Wypożyczeni: Majchrzak w finale Pucharu Włoch, debiuty Niskiego i Czajkowskiego

06.04.2023 08:00

(akt. 06.04.2023 01:26)

Nikodem Niski (Resovia) i Jakub Czajkowski (Wisła Puławy) są świeżo po debiutach, Jordan Majchrzak (AS Roma U-19) awansował do finału Pucharu Włoch, Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) oraz Kacper Imiołek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) wrócili do zdrowia po urazach. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – W sobotę Roma U-19 przegrała 2:5 z Hellasem Verona, a 4 dni później wygrała 1:0 z Interem w półfinale Coppa Italia Primavera. W pierwszym spotkaniu Majchrzak grał do 55. minuty i został zmieniony, w drugim meczu wszedł na boisko w 79. minucie.

Joel Abu Hanna (stoper; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem Wrocław. Abu Hanna grał do 78. minuty, zastąpił go Joeri de Kamps. Przebiegł 8.1 km, miał 103 podania (96 celnych), 3 sprinty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie zremisowali u siebie 1:1 z Jagiellonią Białystok. Ciepiela oglądał spotkanie z ławki.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak zremisował 1:1 z Wisłą w Płocku. Kobylak wrócił do zdrowia po urazie kolana, zagrał cały mecz i był bezradny przy golu Łukasza Sekulskiego (główkowanie z 2. metra).

Miał 30 podań (18 celnych), obronił 4 uderzenia. Świetnie zachował się w 80. minucie, gdy podwójnie interweniował – najpierw wybronił strzał Rafała Wolskiego (13. metr), a po chwili dobitkę Sekulskiego.

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – GKS zwyciężył na wyjeździe Resovię (1:0). Skibicki pojawił się na murawie w 74. minucie, zastąpił Daniela Rumina.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Rzeszowianie zremisowali na wyjeździe 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mustafajew zagrał cały mecz, jako napastnik. W 74. minucie miał niezłą sytuację, mógł dać drużynie prowadzenie 3:2. Dopadł do dośrodkowania (odbitka) z prawej flanki na 4. metr, na bliższy słupek, uderzył z lewej nogi, lecz Matvei Igonen udanie interweniował.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – GKS ma za sobą ligową wygraną z Odrą Opole (1:0) i porażkę z Rakowem Częstochowa (0:1), która spowodowała odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski na 1/2 finału. Pierzak obserwował oba spotkania z ławki.

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia przegrała u siebie 0:1 z GKS-em Tychy. Niski zadebiutował w barwach "Pasiaków", wchodząc na murawę w 88. minucie.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała u siebie 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Kikolski zagrał całe spotkanie i tuż przed przerwą stracił gola, choć był blisko skutecznej interwencji (od 3:25 na poniższym wideo). Dariusz Kamiński z łatwością przełożył jednego z rywali, zrobił sobie trochę miejsca, uderzył z 15. metra, "Kikol" musnął piłkę, ale z racji tego, że strzał okazał się bardzo mocny, to futbolówka wpadła do siatki.

Jakub Czajkowski (lewy obrońca; rocznik 2002; Wisła Puławy; II liga) – Wisła przegrała na wyjeździe 1:4 z Garbarnią Kraków. Czajkowski wszedł na boisko w 75. minucie i zadebiutował w barwach klubu z Puław.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Wicelider III ligi (grupa I) wygrał na wyjeździe 1:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i awansował do 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski, a w sobotę przegrał u siebie 0:1 z Concordią Elbląg. Imiołek wrócił do zdrowia po kontuzji (skręcenie kostki, plus lekkie uszkodzenie więzozrostu) i 2-krotnie znalazł się w wyjściowym składzie. Rywalizował odpowiednio do 87. oraz 81. minuty, wówczas był zmieniany.

Jeśli chodzi o pierwszy, pucharowy mecz, to w 17. minucie (od 19:27 na wideo) "Imioł" wbiegł w pole karne z lewej strony, mocno uderzył z 8. metra, z ostrego kąta, bramkarz Świtu wybił piłkę na rzut rożny, po rozegraniu którego gola strzelił Michał Strzałkowski.