Wypożyczeni: Debiuty Tobiasza i Kisiela, czyste konto Kobylaka

28.02.2022 11:00

(akt. 27.02.2022 23:36)

W poprzednim tygodniu w I-ligowym Stomilu Olsztyn zadebiutowali Kacper Tobiasz i Jakub Kisiel. Z rozgrywek Ligi Europy odpadł Sheriff Tyraspol, który reprezentuje Jasurbek Yaxshiboyev. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, rocznik 1997, prawoskrzydłowy/napastnik) – Sheriff przegrał na wyjeździe 0:2 z SC Braga w rewanżu 1/16 finału Ligi Europy. Awans do kolejnej rundy, po rzutach karnych, wywalczyli Portugalczycy. Uzbek grał do 111. minuty – wówczas został zmieniony.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak zwyciężył u siebie 2:0 Lechię Gdańsk. Kochalski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Kacper Tobiasz (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2002, bramkarz) – Stomil zremisował 1:1 z Koroną w Kielcach. Tobiasz, który dzień wcześniej został oficjalnie wypożyczony z Legii do I-ligowca, zadebiutował na zapleczu ekstraklasy. Golkiper – mimo kilku niepewnych interwencji – pokazał się z bardzo dobrej strony. W końcówce spotkania świetnie wybronił dwa strzały (z pola karnego) w jednej akcji, dzięki czemu mocno przyczynił się do zdobycia punktu. Najpierw odbił uderzenie Jakuba Łukowskiego, a następnie dobitkę Artura Amrozińskiego. Z kolei parę chwil wcześniej nie dał się zaskoczyć po strzale Łukowskiego z lewej strony "szesnastki".

Gdy graliśmy w jedenastu, to mieliśmy sytuacje. Przy wyniku 1:1 dwukrotnie, fantastycznie interweniował Tobiasz (…). Oddaliśmy sporo strzałów, lecz okazywały się one słabej jakości – albo były niecelne, albo wyłapywane przez bramkarza. Po jednym z uderzeń byliśmy blisko tego, aby dopaść do "wyplutej" piłki, ale golkiper dobrze zareagował – mówił po meczu trener żółto-czerwonych, Leszek Ojrzyński.

Jakub Kisiel (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2003, środkowy pomocnik) – Kisiel też ma za sobą pierwsze spotkanie w barwach I-ligowca. Wypożyczony legionista rywalizował przeciwko Koronie do 82. minuty – zmienił go wtedy Hubert Sobol. Po godzinie gry zawodnik z rocznika 2003 mógł trafić do siatki. Podłączył się do kontry – dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego (po zablokowanym uderzeniu Łukasza Monety), ale jego strzał z lewej nogi okazał się niecelny. Futbolówka obiła słupek, lecz jedynie ten za bramką.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza wygrała u siebie 1:0 z Resovią. Kobylak bronił dostępu do bramki gospodarzy przez cały mecz. Zachował czyste konto, piąte w tym sezonie ligowym. W 54. minucie rzeszowianie mogli objąć prowadzenie – Jakub Wróbel znalazł się na 16. metrze, był w sytuacji sam na sam, ale niedokładnie podciął piłkę, którą spokojnie złapał 20-latek. Parę chwil później Kobylak popisał się kapitalną paradą – wybronił groźny strzał Rafała Mikulca z 6. metra.