Wózek dla kibica - pomóżmy Przemkowi. Medal na licytacji (akt.)

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

10-07-2020 / 15:10

(akt. 10-07-2020 / 15:28)

Przemek ma 39 lat, jest oddanym i wiernym kibicem Legii. Postacią, która zawsze jest pozytywnie nastawiona do otoczenia, która woli skupiać się na pozytywach, niż się zamartwiać. Zawsze kulturalny i wspierający innych, pomagający kolegom i koleżankom. Dziś potrzebuje naszej pomocy!

Przemek od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Pokonał nowotwór, skończył Zarządzanie i Marketing na Wojskowej Akademii Technicznej. Nie był w pełni sprawny ruchowo, a jednak odbywał staże w renomowanych firmach, pracował i zarabiał. To wszystko łączył z pasją jaką była, jest i zawsze będzie Legia. Chodził na Żyletę, jeździł na wyjazdy – było ich ponad sto. Razem z kibicami z grupy „Niepełnosprawni Fanatycy” pokonywał kolejne bariery – bywał na meczach w europejskich pucharach, ale też chodził do teatru czy na koncerty.

Niestety pod koniec 2016 roku jego stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, z dnia na dzień przestał chodzić. Zapalenia rdzenia kręgowego doprowadziło do jego uszkodzenia. Przeszedł długą rehabilitację, szereg zabiegów – nie poddał się. Było lepiej. Niestety mnożyły się koszty. Przemek potrzebował wsparcia i je otrzymał. Dzięki pomocy m.in. środowisk kibicowskich, Przemek zebrał pieniądze na ponad rok rehabilitacji. Stan zdrowia się poprawił, ale dziś wyjście z domu jest praktycznie niemożliwe. Pomóc w funkcjonowaniu może elektryczny wózek. Dzięki niemu Przemek będzie bardziej samodzielny, będzie mógł pojechać do sklepu czy udać się na romantyczny spacer ze swoją narzeczoną Ewą. Wózkiem mógłby też przyjechać na Łazienkowską na mecz Legii.

Przemek o to wszystko walczy, jest urodzonym fajterem. Jego ulubionym mottem jest to, wygłoszone niegdyś przez Marszałka Piłsudskiego – Być zwyciężonym i nie ulec, oto jest zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska. Pomóżmy mu w kolejnej walce, pomóżmy w powrocie do samodzielnego funkcjonowania, uzbierajmy środki na wózek elektryczny dla Przemka. Koszty zakupu wózka to 15 tys. zł.

Wózek na jaki zbieramy można obejrzeć na poniższym materiale wideo. Zbiórka jest prowadzona w tym miejscu!  Jak na razie uzbierano połowę potrzebnej kwoty.

Dodatkowo były kierownik drużyny Legii, Bogusław Łobacz przekazał na licytację swoją najcenniejszą pamiątkę - medal od kibiców za Mistrzostwo Polski z 1993 roku. Licytacja trwa na Twitterze i odbywa się poprzez zamieszczane komentarze - kliknij tutaj.

 

Komentarze (13)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Znam Przemka z podwórka. Od małego piłkę kopaliśmy. Skromny, przyzwoity człowiek. Który L ma w sercu od ZAWSZE. Fajter jak kolega " Serwus" napisał i jest w artykule. Najważniejsze jednak jest to, że jest skromnym, PRZYZWOITY człowiekiem. Który pomimo tego, że los nie był dla niego łaskawy, zawsze jak mógł to każdemu pomógł, choćby dobrym słowem i pozytywnym myśleniem. Ja wpłaciłem i warto Przemkowi pomóc, bo to BARDZO PRZYZWOITA OSOBA!!! Warto być PRZYZWOITYM, chociaż nie zawsze się to opłaca, opłaca się być nie przyzwoitym ale nie warto. Każdy kto może 5, 10 , 20 ,30 zł niech wpłaci...... Każda złotówka ma znaczenie!!!!!
Generał brygady
 • 2 / 0
Akcja świetna i bardzo ważna! I myślę, że fanie by było o niej powiedzieć coś piłkarzom przed meczem, aby jeszcze szczególniej się postarali dla swojego wiernego Kibica.
Major
 • 1 / 0
Piłkarze gdyby chcieli to anonimowo wpłaciliby po 500,00 zł i by było po temacie.
Generał brygady
 • 1 / 0
To swoją drogą. Ale myślę, że fajnym wsparciem byłoby też zamanifestowanie jedności z Kibicem, swoją grą, zaangażowaniem.
~Staffior
 • 0 / 1
przestańcie gadać państwo, kary coś tam.
wpłaćcie i tyle

swoje dołożyłem
Podporucznik
 • 1 / 0
Zamiast na kary klub mógłby pomagać naszym chorym kibicom, kwoty ,które płaci Legia za wybryki starczyly by na pomoc naszym braciom , pomyślmy ile pieniędzy poszło na opłatę kar!!
Major
 • 3 / 0
Lukas81,
Lata temu napisałem na tym forum odnośnie pirotechniki, że kary finansowe owszem mogłyby być (jeśli już pirotechnika nie może być legalna), ale żeby szły właśnie na takie cele, a nie w karman PZPN-u.
Podporucznik
 • 0 / 0
Tak bardzo dobry pomysł
~mietek
 • 0 / 0
Na kibiców na pewno PZPN nic nie da, ale pieniądze z kar na leczenie sportowców, czemu nie?
Major
 • 1 / 0
mietek,
A czemu na kibiców ma nie dać? Czym byłby PZPN lub wszelkie kluby piłkarskie bez kibiców? Kto napędza sponsorów jak nie kibice? Gdyby nie piłkarscy fani to całe to środowisko byłoby w tym samym miejscu, w którym jest polski speedrower albo curling.
Pułkownik
 • 4 / 0
Owszem to piekna akcja.
Ale w krajach rozwinietych nie do pomyslenia Dlaczego kibice zbieraja kase na wozek a nie kupi mu go panstwo
Kandydaci na prezydenta ministra szefa itd walcza o stolki a chlopakowi pomagaja ludzie

Wstyd komus nawet o tym powiedziec
~Kuba Marciński
 • 4 / 0
Serwus

Miałem przyjemność poznać Przemka osobiście.
Jeśli komuś warto pomagać to jemu na pewno tak. Fighter. Legionista. Warszawiak. Walczy ze swoją niepełnosprawnością jak tygrys, Wielu z nas by się poddało. Przemek walczy dalej. Wspaniała postawa choć on pewno by wam powiedział że to nic wielkiego. Just doing my job. Tyle w temacie.
100 % racji. Pomimo, że los nie był łaskawy dla Przemka. Przemek to Fajter, któremu nie jeden z Nas mógłby " buty czyścić", bo wielu by życia w takiej postaci nie "dźwigało". BARDZO POZYTYWNA i PRZYZWOITA OSOBOWOŚĆ.... I KIBIC (L) OD MAŁEGO.