News: Hokej: Legia znika z hokejowej mapy Polski

Wygrana w Sosnowcu z SMS-em II 5:0

12.10.2013 22:47

(akt. 04.01.2019 13:18)

Hokeiści Legii rozegrali w sobotę dopiero trzeci mecz w tym sezonie, choć za nami już 7. kolejka. Legioniści pokonali na Stadionie Zimowym w Sosnowcu graczy SMS-u II 5:0. Przewaga legionistów była widoczna od pierwszej minuty. Na bramkę trzeba było poczekać do dziesiątej minuty - wtedy Tomasz Pawłowski wykorzystał zagranie Wojciecha Wróblewskiego i napoczął rywala. Już cztery minuty później stan meczu na 2:0 podwyższył Grzegorz Rostkowski - tym razem w rolę asystującego wcielił się Jakub Kubicki. Gospodarze grali ambitnie, ale legioniści nie pozwalali im na wiele. Wynikiem 2:0 dla naszego zespołu zakończyła się pierwsza część gry.

Druga tercja nie przyniosła zmiany obrazu gry, na tafli dalej rządzili legioniści, którzy byli zespołem dojrzalszym i skuteczniejszym. W 27. minucie Patryk Wąsiński wykorzystał podanie od Tomasza Pawłowskiego i zrobiło się 3:0. Po chwili kolejną bramkę zdobył Mateusz Białek po zagraniu Krzysztofa Zborowskiego. W trzeciej tercji wynik spotkania na 5:0 ustalił Patryk Wąsiński posyłając krążek do bramki po akcji Grzegorza Rostkowskiego z Karolem Wąsińskim.

Było to pierwsze zwycięstwo legionistów w tym sezonie. Legioniści z trzema puntami zajmują siódmą lokatę w tabeli I ligi.

SMS II Sosnowiec - Legia Warszawa 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Bramki: Pawłowski (Wróblewski 09:14), Rostkowski (Kubicki 13:59), P. Wąsiński ( Pawłowski 26:42), Białek (Zborowski 29:25), P. Wąsiński (Rostkowski - K. Wąsiński 45:13)