? No i może jakiś komentarz o wzmocnienach Białegostoku?
Czekam na Górnik-news i Cracovia- info. Przecież to dla nas istotne!
Sportowa, pozdrawiam i podobnie jak Ty czekam na wieści, czuwaj;-)
Oj SW ale tam nie ma ich ukochanego Bogusia, teraz to będzie serce rozdarte w Redakcji LN jak Legia będzie grała z Wisłą;) Malarz to chyba tydzień przed będzie latał w koszulce z upadłą gwiazdą:)
Podpułkownik
 • 0 / 2
W Górniku po tej decyzji obsrane gacie mają bo liczyli, że Wisła bedzie zdegradowana :)
Ależ to będą derby :D
Bratobójczy pojedynek obecnego i poprzedniego prezesa Legii! Niech wygra lepszy! ;)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
a co nas to obchodzi?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Ja mogę sobie wyobrazić używanie prasy przed tym meczem.
Wszystko ok., ale czy musieliście wrzucać zdjęcie tych... hmmm... kibiców? Na tych z Krakowa to już naprawdę nie mogę patrzeć, a Wy, Redakcjo, wyselekcjonowaliście chyba jedno z najgorszych, jakie dało się umieścić. Istna galeria dzieł sztuki...
Pułkownik
 • 2 / 1
Ja bym usunął to całe info.
W sumie może i racja. I tak każdy portal o tym pieje, po co u nas?
Pułkownik
 • 1 / 1
Ale tym razem Redakcja nas nie posłucha, niestety.
Po to żeby wyrazić swoje zdanie. Jednak trochę komentarzy tu jest. Z drugiej strony my Legioniści powinniśmy mieć szerokie horyzonty.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Kto nie chce niech nie czyta.
Pułkownik
 • 0 / 0
TLW, ale żeby aż tak szerokie ;-)
Pułkownik
 • 0 / 0
DaroK, jak wspaniale, że można jeszcze wybrać :-)
Ekstraklasa to nie aż takie szerokie ;) Jakby tu się pojawiły informacje na temat Torpedo Kutaisi to wtedy tak ;)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Klikamy, czytamy, komentujemy.
To znaczy że sprawa nie jest nam obojętna.
Lepiej grać z Wisłą niż innymi wymyslami typu nieciecze sandecje itp
Generał broni
 • 0 / 2
Ale o tym można poczytać na stronach PZPN jesli kogoś ciekawi.
Domyślny awatar Kapral
 • 1 / 0
Zgadzam się ;)
Taki "swój wróg" ;)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
No ale to jakby nie było info z patologicznej sytuacji w naszej lidze.
Czekamy na mecz z nimi, więc warto wiedzieć jak się sprawy mają.
~Wiaczeslaw Borubar
 • 0 / 3
Dla mnie klub zupełnie obojętny. Ale kogo to interesuje? Zróbcie cotygodniowke z raportem z ligi a nie wrzucacie info nie o Legii. Jakość nie ilość.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Jednak jakby nie było, to nasz bezpośredni rywal, więc cześć z nas interesuje informacją na ich temat.
Starszy sierżant
 • 5 / 2
No i bardzo dobrze, ja się cieszę. Wolę aby Legia grała min. z Wisłą i Lechem, aniżeli z podrzędnymi klubikami. A to, że Leśny im pomógł świadczy tylko i wyłącznie o jego zdrowym podejściu do tematu, którego niektórym z nas bardzo brakuje. Pokonajmy ich na boisku, a nie dzięki decyzjom urzędników. Tak, wiem, sami są winni tego bagna, w które wleźli i chyba ta sytuacja nauczyła ich trochę pokory do świata bo mam wrażenie, że od dłuższego czasu żyli jeszcze w epoce Cupiała. Żeby nie było nieporozumień, nie, nie jestem wiślakiem.
Generał broni
 • 5 / 6
Widzę, że redakcja uległa wszechobecnej modzie pisania o Alaledze Kraków i jej kretyńskich perypetiach, takie pytanie- kogo to obchodzi?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Czytamy, komentujemy...
Nie o to chodzi?
Czyli za ten cały cyrk nawet ujemnych punktów nie dostaą?
Równi i równiejsi, dobre lobby... A z tego wszystkiego przekaz będzie taki: "Grozimy, wyrzucimy was, zdegradujemy, koniec z bandytyzmem i rządami kiboli, etc., etc.". I nagle: "No, ok., już dobrze, jakoś to będzie, grajcie dalej, wszystko w porządku". Zatem nadal cyrk będzie trwał, bo jakie tu konsekwencje? Tylko w mediach zaistnieli i koniec. Czysta Wisła... tfu!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
teoretycznie mogą nie dostać, bo i w terminach w których składano papiery było wszystko ok
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Hipotetycznie dzieje się źle a praktycznie wszystko w ramach prawa bo wyrobili się za 5 dwunasta...
~Zawiadowca
 • 0 / 0
Po prostu, gdybys planowal wyjazd na mecz.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Do czego ten komentarz?
~Lazienkowska3
 • 9 / 4
Przepraszam wszystkich ale jestem zdezorientowany. Czy to jest Legia.net, czy Wisła.net? A może Leśny.net? Niech ktoś podrzuci info po co nam wiadomości z Wisły?
Jakieś małe info, powiedzmy, że rozumiem, ale jeszcze to zdjęcie... masakra.
Pozdrawiam
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Oj tam, nie czytajcie, proste.