Wypożyczeni: Gol i asysta Yaxshiboyeva w debiucie

13.09.2021 08:30

(akt. 12.09.2021 23:29)

W poprzednim tygodniu w Sheriffie Tyraspol zadebiutował Jasurbek Yaxshiboyev. Uzbek znacząco przyczynił się do wygranej z Petrocub Hincesti (2:0) – strzelił gola na 2:0, a wcześniej asystował przy pierwszym trafieniu. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, prawoskrzydłowy, rocznik 1997) - Sheriff Tyraspol zwyciężył u siebie 2:0 Petrocub Hincesti. Yaxshiboyev zadebiutował w tym spotkaniu. Pojawił się na murawie tuż po przerwie, grał w ataku.

Był to dla niego bardzo udany występ. W 71. minucie otrzymał piłkę na 20. metrze i bez przyjęcia, płasko, prostopadle podał w pole karne do Franka Castanedy, który strzelił gola po uderzeniu z ostrego kąta (od 1:36:14 na poniższym filmie). Parę chwil później Uzbek miał kolejne powody do radości. Sebastien Thill pojawił się po lewej stronie "szesnastki" i płasko dograł na 3. metr do niepilnowanego Yaxshiboyeva, który zrobił wślizg i skierował piłkę do siatki. Akcję bramkową można obejrzeć od 1:41:57 na wideo poniżej.

Maciej Rosołek (I liga, Arka Gdynia, rocznik 2001, napastnik) - Arka przegrała u siebie 0:1 z GKS-em Tychy. Rosołek grał do 77. minuty. Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy świetnie przechwycił piłkę w polu karnym gości, minął dwóch rywali, uderzył z 8. metra, ale Konrad Jałocha wyszedł z bramki i skutecznie interweniował.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz), Mateusz Grudziński (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, stoper/lewy obrońca) – Mecz Radomiaka z Pogonią Szczecin zostanie rozegrany w poniedziałek, 13 września, o godz. 20:30.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza wygrała na wyjeździe 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Kobylak rozegrał cały mecz w bramce klubu z Niepołomic. W końcówce pierwszej części gry otrzymał bardzo niedokładne, zbyt lekkie podanie od obrońcy. Wyszedł z bramki, chciał uratować sytuację i wybić piłkę, ale, ostatecznie, sfaulował Joao Oliveirę. Rzut karny na gola zamienił Szymon Sobczak.

Jakub Czajkowski (II liga, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik 2002, lewy obrońca/pomocnik) - Pogoń zwyciężyła u siebie 2:1 Hutnik Kraków. Czajkowskiego zabrakło w kadrze meczowej.