Wypożyczeni: Kontuzja Abu Hanny, czyste konto Kikolskiego

25.04.2023 09:00

(akt. 25.04.2023 01:58)

Joel Abu Hanna (Lechia Gdańsk) doznał kontuzji, Maciej Kikolski (Pogoń Siedlce) zachował czyste konto. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – W piątek AS Roma U-19 bezbramkowo zremisowała u siebie z Frosinone. Majchrzak znalazł się w podstawowym składzie, grał do 57. minuty, zmienił go Giulio Misitano.

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała 1:2 z Cracovią. Abu Hanna pojawił się w wyjściowej jedenastce, przebiegł 1.67 km, miał 7 podań (6 celnych), 1 sprint, a w 18. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. Wcześniej zawinił przy pierwszym, straconym golu, gdyż nie przypilnował Benjamina Kallmana, który skutecznie główkował z 11. metra po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego z lewej strony boiska (od 5:35 na poniższym wideo).

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal przegrała 2:4 z Pogonią w Szczecinie. Ciepiela ponownie pojawił się w wyjściowym składzie, znowu został ustawiony jako napastnik. Miał 20 podań (14 celnych), 4 sprinty, 1 drybling (wygrany), 1 odbiór, przebiegł 6.42 km. Grał do 78. minuty, zastąpił go Mateusz Mak.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zremisował u siebie 1:1 z Lechem Poznań. Kobylak zagrał cały mecz, miał 39 podań (19 celnych), obronił 3 strzały. Wyłapał dwa uderzenia Michała Skórasia zza pola karnego, uporał się z główkowaniem Kristoffera Velde, dobrze zachował się przy kilku dośrodkowaniach.

W 84. minucie był bezradny przy golu Artura Sobiecha, który dopadł do piłki dość przypadkowo (6. metr), po odbitce, po czym uderzył skutecznie, bez przyjęcia, na dalszy słupek.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – Tyszanie przegrali u siebie 0:3 z GKS-em Katowice. Skibicki znalazł się w podstawowym składzie i w 36. minucie miał świetną szansę. Otrzymał prostopadłe podanie od Daniela Rumina, wbiegł w pole karne z prawej strony, lecz z jego uderzeniem z 11. metra uporał się Dawid Kudła. "Skiba" grał do 59. minuty, zastąpił go Maciej Mańka.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie zwyciężyli u siebie 3:0 Sandecję Nowy Sącz. Mustafajew pojawił się na murawie w 62. minucie, zastępując Kacpra Sadłochę.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik wygrał w Łęcznej 2:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Pierzak wszedł na boisko w 63. minucie, zmieniając Dawida Tkacza.

Został ustawiony jako ofensywny pomocnik, ale z racji wyniku 2:1, była to bardziej defensywna "dziesiątka". Częściej miał schodzić niżej, wracać do obrony, utrzymywać piłkę, niż tworzyć sytuacje bramkowe. I wywiązywał się z tych zadań. Wywalczył parę odbiorów, przerwał akcję wślizgiem, dobrze wyprowadził kontrę. Podał przez dwie linie do Karola Podlińskiego, ten się odwrócił i zagrał na drugą stronę do Miłosza Kozaka. "Pierzu" dał solidną zmianę, był chwalony przez trenera bramkarzy.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Niskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała 0:0 ze Zniczem w Pruszkowie. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 7. czyste konto w sezonie.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła zwyciężyła w Puławach 1:0 Motor Lublin. Czajkowski wszedł na murawę tuż po przerwie, zastąpił Bartosza Bernarda. W ostatniej akcji meczu dobrze popracował w defensywie, gdyż udanie zatrzymał Filipa Wójcika, który próbował wbiec w pole karne z prawej strony, ale nie utrzymał piłki w boisku. Za tę interwencję "Czaja" zebrał porcję braw od kibiców, wyściskał go również bramkarz gospodarzy, Piotr Zieliński (od 5:30 na poniższym wideo).

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zremisowała na wyjeździe 1:1 z Legionovią Legionowo. Imiołek wystąpił od początku do końca rywalizacji.