Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

12.07.2024 10:50

(akt. 15.07.2024 16:50)

Legia Warszawa wygrała 2:1 z Widzewem (9. klub minionych rozgrywek Ekstraklasy) w siódmym i zarazem ostatnim sparingu przed startem sezonu 2024/2025. Łodzianie objęli prowadzenie, ale stołeczny zespół odwrócił losy rywalizacji w drugiej tercji, za sprawą Marca Guala i Steve’a Kapudiego. Spotkanie towarzyskie zostało rozegrane w formacie 3x45 minut, w LTC.
Sparingi letnie 2024/2025 - Przygotowania do sezonu 2024/2025
2 1

(0:1)

Widzew ŁódźWidzew Łódź
12-07-2024 11:30 Książenice
42'
46'
54'
61'
61'
67'
75'
75'
82'
91'
91'
107'
121'
131'
Legia WarszawaWidzew Łódź
  • 85. Rafał Gikiewicz

91'
  • 24. Lirim R. Kastrati

91'
  • 4. Mateusz Żyro

75'
  • 15. Juan Ibiza

75'
  • 98. Samuel Kozlovsky

91'
  • 7. Jakub Łukowski

75'
  • 35. Marek Hanousek

91'
  • 10. Fran Alvarez

75'
  • 18. Kamil Cybulski

75'
  • 47. Antoni Klimek

61'
  • 90. Imad Rondić

75'

• 55. Jan Krzywański

91'
  • 2. Luis Silva

75'
  • 6. Juljan Shehu

75'
  • 8. Noah Diliberto

• 13. Kajetan Radomski

91'
  • 17. Hilary Gong

75'
  • 20. Kamil Andrzejkiewicz

• 21. Jakub Sypek

75'
  • 30. Jakub Grzejszczak

91'
  • 37. Sebastian Kerk

61'
  • 38. Marcel Krajewski

91'
  • 45. Kreshnik Hajrizi

75'
  • 73. Hubert Sobol

75'
  • 92. Fabio Nunes

Jak wyglądał podstawowy skład "Wojskowych" na ostatni sparing przed startem sezonu 2024/2025? W bramce stanął Kacper Tobiasz. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Radovan PankovJan Ziółkowski i Steve Kapuadi. Na wahadłach pojawili się Paweł Wszołek i Ruben Vinagre, w środku pola znaleźli się Claude GoncalvesIgor Strzałek oraz Luquinhas. W ataku zagrali Jordan Majchrzak i Marc Gual.

W pierwszych minutach spotkanie było otwarte, a zarazem wyrównane. Obie drużyny nie bały się ruszyć do ofensywy, lecz część akcji kończyła się na przechwytach obrony. Z biegiem czasu zaczęła zarysowywać się minimalna przewaga legionistów, którym przy licznych sytuacjach brakowało skutecznego wykończenia. Często "Wojskowi" wygrywali pojedynki powietrzne w polu karnym Widzewa, lecz uderzenia na bramkę Rafała Gikiewicza okazywały się nieudane.

Nieco nieoczekiwanie w 42. minucie na prowadzenie wyszedł Widzew. Fran Alvarez dograł z rzutu rożnego w pole karne, Kapuadi wybił piłkę głową, a Kamil Cybulski minął Strzałka i uderzył z 16. metra, z prawej nogi, przy słupku.

Druga tercja zaczęła się nieco spokojniej. "Wojskowi" długo utrzymywali się przy piłce, aczkolwiek nic z tego nie wynikało. Aktywnością w dośrodkowaniach wyróżniał się Vinagre. Dopiero w 67. minucie Rafał Augustyniak posłał piłkę w pole karne, do Guala, który skierował ją do bramki, doprowadzając do wyrównania. Po tej sytuacji legioniści zaczęli napierać na Widzew.

Kilkanaście minut później przewagę nad przeciwnikiem udało się udokumentować kolejnym trafieniem! Po dograniu Kacpra Chodyny, Kapuadi pokonał Gikiewicza z dziewięciu metrów, strzelając gola nogą.

W trzecią tercję "Wojskowi" weszli spokojnie, zachowawczo, często chcąc się dłużej utrzymać przy piłce, zaś Widzew dążył do wyrównania. Goście, mimo przewagi, mieli problem z dojściem do lepszej sytuacji. Dobrze na tle kolegów wyglądał młodzieżowiec Legii, Mateusz Szczepaniak, który po wejściu na boisko w 54. minucie dodał dużo świeżości i impulsu do gry warszawiaków, a w jednej z akcji trafił w spojenie.

W końcówce Legia stworzyła kilka sytuacji strzeleckich, lecz żadna z nich nie została sfinalizowana. Ostatecznie piątkowy sparing zakończył się zwycięstwem "Wojskowych" 2:1.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – WIDZEW ŁÓDŹ 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Gual (67. min.), Kapuadi (82. min.) – Cybulski (42. min.)

Żółta kartka: Radomski

LEGIA: Tobiasz (91' Mendes-Dudziński) – Pankov (61' Augustyniak), Ziółkowski (75' Jędrzejczyk), Kapuadi (91' Karolak) – Wszołek (75' Chodyna), Strzałek (91' Mozie), Goncalves (91' Adkonis), Luquinhas (54' Szczepaniak), Vinagre (61' Morishita) – Gual (91' Majchrzak), Majchrzak (46' Rosołek)

WIDZEW: Gikiewicz (91' Krzywański) – Kastrati (91' Krajewski), Żyro (75' Hajziri), Ibiza (75' Silva), Kozlovsky (91' Grzejszczak) – Łukowski (75' Gong; 107' Nunes), Hanousek (91' Radomski), Alvarez (75' Shehu), Cybulski (75' Sypek; 121' Andrzejkiewicz), Klimek (61' Kerk; 107' Diliberto), Rondić (75' Sobol)

Grano 3 x 45 minut.