Wypożyczeni: Debiut Strzałka, dwa gole Sobocińskiego

12.02.2024 08:00

(akt. 12.02.2024 12:36)

Igor Strzałek zadebiutował w Stali Mielec, Maddox Sobociński strzelił dwa gole w GKS-ie Wikielec. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – OFI przegrał aż 0:4 z Olympiakosem w Super League. Baku rywalizował do 81. minuty i – wg Sofascore – miał m.in. 28 kontaktów z piłką, 57 proc. dokładnych podań (8/14), 1 kluczowe zagranie, 1 przechwyt, 2 dośrodkowania (1 celne), 2 dłuższe podania (oba niedokładne), 2 próby dryblingu (2 skuteczne), 9 pojedynków na ziemi (6 wygranych) oraz 11 strat.

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave pokonało 1:0 Casa Pia w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszta oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał aż 0:6 z Cracovią w Ekstraklasie. Kobylak wystąpił od początku do końca meczu, piąstkował po dośrodkowaniu, miał 23 podania (15 celnych) i parę razy wychodził z bramki, by przeciąć zagranie.

Obronił:

1. płaski strzał z 17. metra na bliższy słupek (wyłapany)
  2. mocne uderzenie z 18. metra w okolice środka bramki (zbite na korner)
  3. silny strzał z lewej strony pola karnego, z 10. metra (zbity przed siebie)

Nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy straconych bramkach. Przepuścił:

1. mocny strzał z 17. metra (w lewą stronę bramki, blisko słupka), przy którym był zasłonięty
  2. silne, płaskie uderzenie z prawej strony "szesnastki" na dalszy słupek
  3. odbitkę od Dawida Abramowicza (4. metr), który na wślizgu przeciął podanie Otara Kakabadze do Patryka Makucha, ale pechowo skierował piłkę do własnej siatki
  4. odbitkę od Mike'a Cestora (samobój), który nieskutecznie zablokował zagranie Patryka Makucha na 3. metrze
  5. strzał z tzw. pierwszej piłki, z 13. metra na bliższy słupek, po kozłach i odbiciu od prawej ręki
  6. mocne uderzenie z powietrza, z tzw. pierwszej piłki, z lewej strony pola karnego (8. metr), przy dalszym słupku

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – Stal pokonała 2:1 Puszczę Niepołomice w 20. kolejce ligowej. Strzałek zadebiutował w drużynie z Mielca, wchodząc na boisko w 58. minucie. Pokazywał się do gry w ofensywie, zbiegał na prostopadłe, miał 13 podań (9 celnych), 1 drybling (udany), 7 sprintów, przebiegł 4.74km.

Tuż po zmianie dostał podanie prostopadłe, pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale jego płaskie zagranie wzdłuż boiska nie dotarło do adresata. Po godzinie gry dopadł do piłki po zamieszaniu z kornera, znalazł się w bocznym sektorze "szesnastki", lecz został zablokowany.

W 65. minucie "Strzała" dostał podanie w środku boiska, ograł przeciwnika przyjęciem, prostopadle zagrał do Ilji Szkurina, który niecelnie uderzył z dystansu. Po chwili młodzieżowiec oddał mocny, ale trochę niedokładny strzał z 20. metra, z prawej nogi.

Miał odbiór na własnej połowie, parę strat bliżej bramki Puszczy, a także celne wycofania i zgrania. W 72. minucie mógł mieć asystę, gdyż wyłożył piłkę Maciejowi Domańskiemu, który niecelnie uderzył z 20. metra.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia bezbramkowo zremisowała ze Spezią. Lachowicz grał do 63. minuty, wówczas został zmieniony. Wypożyczony zawodnik Legii kreował sytuacje, wygrał kilka pojedynków w ofensywie, oddał też jeden strzał i był blisko zdobycia bramki.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza przegrała 1:2 ze Stalą w Mielcu. Majchrzak oglądał spotkanie Ekstraklasy z ławki.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał kontrolnie z KKS-em Kalisz (1:2) i ŁKS-em II (1:2). Krajewski zagrał po 45 minut w sparingach.

W pierwszej połowie meczu z ŁKS-em II mógł mieć asystę. Młodzieżowiec przełożył przeciwnika z prawej strony pola karnego i zacentrował z lewej nogi na 5. metr, ale po strzale zawodnik wybił piłkę z linii. Miał jeszcze kilka dośrodkowań, lecz zostały one przecięte. Poza tym, dużo pressował i uczestniczył w rozegraniu.

Wystąpił w drugiej połowie spotkania z KKS-em – zagrał 25 minut na lewym wahadle, a 20 na prawym. Schodził z piłką do środka. Był dwukrotnie faulowany. Raz udało mu się zmienić stronę po zbiegnięciu do środkowej strefy. Miał kilka odbiorów w centrum boiska i parę udanych dryblingów.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia zremisowała 2:2 z Wisłą Płock w I lidze. Ciepieli zabrakło w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie wygrali w rzutach karnych (0:0 w regulaminowym czasie) z FK Prva Iskra w meczu o 5. miejsce w turnieju towarzyskiego Medulin Cup. Kikolski nie wystąpił w sparingu.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie zagrało z FK Csikszereda (4:1) i Gangwon FC (0:1). Kisiel wystąpił w obu sparingach – w pierwszym do 46., a w drugim do 60. minuty.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u zwyciężyły 2:1 Znicz Pruszków. Iwańczyk wystąpił przez 80 minut. Miał asystę drugiego stopnia, sporo odbiorów, dużo akcji kombinacyjnych, trzy wygrane pojedynki i próbę zagrania za linię obrony.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zmierzyła się kontrolnie z Podlasiem Biała Podlaska (1:0) i Legionovią Legionowo (2:2). Okusami wystąpił od początku do końca drugiego sparingu, a w 90. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Najpierw uderzył w słupek, po chwili trafił do siatki po dobitce, ale bramkarz III-ligowca nie dotknął piłki po pierwszym strzale, dlatego gol nie został uznany.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zagrała sparingi z FK Turan (2:0) i CSM Resita (2:4). Murawski wystąpił w pierwszej połowie spotkania z II-ligowcem z Rumunii. Miał trochę gry nogami, złapał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a także strzał z wolnego i uderzenie z ok. 30. metra.

Młodzieżowiec stracił dwie bramki – pierwszą, przy której musnął piłkę rękami, po strzale z 18. metra (po koźle), a drugą po karnym (rzucił się w swoje lewo, uderzenie w drugą stronę), sprokurowanym przez Karola Krzywieckiego.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zwyciężył 2:1 Stomil Olsztyn. Sobociński, który wystąpił w drugiej połowie sobotniego meczu kontrolnego, strzelił oba gole (w 48. minucie na 1:0, w 65. na 2:0), w innej akcji jego uderzenie z 12. metra (z prawej nogi) zostało zablokowane.

Chwilę po przerwie 19-latek wykorzystał błąd w defensywie rywali poprzez przecięcie wycofania na wślizgu, po którym musnął futbolówkę, ta odbiła się jeszcze od bramkarza i wpadła do siatki (od 2:16 na poniższym wideo). Po godzinie gry wypożyczony zawodnik Legii strzelił pięknego gola z 14. metra, z tzw. pierwszej piłki, zewnętrzną częścią lewej stopy, na dalszy słupek (od 3:23 na filmie).

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana wygrała aż 7:0 ze Startem Pruszcz. Knera wystąpił w sparingu.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem przegrał z Gwardią Koszalin (0:2). Misztal wystąpił przez 80 minut spotkania towarzyskiego, miał dobry stały fragment i parę niezłych wyjść z tzw. klepki.

Najgorsze transfery ostatnich lat

Ivan Obradović
1/13 Steeven Langil najlepiej w Legii zagrał na … pianinie, kiedy legioniści lecieli do Dublina na mecz z Dundalk w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Potem było źle lub jeszcze gorzej. Palił sziszę, zarzucał rasizm. Z jakiego kraju pochodził i barwy reprezentował Langil?