News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Asysty Kobylaka i Pierzaka

18.10.2022 11:00

(akt. 18.10.2022 12:00)

W poprzednim tygodniu asysty mieli Patryk Pierzak (Górnik Łęczna) i… bramkarz Radomiaka Radom, Gabriel Kobylak, który zachował też 2. czyste konto w PKO Ekstraklasie. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Zespół z Rzymu wygrał u siebie 1:0 z Hellasem Verona w rozgrywkach Primavery. Majchrzak oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała u siebie aż 0:3 z Rakowem Częstochowa. Abu Hanna zagrał całe spotkanie. Ogólnie 24-latek miał 58 podań (51 celnych).

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal zwyciężyła na wyjeździe 2:0 Koronę Kielce. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) złamał piątą kość śródstopia. Zawodnik wraca do zdrowia, zbliża się do powrotu do gry.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak wygrał u siebie 2:0 ze Śląskiem Wrocław, a Kobylak wystąpił od początku do końca rywalizacji. Młodzieżowiec zachował czyste konto (2. w PKO Ekstraklasie), miał też… asystę. Posłał podanie dalekie, dokładne, po koźle, do Mauridesa, ten przełożył Rafała Leszczyńskiego i skierował piłkę do pustej siatki (ostry kąt).

Golkiper obronił w sumie 1 strzał (z 15. metra, z prawej strony pola karnego), miał 23 podania (10 celnych), w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie wygrali u siebie 4:2 z Odrą Opole. Mustafajew pojawił się na murawie w 83. minucie, zmienił Andreję Prokicia.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik zwyciężył u siebie 3:0 Skrę Częstochowa. Pierzak wszedł na boisko w 72. minucie, zastąpił Dawida Tkacza. Wypożyczony legionista zaprezentował się dobrze, starał się grać odważnie, jego wszystkie podania okazały się celne. Co więcej, w końcówce miał asystę przy golu, który ustalił wynik rywalizacji. Pomocnik dośrodkował z prawej strony boiska (20. metr) w okolice środka "szesnastki", a Hubert Sobol skutecznie główkował (od słupka). "Pierzu" miał jeszcze identyczną centrę, jak przy bramce, ale jeden z zawodników jej nie wykorzystał. Wyprowadził też akcję za sprawą mocnego podania przez środek, do Sobola – wyszła z tego sytuacja strzelecka.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała u siebie 1:2 z Siarką Tarnobrzeg. Kikolski zagrał cały mecz. W 32. minucie wybronił mocny strzał Dawida Bałdygi z 12. metra, ale przed przerwą był bezradny przy golu wspomnianego napastnika (sytuacja sam na sam).

W 72. minucie "Kikol" wyłapał piłkę po uderzeniu Lukasa Hrnciara z rzutu wolnego (23. metr), lecz kilka chwil później nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy bramce Ivana Agudo. Hiszpan wbiegł w pole karne z prawej strony i pokonał młodzieżowca po strzale na dalszy słupek.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń przegrała na wyjeździe 0:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Imiołek rywalizował od początku do końca spotkania.

W pierwszej połowie 19-latek miał mało grania w defensywie, więcej w ofensywie. Często pokazywał się na prostopadle podania, ale rzadko je dostawał. Jeśli chodzi o groźniejsze sytuacje, to raz zamykał akcję na dalszym słupku, dobrze przyjął piłkę, ale oddał strzał w przeciwnika.

W drugiej odsłonie miał jeden kluczowy moment w obronie. Po rozpoczęciu Lechia zacentrowała ze swojej lewej strony, futbolówka przeleciała przez całe pole karne i z drugiego sektora zebrał ją rywal, lecz Imiołek odebrał ją wślizgiem i Pogoń ruszyła z kontrą. Po zmianie stron zawodnik też więcej grał z przodu – częściej dostawał piłki, miał kilka dośrodkowań i wygranych pojedynków na boku.