Wypożyczeni: Kochalski zadebiutował w ekstraklasie, czyste konta Tobiasza i Kobylaka

25.04.2022 17:30

(akt. 25.04.2022 15:36)

W poprzednim tygodniu Mateusz Kochalski zadebiutował w ekstraklasie w barwach Radomiaka Radom, a czyste konta zachowali bramkarze z rocznika 2002 – Kacper Tobiasz (Stomil Olsztyn) i Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice). Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jasurbek Yaxshiboyev (Liga mołdawska, Sheriff Tyraspol, rocznik 1997, prawoskrzydłowy/napastnik) – We wtorek (26.04) Sheriff zagra na wyjeździe z Dinamo-Auto Tyraspol w półfinale Pucharu Mołdawii.

Mateusz Kochalski (Ekstraklasa, Radomiak Radom, rocznik 2000, bramkarz) – Radomiak przegrał u siebie 0:1 z Cracovią. Dla wypożyczonego legionisty był to debiut w ekstraklasie. W 24. minucie Jakub Myszor popisał się skutecznym strzałem z ok. 12. metra i sprawił, że goście wyszli na prowadzenie. Okazała się to jednak niełatwa sytuacja z perspektywy bramkarza – nie dość, że Kochalski był zasłonięty, bo miał przed sobą trzech zawodników Radomiaka, to jeszcze mocno uderzona piłka wpadła w kozioł.

Tuż po przerwie 21-latek wybronił na raty płaski strzał Rivaldinho z 25. metra (po koźle), a w 57. minucie wyszedł z bramki i pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego (z lewej strony boiska na dalszy słupek).

Kacper Tobiasz (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2002, bramkarz) – Stomil zwyciężył na wyjeździe 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tobiasz zagrał kapitalnie i znacząco przyczynił się do zdobycia trzech punktów przez przyjezdnych. W 31. minucie miejscowi krótko rozegrali rzut wolny – po miękkiej centrze na dalszy słupek Maciej Kowalski-Haberek oddał strzał (z prawej nogi, z 5. metra), który golkiper wybronił… głową.

W 70. minucie 19-latek okazał się lepszy w sytuacji sam na sam. Wyszedł z bramki i udanie interweniował po uderzeniu Kamila Bilińskiego z 12. metra. Parę chwil później Joan Roman minął dwóch zawodników Stomilu i oddał strzał z pola bramkowego, ale Tobiasz znowu nie dał się zaskoczyć (piłka trafiła go w nogę). W końcówce Podbeskidzie miało korner. Po centrze na bliższy słupek Biliński przedłużył tor lotu futbolówki, na 6. metrze dopadł do niej Mateusz Wypych, który mocno główkował, lecz wypożyczony legionista świetnie zbił piłkę do boku. Po chwili Roman płasko, nieprzyjemnie uderzył z 12. metra, ale bramkarz musnął futbolówkę, która odbiła się od słupka i wyszła w pole. Trzydzieści sekund przed końcem spotkania Tobiasz znowu był na posterunku – wybronił strzał z lewej strony "szesnastki".

Po meczu 19-latek został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie (prowokacyjny gest wobec kibiców).

Jakub Kisiel (I liga, Stomil Olsztyn, rocznik 2003, środkowy pomocnik) – Kisiel oglądał spotkanie z Podbeskidziem z ławki rezerwowych.

Gabriel Kobylak (I liga, Puszcza Niepołomice, rocznik 2002, bramkarz) – Puszcza wygrała u siebie 3:0 z Górnikiem Polkowice, a Kobylak zachował 6. czyste konto w tym sezonie. Warto wspomnieć o jego świetnej interwencji po pół godzinie rywalizacji. Wówczas Adrian Purzycki potężnie uderzył z woleja, z 20. metra, ale 20-latek przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z kolei w 56. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wyłapał futbolówkę po strzale Abdallaha Hafeza (bez przyjęcia, z powietrza, z 7. metra, z prawej nogi). W końcówce meczu Eryk Sobków zdecydował się na uderzenie z prawej strony "szesnastki", lecz wypożyczony legionista zbił przed siebie piłkę, którą poza pole karne wybił jego kolega z drużyny, Kamil Kościelny.