Piłki/Piłka

WLM U-13: Polonia - Legia 1:2 (1:1) - Kontrowersyjna wygrana

01.09.2012 15:15

(akt. 21.12.2018 15:22)

Piłkarze Legii Warszawa z rocznika 2000, pokonali 2:1 Polonię Warszawa. Spotkanie odbyło się na bocznym boisku przy ul. Konwiktorskiej i dostarczyło wielu emocji. Mecz zainaugurował rozgrywki Warszawskiej Ligi Młodzików w sezonie 2012/2013. Potyczka dobrze rozpoczęła się dla Czarnych Koszul, które objęły prowadzenie w 2. minucie po strzale z rzutu wolnego Piotra Żuka. Legioniści wyrównali dziesięć minut później po trafieniu Mikołaja Neumana. Ekipa z Łazienkowskiej zapewniła sobie zwycięstwo w ostatniej minucie spotkania po wykorzystaniu rzutu karnego.
Na wstępie, warto przypomnieć, że dzieciaki grały na skróconym boisku oraz za przewinienia dostawały kary czasowe - 120 sekund, 5 minut lub czerwoną kartkę, która tak jak w rozgrywkach seniorskich, zmuszała do opuszczenia boiska. Mecz trwał 2x30 minut, a zawodnicy pomiędzy połówkami mieli 10 minut przerwy. Drużyny grały w dziewięcioosobowych składach, a do protokołu meczowego mogło być wpisanych 18 zawodników. Młodziki strzelały na bramkę o wymiarach 5x2 m. U-13 to kategoria dzieci urodzonych w 2000 roku, ale w ekipie mogą występować też chłopcy z roczników 01' oraz 02'. Zmiany są hokejowe.

Minimalnym faworytem byli piłkarze Młodych Wilków. Poloniści od początku ruszyli jednak do ataku i szybko wywalczyli rzut wolny pod naszym polem karnym. Do piłki podszedł Piotr Żuk, celnie uderzył na bramkę, w której nie popisał się kapitan legionistów, Filip Białoruski. W ten sposób gospodarze objęli prowadzenie. Kilka chwil później znakomitą okazję miał Mariusz Zalewski, który przelobował naszego golkipera, ale futbolówka na szczęście nie wpadła do siatki. W 12. minucie stan meczu wyrównał Mikołaj Neuman. Napastnik Legii wykorzystał znakomite podanie Pascala Fischera. Kolejne minuty przypominały prawdziwą wymianę ciosów. Lekką przewagę wypracowali legioniści, którzy często zagrażali bramce Jakuba Knuta. Najbliżej drugiej bramki dla Legii był Piotr Goljasz - otrzymał niezłą piłkę od Neumana, ale uderzył ponad bramką.

Pierwsza połowa nie była zbyt emocjonująca, ale drugie 30 minut stało na znacznie lepszym poziomie i obfitowało w kontrowersyjne sytuacje. Dobre spotkanie rozgrywał Neuman, strzelec bramki dla Legii. Zawodnik z numerem dziewiątym myślał na boisku, gał z głową, dobrze czuł sie w grze kombinacyjnej, udanie wychodził na pozycje.

W 38. minucie wspomniany Neuman był bliski drugiej bramki. Kapitalnym podaniem w środek pola karnego popisał się Paweł Barzyc, ale do szczęścia zabrakło kilku centymetrów. Pięć minut później, do siatki po rzucie rożnym powinien trafić poprzednio podający, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. Dziesięć minut przed końcem spotkania, piłka po kolejnym kornerze, przetoczyła się wzdłuż linii bramkowej Czarnych Koszul, ale niestety jej nie przekroczyła. Znacznie pewniej w drugiej części gry prezentował się golkiper Legii Białoruski, który dobrze wyłapał mocne uderzenie z rzutu wolnego Piotra Szydłowskiego.

Gdy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, piłkę w polu karnym złapał jeden z zawodników Polonii. Chłopak myślał, że piłka wyszła za linię końcową i wziął futbolówkę w dłonie chcąc podać ją bramkarzowi. Tak przynajmniej się tłumaczył, ale arbiter pozostał niewzruszony i podyktował rzut karny w 60. minucie. Do jedenastki podszedł Goljasz i pewnym uderzeniem w prawy róg bramki pokonał Knuta.

Tym sposobem legioniści wygrali pierwszy mecz w sezonie. - Jeżeli mam być szczery, to wydawało mi się, że zawodnik Polonii złapał futbolówkę za linią. Szkoda, że wygraliśmy w takich, a nie innych okolicznościach, ale muszę cieszyć się z wygranej nad Czarnymi Koszulami. Wszystko wyglądało lepiej niż w sparingach. Muszę podziękować chłopakom bo włożyli dziś mnóstwo serca w grę - stwierdził po spotkaniu szkoleniowiec Młodych Wilków, Piotr Kobierecki

W drugiej kolejce legioniści zmierzą się na wyjeździe z Naprzodem Brwinów. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 sierpnia o godzinie 17.00. Po dzisiejszym meczu legioniści niesamowicie cieszyli się w szatni długo śpiewając i fetując wygraną nad odwiecznym rywalem, który był bardzo zdegustowany stratą punktów.

Polonia - Legia 1:2 (1:1) WLM U-13
Żuk 2' - Neuman 12', Goljasz 60' (k.)

Polonia (skład wyjściowy): Knut - Wiśniewski, Kaczorowski, Żuk, Szydłowski, Chylak, Zalewski, Sczutowski, Aneyaw.

Legia (skład wyjściowy): Białoruski - Cichocki, Zaborowski, N. Zawistowski, Borychowski, Struzik, Barzyc, M. Zawistowski, Neuman.